Çok Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

Çok Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

Çocuklar için fıkralardan bahsedildiği zaman hiç kuşkusuz Nasrettin Hoca ilk akla gelen mizah karakteridir. Biz de çocukları eğlendirecek çok güldürecek, aynı zamanda düşündürecek olan ilginç fıkralar derledik. Çocukların birazcık mutlu olması, gülmesi için elimizden gelen çabayı harcadık. Hep birlikte okuyalım bakalım, hangisini beğeneceksiniz. Hem beğendiğinizi en alttaki yorum bölümüne yazmayı unutmayın lütfen. Bir de neden […]

Çocuklar için fıkralardan bahsedildiği zaman hiç kuşkusuz Nasrettin Hoca ilk akla gelen mizah karakteridir. Biz de çocukları eğlendirecek çok güldürecek, aynı zamanda düşündürecek olan ilginç fıkralar derledik. Çocukların birazcık mutlu olması, gülmesi için elimizden gelen çabayı harcadık. Hep birlikte okuyalım bakalım, hangisini beğeneceksiniz. Hem beğendiğinizi en alttaki yorum bölümüne yazmayı unutmayın lütfen. Bir de neden o fıkrayı beğendiğinizi söyleyin, biz de ona göre benzer eğlenceli çocuk fıkraları yazmaya devam edelim.

Kuyudaki Ay

Hoca bir gün gece yarısı çok susamış ve testiyi kafasına dikmiş ancak testide bir damla bile su yokmuş. Susuzluktan ağzı kuruyan Nasrettin Hoca doğru bahçedeki kuyuya gitmiş.

Kuyu nedir?

Bazı küçük arkadaşlarımız kuyunun ne olduğunu bilmeyebilir, burada küçük bir hatırlatma yapmamız icap ediyor. Şimdiki gibi mutfakta musluğu açınca istediğimiz kadar alabileceğiniz sular geçmiş dönemlerde maalesef yoktu. Su ihtiyacını gidermek için bahçeye kazılmış olan kuyudan kova ile çekilerek sağlanırdı. Yani kuyu; içinde su bulunan derin bir çukur olarak anlatılabilir.

Fıkra kahramanımız Nasrettin Hoca kovayı kuyuya indirecekken bir de ne görsün, gökyüzündeki Ay kuyuya düşmüş, kocaman kuyunun içinde parlıyor. İyiliksever Nasrettin Hoca bu duruma müdahale eder, kovayla kuyudan Ay’ı çekmek ister.

Kuyuya kovasını indirir, makara ile yukarıya doğru çekerken kova aşağıya bir taşa takılır. Hoca iyice asılır, ip gerilir. Asılır ama kova gelmez. Çok zorlayınca da ip kopar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Karşıyaka (KSK) Futbol Kulübü Nerelerde?

Nasrettin Hoca da sırtüstü yere düşer ve şu komik sözler ağzından dökülür:

– Çok zor oldu ama Ay’ı kuyudan çekmeyi başarabildim.

Ay’ın Kurtuluşu

Merdiven Satıcısı

Nasrettin Hoca’nın komşusunun bahçesinde kiraz ağaçları kıpkırmızı meyvelerle doluymuş. Hocanın komşusu da biraz pintiymiş. Yani komşularına kirazlarından ikram etmezmiş.

Canı Kiraz çeken Hoca kafaya koymuş, gece yarısı komşunun bahçesine girecek ve doyasıya kiraz yiyecekmiş. Herkes evine girmiş, el ayak çekilince gece yarısı Nasrettin Hoca komşusunun kirazlarını toplamak, yemek için bahçeye dalmış. Ancak bir sorun varmış. Kiraz ağaçlarının boyu oldukça yüksek ve kiraz toplamak, yemek oldukça zahmetli imiş. Bu duruma çözüm olarak hemen evinden merdiveni getirmiş.

Ağaca merdiveni dayayan Nasrettin Hoca gece ay ışığında kirazlardan koparıp tane tane yemeye başlamış. Tam bu esnada kirazların sahibi bahçede çıtırtılar duymuş, sesin geldiği yere doğru gitmiş. Bir de ne görsün, Nasrettin Hoca merdiven üzerinde komşusunun kirazlarını koparıp teker teker midesine gönderiyor. Adam kızmış:

– Hoca ne yapıyorsun sen burada, diye bağırmış.

Hoca Apansız bir şekilde ne diyeceğini düşünmüş ve hemen cevabı yapıştırmış:

– Merdiven satıyorum.

Afallayan komşu şaşırır ve şöyle cevap vermek zorunda kalır:

– Be adam, merdiven satacak yer bulamadın mı, burada mı merdiven satılır? Nasrettin Hoca: – Ne karışıyorsun komşum, merdiven benim değil mi? istediğim yerde satarım!

Kiraz Hırsızı

Düşünür Hindi

Çok eski zamanlarda alışveriş ‘pazar’ adı verilen geniş alanlarda yapılırdı. Nasrettin Hoca da pazara dolaşmaya gitmiş.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yemekle İlgili Fıkralar

İnsanlar kümelenmiş bir şeye bakıyorlar. Hocanın da ilgisini çekmiş, burada ne var acaba diye.

Bir kafes, kafesin içinde de bir hayvan, yani bir kuş. Herkes bu kuşa çok para isteyen sahibine biraz sitemde bulunmuşlar. Hoca da merak etmiş bu kuşun fiyatı ne kadar diye sormuş:

– 10 altın, demişler.

Nasrettin Hoca hiç seslenmeden kalabalığın olduğu yerden uzaklaşmış, evine gitmiş. Çok seviği hindisini almış ve pazara dönmüş. O da bir köşede hindisini satmak için yüksek sesle bağırmaya başlamış:

– Hindi vaaar! Satılık hinndi vaarrrr! Fiyatı sadece 40 altın! Yok mu alaaan!

Bu sefer kalabalık Hocanın etrafına toplanmaya başlamış. İçlerinden birisi Nasrettin Hoca’ya sormuş: – Hocam bu hindi 40 altın etmez! Ne yapıyorsun sen, demiş. Nasrettin Hoca da: – Nasıl etmesin, az ileride küçücük kuşa 10 altın istiyorlar. Bu kocaman bir hayvan. O kuş 10 altın ise bu da 40 altın eder, diye cevap verir. Hocaya:

– İyi de hocam o küçücük kuş dediğin papağan! O konuşabiliyor, senin hindi ne yapıyor peki? demişler.

Hoca her zamanki gibi zor durumdan kurtulmanın yolunu buluyor ve şu cevabı yapıştırıyor:

– Papağan konuşuyorsa hindi de düşünür!

Çocuklar için seçtiğimiz çok komik Nasrettin Hoca fıkralarını çok beğeneceğinizi umuyoruz. Beğendiğinizi yazmayı sakın unutmayınız!

Bir önceki yazımız olan Karşıyaka (KSK) Futbol Kulübü Nerelerde? başlıklı makalemizde Karşıyaka Spor Kulübü, KSK ve KSK Futbol Kulübü hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?