Cumhuriyet Çocukları

Cumhuriyet Çocukları

İşte Cumhuriyet Çocukları! Cumhuriyetizimin 95. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutlayan öğrencilere selam olsun. Hepsi birbirinden harika performans sergiliyor. Sıla, Yağmur Ezgi, Muratcan, İpek Aybüke ve Ezel kendi hazırladıkları çalışmayı arkadaşları, ailesi, kısacası bütün dünya ile paylaşıyorlar. Video önce dikey olarak seyrediliyor sonra da yatay olarak hizmet veriyor. Tablet ve telefondan izlerken sıkıntı olmaz, keyfinize göre çevirebilirsiniz […]

İşte Cumhuriyet Çocukları!

Cumhuriyetizimin 95. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutlayan öğrencilere selam olsun. Hepsi birbirinden harika performans sergiliyor. Sıla, Yağmur Ezgi, Muratcan, İpek Aybüke ve Ezel kendi hazırladıkları çalışmayı arkadaşları, ailesi, kısacası bütün dünya ile paylaşıyorlar.

Video önce dikey olarak seyrediliyor sonra da yatay olarak hizmet veriyor. Tablet ve telefondan izlerken sıkıntı olmaz, keyfinize göre çevirebilirsiniz ama eğer PC ile devam edecekseniz sakın bize kızmayın! Birazcık boynunuz ağrıyabilir!

Cumhuriyet Güneşi hiç sönmeden devam edecekse önce inanç olmalı. İnanmak için kocaman yürek olmalı. İşte kendileri küçük ama yürekleri kocaman Cumhuriyet Çocukları!

Hepsi gururlu, kendinden emin, mutlu, yarına umutla bakan çocuklarımız! Bir güneş gibi karanlıkların üstüne doğacaklar. Ülkemizi aydınlatacaklar, karanlıkları boğacaklar. Hepsi sevgi, saygı, umut dolu. Yolları doğruluk, Atatürk yolu! Ufukları gözlüyorlar, başları dik. Çalışkan, Atatürk çocukları!

Doğruluktan şaşmayan, ufukları gözleyen, asla yılmayan Atatürk çocukları! Atalarının kurduğu Cumhuriyeti ilelebet payidar kılmak için var gücüyle çalışacaklar. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi çalışkan, zeki; aynı zamanda ahlaklı Türk milletinin bekası olan bu çocuklar atasına ve Cumhuriyetine sahip çıkacak!

Murat Can, “coşkulu sevinçli ayrılıktan uzak, bütün Türkler bir arada olmalı, Cumhuriyetini ilelebet yaşamalı” diyor.

İpek Aybüke, “dünyaya şeref saldık, nice ülkeler aldık, cumhuriyetin sayesinde bunları başardık” diyor.

Yağmur Ezgi, kalbinde Atatürk sevgisini taşıdığını vurgulayarak, Atatürk’ün çizdiği yolda durmadan yürüyeceğine söz veriyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Özel Sağlık Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Ezel, Türk askeri ile övünürken, onların Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak için nasıl çaba harcadıklarını dile getiriyor. Ayrıca, vatanın bir karış toprağına bile göz dikecek olanlara küçük hatırlatmalar yapıp ayaklarını denk almalarına söylüyor.

Sıla ise, vatana olan bağlılığını büyük bir içtenlikle dile getiriyor. Türkiye’de yaşamanın ve Türk vatandaşı olmanın gururunu herkesle paylaşıyor.

Bir önceki yazımız olan Doğal Et Üretiminden Para Kazanmak başlıklı makalemizde Doğal et, doğal et üretimi yapmak ve yapay et hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

13 yorum

 1. Küçücük yüreklerine kocaman Cumhuriyet i ve Atatürk ü sığdıran kuzucuklar.Siz büyüdükçe içinizdeki sevgide büyüsün inşallah.

 2. ATATÜRK’ÜN İZİNDE PIRIL PIRIL GENÇLER YETİŞTİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ÖĞRETMENİM

 3. Atatürk ün izinde pırıl pırıl gençler yetişiyor sayenizde öğretmenim teşekkürler

 4. sevgiıi arkadaşıar hep böyıe etkinıikyapaım mı

  öğöretmenim şimeğe benden seıam verin

  öğöretmenim cumhuriyet çocukıarı deiı

  atatürk çocukıarı oıacak

 5. Sevgili arkadaşlar bizi mutlu ettiniz için çok teşekkür ederim.😊😊😊😊😊😊😊

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?