Çocukların Gözünden Türkiye’miz

Çocukların Gözünden Türkiye’miz

Çocukların ülkemiz hakkındaki görüş, duygu ve hissettiklerini sorduk, bakın ne demişler, paylaşıyoruz. İşte Çocukların gözüyle Türkiye! ………………………………………….. Vatanım Türkiye demek, çok çalışkan olmak demektir. Durmadan, yorulmadan, daha iyi bir gelecek kurmak için çalışmak. Türkiye demek, sevmek demektir. İnsanları, ağaçları, çiçekleri, dereleri, canlıları sevmeliyiz. Türkiye demek özgürlük ve minnet demektir. Özgürce aldığımız her nefes için, istediğimiz […]

Çocukların ülkemiz hakkındaki görüş, duygu ve hissettiklerini sorduk, bakın ne demişler, paylaşıyoruz. İşte Çocukların gözüyle Türkiye!

…………………………………………..

Vatanım Türkiye demek, çok çalışkan olmak demektir. Durmadan, yorulmadan, daha iyi bir gelecek kurmak için çalışmak.

Türkiye demek, sevmek demektir. İnsanları, ağaçları, çiçekleri, dereleri, canlıları sevmeliyiz.

Türkiye demek özgürlük ve minnet demektir. Özgürce aldığımız her nefes için, istediğimiz mesleği seçebildiğimiz için, seyahat edebildiğimiz için bize bu vatanı hediye eden Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize, gazilerimize minnet duymak…

Bu eşsiz vatanımızın değerini bilmeliyiz. Çünkü başka bir Türkiye daha yok. 15/04/2018

Ela Karşıyakalı

………………………………………

Türkiye’miz bizim korumakla görevli olduğumuz yerdir. Sadece bir toprak parçası değildir Türkiye. İnsan, hayvan, çocuk, bitki ve hayat sevgisinin büyüdüğü herkesin sevdiği gezdiği ve tarihi eserleri ile meşhur bir ülkedir. Türkiye, Türklerin hep var olmasını dilediği güzelliklerle dolmasını istediği bir ülkedir. Türkiye vatandır, millettir, sevgidir, coşkusu, neşeli ve büyük bir medeniyettir. Vatanla birleşince her şey olabilen Türkiye’dir.

Melis Naz 

……………………………….

Türkiye’mizde çok farklı konuşma dilleri vardır. Bu topraklar kolay kazanılmıştır .Her bir karışında atalarımızın kanları vardır ve dünyanın hiç bir yerinde Türkiye kadar güzel bir memleket yoktur. Büyük mücadeleler yapılarak kazanılan gelecek nesillere ulaştırılması gereken bir mirastır.

Elif 

……………..

Türkiye’miz  ne kadar güzel değil mi ? Denizleri  çiçekleri var. Bizler bu güzelliği korumalıyız. Ülkemizi kirletmemeliyiz, bakmalıyız .Vatanımızı çok sevmeli ve korumalıyız . Çünkü atalarımız koruyarak bizlere emanet etti. Bu emanete sahip çıkalım.

İpek 

……………………

Türkiye’m Güzel ülkem. Cennetten köşe. Yurdum, illeri, ilçeleri, yeşillikleri, suyuyla ve anılarıyla kendisini andırıyor. Öz vatanım benim canımsın , taşın, toprağın ve havaların güzel  bir özelliğe sahip olduğunu herkese kanıtlıyor. Sen olmasan biz bir  hiç olurduk . Sadece anılarımız olurdu. Canım ülkem ne mutlu bize ki senin kollarının altında yaşadığım için. Dört mevsimi yaşayan ülkem.Seni düzeltmeye çalışıyoruz. Ama seni daha çok kirletiyoruz. Fabrika dumanı ile atıklar, insan atıkları, egzoz dumanları gibi bir sürü şeylerle seni yakıyoruz ve farkında olmadan kendimizi de yakıyoruz. Sen bizim ülkemizsin. Seni çok seviyoruz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Fransa'da Türklerin Ağırlıklı Olduğu Parti; PEJ

Kaan 

…………………………..

Türkiye Avrupa’yla Asya’yı bağlayan kocaman bir ülkedir. Türkiye bu özelliklerinden dolayı farklı bitki örtüsü ve yaşam şekilleri getirir. Bunun yanında Türkiye binlerce yıllık bir kültüre sahip Anadolu ile önemli bir uygarlık beşiğidir. Cennetten bir köşedir. Hem tarihi, hem doğal yönleri özellikleriyle cennetten bir köşedir.

Ekrem 

…………………………

Türkiyem

Vatan herkesin sevdiği ve güzel bir şeydir. Vatanımızı askerlerimiz ve polisler korur. Ülkemizin bölgeleri vardır. Çok güzel bir örnek vereyim, İzmir üzümü, Ankara’nın evleri, Van Gölü, Konya’nın Mevlana’sı , Aydın’ın Efeleri meşhurdur.

Ali Efe 

…………………

Türkiye’miz çok güzeldir. Güzel olması ile beraber bir tarafı kış, bir tarafı sonbahardır. Dünyamızın tam ortasında yer alır. Türkiye bir yarımadadır ve oldukça fazla tarihi eserleri vardır.

Abdullah Efe 

………………………………

Türkiye’mizin güzelliği ve güzelliği her yerdedir. Türkiye’mizde dört mevsim yaşanır. O mevsimlerin etkisi çok güzeldir. Türkiye’mizin güzel insanları, güzel el sanatları ve tarihi sanatları çok meşhurdur. Çok güzel yerleri vardır. Dağları, tepeleri, okulları,  gölleri, ırmakları vb gibi çok güzel yerleri vardır. Çok güzel bir yerdir TÜRKİYEMİZ.

Kübra Nur 

………………………..

Türkiye bir vatandır. Ama herkes sana çok kötü davranıyor. Türkiye dağlarıyla ırmaklarıyla  güzeldir.

Umman Nur 

………………………………..

Mavi suları var. Yeri var. Kahverengi toprağın var. Benim canım yurdum. Savaşta başarılı, siyasette kazançlı, benim “Canım Yurdum”

Ege 

……………………..
Yurdumuzun bütün şehirleri ayrı güzeldir. İzmir Saat Kulesi ile Diyarbakır karpuzuyla, İstanbul Kız Kulesi ile Trabzon Sümela manastırı, Malatya kayısısı bir başka güzeldir. Türkiye’miz kadar zengin ve renkli başka bir ülke yoktur. Yurdumuzun güzelliklerini ve çok seviyorum.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Halide Edip Adıvar Kimdir

Muhammed Enes 

……………………………………….

Türkiye’mizde birçok yer vardır. Mesela her yeri severim ben. Afyon’u,  İzmir’i, İstanbul’u, Konya’sı,  Kütahya’sı, Ankara’sı ve benzeri. 3 ay tatil olduğu zaman hangi şehrimiz güzelse oraya gezmeye giderim. Hepsi birbirinden güzel bir yerdir. Türkiye’mizin güzelliği için her şeyi yapabiliriz biz. Güzel ülkem …. Güzel ülkem senin dört mevsimindeki güzelliğinde yaşıyoruz. Ülkem Türkiye’m seni çok seviyorum. Herkesin gezeceği her şeyden bulacağı farklı farklı ürünleriyle, sebzeleriyle, meyveleriyle bir numarasın sen. Her zaman seni çok seviyorum. Hiç bir şekilde senden vazgeçmem. Türkiye’m benim….

Tahircan 

……………………………….

Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili, içinde ırmak, dağ,deniz,  şehir, il, ilçe, köy vardır. Ülkemiz Karadeniz, İç Anadolu, Marmara, Ege Bölgesi, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgesidir. En büyük özelliği ise dört mevsimi aynı anda yaşamasıdır. Bu da aslında çok şanslı olduğumuzu göstermektedir. Bunun içinde ülkemize korumalıyız.

Nilhan Elif 

………………………………

Türkiye en güzel yurttur.  Anadolu’nun güzellikleri mesela çayırları, çayları, ağaçları ve kokusudur. Mesela Edirne kokusu ve minaresiyle çok güzeldir. Rize o kadar güzel ki her yeri yemyeşil bir yerdir. Antalya’nın suyu hem durgun hem berrak, hem güzel, hem de sakindir.

Seçil 

…………………

Canım ülkem Türkiye’m. Her şey var bu ülkede. Türkiye vatan, yurt, yaşasın Türkiye!! Canım Türkiye’m. Bu çok güzel ülkeyi kirletmeye, ağaçları çiçekleri ezmeye, bu ülkeye zarar vermeyelim.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Uyku ve Rüya İlişkisi

 Mısra 

………………………

Türkiye benim en sevdiğim ülke. Çünkü ben bu Türkiye’nin bahçesine,  denizlerine,  çiçeklerini, ağaçlarını, her yerini köşesini severim. Ama hava toprak su her zaman kirletiliyor. Fabrikaların atıkları denizlere dökülür ve denizler böylece kirlenir. İnsanlar çöplerini ve pisliklerini yere atar, ormanları yakarlar. Bu güzel ülkemize hiç ama  hiç acımazlar. Ben ülkemi çok seviyorum.

Eylül 

…………………….

Benim güzel ülkem. Çok güzel,  bir sürü güzel özellikleri var. Hepsi çok güzel ne olursa olsun hepsi çok güzel. Ben ülkem sayesinde her şeyi rahatlıkla yapabiliyorum. Mutluyum, huzurluyum, her zaman her şeyi güzellikle ve kolaylıkla yapabiliyorum. Çimenlerde oturabiliyorum,  çiçekleri kokluyorum ve her zaman dua  ediyorum. Çünkü çok şanslıyım. Çöpleri çöp kutusuna atıyorum. Çünkü ülkemi çok seviyorum.

Cemile 

………………………….

Türkiye biziz. İstanbul’da,  Üsküdar sokaklarında, Kız Kule’sinde, Rize’de yeşil dağlarda, İzmir’de Saat Kulesi gibi güzel şeyler yapıldı. Hepsi birbirinden güzel birlikte gelecek için özür dilerim.

Mehmet 

……………………

Çocukların gözüyle Türkiye‘yi bir çırpıda sizlere anlatmaya çalıştık. Bu pırlanta çocukların duygu ve düşüncelerine sizler de yorumlarınızla ortak olabilirsiniz. Yarından umitvar mısınız?

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Senin gibi çocukları oldukça, bu eşsiz ülke TÜRKİYE sonsuza dek payidar kalacaktır.
    Ela gözlerinden öpüyorum seni.

  2. Bence bütün arkadaşlarım çok olumlu ve güzel şeyler yazmışlar. Birde öğretmenim ÖLÜRÜM TÜRKİYE adlı şarkı çok güzel yakışmış arkadaşlarımın yazılarına

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?