Çok Yönlü Doktor; Sinan Karaoğlu

Çok Yönlü Doktor; Sinan Karaoğlu

Daha çok sporcuların sakatlıklardan kurtarılmasına yönelik ameliyatları ile dikkat çeken Prof. Dr. Sinan Karaoğlu  başka meziyetleri ile de tanınmaktadır. Eşi ile verdiği konserler de unutulmadı. Bisiklete binmek de sevdiği hobiler arasında yer alıyor.

Kendini şöyle anlatan çok yönlü hekimimiz ameliyat ettiği sporcuların formalarını biriktiriyor.

Spor hayatına başlangıcım Amasya’da oldu. Güreşçi olarak spora başladım. Daha sonra Melikgazi Belediyespor’da sağlıktan sorumlu yönetici olarak spora devam ettim. Spora hayatına bu şekilde başladıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu’nda özellikle Orta Anadolu Bölgesi’nde görev aldım. Futbolcular sıklıkla çapraz bağlar ve menisküs gibi sorunlara karşılaştıkları için bizim de bu alanlarda yeterli birikimimiz var. Ameliyat, muayene ve tedavi ettiğim sporcuların verdiği, benim aldığım 300’e yakın formam var. Çoğu Süper Lig takımları olmak üzere 1’inci, 2’nci lig takımları, basketbol, hentbol, güreş ve hatta hakemlerimizden de hastalarım oluyor. Hastalarımız gönüllük esası ile formalarını getiriyor. Bana, şeker, çikolata ve çiçek yerine hatıra olması için forma getiriyorlar. Formaların muhafazası da sayı 300’e ulaştığı için yer açısından artık sıkıntı ediyor. Koyacak yer bulamıyoruz. Eşim sitem ediyor. Bir kısmını muayenehaneme getiriyorum. Yeni olanları ön plana çıkarıp fotoğraflıyorum. Görsel bir pano haline getirdim.

Prof. Dr. Sinan Karaoğlu hangi sporcuları ameliyat etti

  • Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden BJK sporcusu Milli Atlet Burcu Subatan
  • Talasgücü Belediyespordan tecrübeli oyuncu Altan Güneş
  • Çaykur Rizespor takımında forma giyen futbolcu Ümit Kurt
  • Türkiye Ralli Şampiyonu ve Ford Rallye Sport Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı,

Prof. Dr. Karaoğlu, ameliyat, tedavi ve muayene ettiği sporcular tarafından hediye edilen formalar ile 300 parçalık bir koleksiyon oluşturdu.

Her ikisi de tıp alanında doktorluk görevini yerine getirirken müziğe büyük ilgi duyarak konser veren çift büyük ilgi gördü. Kayseri’de Memorial Hastanesi’nde görevli olan Profesör Doktor Sinan Karaoğlu ile eşi uzman doktor Sema Karaoğlu Kayseri’de Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde verdikleri ‘Ben Anadoluyum’ isimli konser Kayserililerin büyük beğenisini topladı. Tıp Bayramında da eşi ile birlikte kutlamalarda konser veriyorlar.


Prof. Dr. Karaoğlu

Doktor çiftin verdiği konserde Anadolu’nun farklı yörelerine ait olan türküler seslendiriliyor. Konser programına güzel bir şiirle giriş yapmayı da ihmal etmiyor.
Verdikleri konserle ilgili düşünceleri ise şöyleydi; ‘Bu sene yaşadığımız olumsuz şartlar nedeniyle birlik ve beraberliğe öncekilerden yıllardan daha çok ihtiyacımız olduğu için güzel birkonser yapmaya karar verdik. Daha önce verdiğimiz konserde seslendirmediğimiz türküleri seçmmeeye çalıştık. Anadolu’nun bütün yöresine ait türkülerden seçtiğimiz güzel bir konser oldu.’

Eşi Dr. Sema Karaoğlu ise düşüncelerini şöyle açıkladı, ‘Yurdumuzun kültürel zenginliklerini herkese sunmaya çalıştık. Geçen sene ‘Memleketim’ adlı bir konser düzenlemiştik. Bu yıl da birlik ve beraberlik vurgusu yaptığımız konser büyük ilgi gördü. ‘Ben Anadoluyum’ isimli konserimize yurdumuzun her bölgesinden türküler seçerek, birlik beraberlik vurgusu yapmaya çalıştık.
Konseri dinlemeye gelen Kayserililer, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Profesör Doktor Sinan Karaoğlu ve eşi Dermatoloji Uzmanı Dr. Sema Karaoğlu’nu büyük beğeniyle dinleyerek konser sonunda uzun süre alkışlandılar.

Bir önceki yazımız olan Kafkasör Yaylası'ndaki Cerattepe'de Neler Oluyor başlıklı makalemizde cerattepe, cerattepe artvin ve cerattepe maden hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ