Çocuklara Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak

Çocuklara Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak

Yeni iş yeri açma planı olanlara çocuklar için etkinlik merkezi trendi oldukça yüksek bir sektör olarak dikkat çekmeye başladı. Eğitim, kültür, sanat ve insanla uğraşmak isteyenler bu alanda araştırmalara yönelip konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilir. Bizim yapmak istediğimiz ise, oyun ve aktivite merkezi açarak para kazanmanın mümkün olduğunu hatırlatmak. İnsanların evlerinde değil de uygun ortamlarda […]

Yeni iş yeri açma planı olanlara çocuklar için etkinlik merkezi trendi oldukça yüksek bir sektör olarak dikkat çekmeye başladı. Eğitim, kültür, sanat ve insanla uğraşmak isteyenler bu alanda araştırmalara yönelip konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilir. Bizim yapmak istediğimiz ise, oyun ve aktivite merkezi açarak para kazanmanın mümkün olduğunu hatırlatmak.

İnsanların evlerinde değil de uygun ortamlarda doğum günü partileri, özel kutlamalar yapmak için uygun mekanlar aramaya başladığını bilmeyen yoktur. İşte bu paralelde çocuklar için sünnet, doğum günü, eğlence partileri için uygun yerler ayarlanabilir. Bu bağlamda kurumsal organizasyonlar için sosyal sorumluluk kapsamında firmaların özel gün organizasyonları, personel motivasyonunu artırıcı etkinlikler ya da çocuklara yönelik aktivite, animasyon, etkinlik planlama mekanları düşünülebilir.

Yeni ve özgün fikirler arasında sayabileceğimiz oyun, parti, aktivite eğlence bileşenleri dahilinde planlar yapılabilir. Çalışan anne ya da babalar çocuklarının profesyonel ekip kontrolünde, sıcak aile ortamında güvenebilecekleri eğlenceli mekanlar ister. Ebeveynler çocuklarının yüzlerini güldürecek, arkalarını çektirmeyecek, hoşça vakit geçirmelerine katkı sağlayacak mekanları tercih etmektedir.

çocuklara etkinlik merkezi açmak

Dijital ortamda oyun oynamaktan bıkan çocuklar kendi kişisel gelişimlerini ortaya çıkarabilecek mekanları tercih eder. Buralarda çocukların fiziksel aktivite olarak; top havuzunda, tırmanma duvarında, hatta çocuk mutfağında vakit geçirmesine olanak tanınır. Sadece bunlar değil, özel kutlama alanları, oyun odaları, sanat köşesi yine buraların olmazsa olmaz birimleri olmalıdır.

Çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açarak sektörde yer alma düşüncesi olanlar diledikleri takdirde franchising veren ilgili kurumlarla görüşmeler yaparak nasıl hareket edebileceklerini öğrenebilirler. Apartmanlar arasına sıkışan, sokakta rahatça oynayamayan çocuklar profesyonel eğitimciler gözetiminde hem kişisel gelişimlerini hem de sanatsal yönlerini geliştirmek için fırsat bulabilecekler.

oyun ve aktivite merkezi açma

Okul öncesi eğitim almayan 3-5 yaş aralığındaki çocuklara yönelik oyun ve aktivite merkezi açmak isteyenlere konu ile ilgili detayları paylaşacağız. Çocuklar geçmiş dönemlerde olduğu gibi sokaklarda oynayarak enerjisini atamıyor. Apartmanların arasına sıkışmış olan minik yavrular hem kendileri hem de ebeveynleri rahatsız ediyor. Sebebi de gönüllerince doya doya oynayabilecekleri mekan bulamamalarıdır. Anne baba bu duruma çözüm bulmak amacıyla farklı arayışlar içine giriyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Biyoloji Öğretmeni Kimdir, Ne İş Yapar

Büyük şehirlerde de bu durumun farkına varan genç girişimciler çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açma planları yapmaya başladılar. Gerçekten bu sektöre ilgi giderek artmaya başladı. Çünkü anne baba eğer çalışıyorsa çocuğa bakmak büyük bir sıkıntı. Çalışmayan anne babalar için de yine aynı şekilde çocukla ilgilenmek, onun ilgi istek ve beklentilerine cevap vermek kolay değil. Bu sebeple kendi bölgelerine yakın çocuk oyun merkezi veya etkinlik merkezi araştırıyorlar.  Çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açmak için neler yapılmalı? Hangi protokoller yerine getirilmelidir?

Evet. Günümüzün çocukları teknolojiye paralel olarak oldukça pratik düşünen, zeki ve enerjilerini harcamak için farklı uğraşlar peşindedir. Anne babalar artık tablet ya da  cep telefonu ile çocuklarını oyalayamıyor. Sebebi de farklı fiziksel etkinlikler isteğidir. Çocuklar bu oyunları beğenmiyor. O zaman çocukların bireysel yeteneklerini öne çıkaracak oyun ve aktivite merkezlerine ihtiyaç var.

Çocuklara yönelik aktivite merkezi açma fikri olan insanlar bu işi iki şekilde yapabilir. Birincisi Türkiye genelinde marka olmuş kurumların bayiliğini almak. İkincisi de kendi imkanları ve içinde bulunduğu bölgede açmak amacıyla bireysel davranabilir.

İmkanlarımız el veriyorsa birinci şık sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü Türkiye genelinde isim yapmış marka bir kurumun temsilciliği almak sizi fazla yormaz.  Hem reklam yapmanıza gerek kalmaz, hem işletmenizin devamlılığı için fazla çaba harcamanıza da gerek yok. Ancak bunun da maliyeti oldukça yüksek olabilir. Bu konuda iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

aktivite merkezi açmak

İkinci şıkta ise bireysel olarak kendi imkanlarımızla çocuklara yönelik oyun ve aktivite merkezi oldukça iyi kazanabilirsiniz. Bu maliyeti düşük ancak çok çalışılması gereken durumdur. Çalıştıracağız personelden tutun da hitap edeceğiniz çocuk kesimine kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamanız gerekir. Üstelik iyi bir program oluşturmanız da şart.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Evden Pazarlama Yapmanın Altın Kuralları

Çocuklara yabancı dil eğitimi, yüzme, resim, spor veya diğer hangi etkinlikleri yaptıracağınız daha önceden planlamak zorundasınız. Fakat herhangi bayilik veren bir oyun aktivite merkezi kurumunun temsilciliğini alırsanız bütün bunlar önceden planlanmıştır. Siz fazla yorulmazsınız.

Kendi imkanlarımızla çocuklara yönelik oyun ve etkinlik merkezi açma planınız varsa mutlaka iyi bir mevki ve iyi bir bina bulmanızda elzemdir. Çünkü çocukların oyun oynamak için geniş mekanlara ihtiyacı olduğunu unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Nasıl Olunur Ne İş Yapar başlıklı makalemizde Tıbbi Laboratuvar Teknikeri, Tıbbî laboratuvar teknikeri iş imkanları ve Tıbbi laboratuvar teknikeri maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?