Çinlilere İnsanlık Dersi Veren Türk

Çinlilere İnsanlık Dersi Veren Türk

Mensubu olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duymak ister misiniz? Hem de Yüzyıllardır Türk’e düşman olan bir ulus olan Çinlilere ders vererek…

Çin’de bir sosyal deney yapılıyor. Bir restoran ortamında herkes siparişini vermiş, karnını doyurmak için çaba harcıyor. Kaliteli lüks bir pizza restoranı. Buraya genelde iyi halli insanlar gelip sipariş veriyor. Çinlilerin aç insanlar için nasıl davranacaklarını test edecekler.

Ekipten biri üstü başı pecmure, pis, bakımsız bir şekilde lokantaya giriyor. Yeterli parası olmadığını ama karnının aç olduğunu söylüyor. Restoran sorumlusu bu durumdan oldukça rahatsız oluyor. Aslında yapılan sosyal bir deneydir. Yani diğer insanların gerçekte böyle bir olay yaşandığı zaman nasıl davranacaklarını test etmeyi amaçlıyorlar. Tamamen bir kurgu ama müşteriler olaydan bihaberler. Zaten deney onlar için yapılıyor.

Çin’de yapılan sosyal deneyde sınıfı kim geçecek hep birlikte videoyu izleyip görüyoruz. Sizin de gurur duyarak izleyeceğiniz bu videoda restoran müdürü tarafından dışarı atılmak istenen aç Çinliye müdahale, tesadüfen orada bulunan bir Türk’ten geliyor. Çin’de Murat isimli Türk, aç kalan insana yapılan muameleye tahammül edemiyor ve müdüre itiraz ediyor. Aç insanı lokantadan dışarı atamayacağını söylüyor. Üstelik kadın-erkek ayrımcılığı yapıldığı için de itiraz ediyor. Aynı pozisyonda bir kadına farklı davranılmasına da tepki gösteriyor.

Çin’de sosyal deney videosu

Çin’de yaşayan Murat isimli vatandaşımız haksızlığa tepki gösterip restoran müdürüne karşı koyuyor. Aç insanı yanına davet ediyor. Kendi masasında beraber yemek yiyebileceklerini söylüyor. Kendi yediği pizzadan bir dilimini aç olan insana ikram ediyor. Bu videoyu seyrederken hem gurur duyacaksınız hem de gözlerinizin yavaş yavaş buğulandığını hissedeceksiniz. İnsan olmak hele Müslüman olmak bunu gerektirir zaten. Elbette Türk olması ayrı bir gurur kaynağımız.

Sosyal deneyde tesadüfen orada olan vatandaşımızı biz de tebrik ediyoruz. Her zaman her yerde aynı şekilde mazlumdan yana, zorda kalandan yana, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan atalarımızın torunları olarak elbette bizden beklenen de budur.

Üstelik yıllarca Türklere düşmanlık yapmış Çinlilere hiç farkında olmadan güzel bir ders veren Murat kardeşimizi yürekten kutluyoruz. YouTube’da izlenme rekorları kıran videoyu gururla paylaşabilirsiniz. Çinlilerde 1 gram vicdan varsa belki sızlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Risk Almanın Faydaları başlıklı makalemizde NE ZAMAN RİSK ALINIR, RİSK ALMAK ve RİSK ALMANIN BASAMAKLARI hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ