Çukurova Turizmde  ‘Parlayan Yıldız’ Olacak

Çukurova Turizmde ‘Parlayan Yıldız’ Olacak

Turizmciler ülkemize yeni destinasyonlar kazandırarak yerli ve yabancı turistlerin teşvik edilmesine çalışıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Adana Bölge Yürütme Kurulu Başkanı olan Murat Şirin, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları yeni bir destinasyonu tur paketlerine ilave etmeye çalıştıklarını söyledi. Turizmin 4 mevsime yayılmaya özen gösterilmesi ile turist sayısı da sürekli artmaktadır. Her bölge ve beldenin kendine has […]

Turizmciler ülkemize yeni destinasyonlar kazandırarak yerli ve yabancı turistlerin teşvik edilmesine çalışıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Adana Bölge Yürütme Kurulu Başkanı olan Murat Şirin, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları yeni bir destinasyonu tur paketlerine ilave etmeye çalıştıklarını söyledi.

Turizmin 4 mevsime yayılmaya özen gösterilmesi ile turist sayısı da sürekli artmaktadır. Her bölge ve beldenin kendine has yapısı ve özelliği ile turizmden yeterli payı alması için çaba ve yatırımlar olanca hızı ile devam ediyor. Keşfedilmemiş ya da tam olarak değeri anlaşılmamış yerler de turizme kazandırılmaya çalışılıyor.

Murat Şirin konu ile ilgili yaptığı açıklamada Çukurova Bölgesi’nin turizmde bugüne kadar istenilen düzeye ulaşamadığını, söyledi. Bu amaçla Çukurova yöresinin turizmde hak ettiği yere çıkartılması için çalışmalar yapıldığını ifade etti. Bu sebeple de Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay sektör temsilcileriyle bir araya gelerek çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Şirin şunları söyledi:

‘Yeterli seviyede tanıtılamayan Çukurova Bölgesi’nin turizmde gerekli ilgiyi görmesi için dört şehir için Adana Bölgesi Turistik Rehberleri Odası ve Turizm Müdürlükleri ile günübirlik turlar oluşturduk. İngilizcede Türkçe olmak üzere iki farklı dilde hazırladığınız günübirlik tur paketlerini yetkili Turizm acentelerine dağıttık. Böylece uluslar arası ve ulusal çalışan yetkili acenteler Çukurova Destinasyonu’nu yeni programlarına dahil etmeye başladılar. Bu sene ilk defa yaptığınız bu destinasyon paketleri ilk olarak kendi bölge acentelerimizle beraber uygulamaya aldık. Bu amaçla günübirlik olarak Adana ve Karaisalı kazasındaki Varda Köprüsü ve Kapıkaya Kamyonu’nu gezme fırsatı bulduk.’

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kırmızı Gül Demet Demet Türkü Hikayesi
Çukurova Turizm Merkezleri

Murat Şirin, TÜRSAB’ın Adana’daki bölgesel temsilciliği olarak çalışmalara devam ederek Türkiye’deki 81 ilin acentalarının davet edeceklerini müjdeleyerek, şu bilgileri verdi:

Yaptığınız çalışmalar neticesinde Çukurova Destinasyonu için kendilerine iki gün info gerçekleştireceğimiz yetkili turizm acentalarına, buraların turizm potansiyellerini tanıtacağız. Bölgedeki otellerin doluluk oranlarını artırmak ve yeni tur paketleri satmaları için onlara yardımlarımız devam edecek. Bizim hedefimiz Çukurova’yı hak ettiği turizm sektöründe daha ilerilere götürmektir. Son yıllarda ülke olarak turizmde büyük hamleler yaptık, ancak bölge olarak istediğimiz hedeflere ulaşamadık. Bundan sonra bölgemizdeki 4 ilin belediye başkanları ile birlikte hareket ederek, yerli ve yabancı turistleri bölgemize çekmeye çalışacağız. Umut ediyoruz ki birlikteliğimizin meyvelerini hep birlikte toplayacağız. en büyük hedefimiz Çukurova Bölgesi’ni ülkemizin ‘Parlayan Yıldızı’ durumuna getirmektir.

Yeni destinasyonlar her zaman merak uyandırır. Tatilciler her daim bilindik yerleri tercih etmez. Anadolu coğrafyasında daha nice görülmeye değer yerler ziyeretçilerini bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Isıtılan Su Neden Ses Çıkarır başlıklı makalemizde Kapta ısıtılan sudan niçin ses çıkar, kaynatan suyun sesi ve SUDAN SES ÇIKMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?