Dahi Olmak Zor Değil

Dahi Olmak Zor Değil

İnsanlar birbirlerinden farklı düşündükçe var olmaya, gelişme meyillidir. Bir dahi olmak istiyorsanız sıradan insanlardan farklı hareket etmeli, farklı yönlere gitmeli, farklı araştırmalar yapmalı, kısacası farkınızı ortaya koymalısınız. Deha, hayat tecrübelerinden, daha önceki insanların yapamadığı veya yaptılarsa bile içgüdüsel bir şekilde bir şeylerle ulaşmak için, önsezilerine yeterince güvenini insanlardan farklı çıkarımlar yapan kişiye denir . Dahi […]

İnsanlar birbirlerinden farklı düşündükçe var olmaya, gelişme meyillidir. Bir dahi olmak istiyorsanız sıradan insanlardan farklı hareket etmeli, farklı yönlere gitmeli, farklı araştırmalar yapmalı, kısacası farkınızı ortaya koymalısınız. Deha, hayat tecrübelerinden, daha önceki insanların yapamadığı veya yaptılarsa bile içgüdüsel bir şekilde bir şeylerle ulaşmak için, önsezilerine yeterince güvenini insanlardan farklı çıkarımlar yapan kişiye denir .

Dahi dediğimiz insanlar çevresindeki insanlardan farklı hareket etmiş dünyayı incele bir sorunu çözebilmek için güzel fikirler düşünmüş ve bu fikirleri bir araya getirerek yeni buluşlar, yeni varsayımlar geliştirerek insanlığın hizmetine sunmuştur.

Dahi Kimdir?

Bütün yeni icatlar farklı düşünen korkmayan cesur yılmayan insanların sayesinde meydana gelmiştir. Aslında bir dahi gibi olmak sanıldığı kadar çok zor bir olgu değildir. İnsanlar bazı gözlem ve deneylerle kendi düşünce sistemini oluşturarak birkaç basit metotlar dahiliğe adım atabilir.

dahi insanların özellikleri

 

Eğer siz de farklı olmak, bir dahi gibi hareket etmek, düşünmek, yaşamak istiyorsanız, sizler için sıraladığımız basit yöntemler uygularsanız dahilerden bir farkınız olmadığını göreceksiniz.

Sorunlarınızı başarıya ulaştırmak için onları sorun olarak görmek, başarıya ulaşmak için açılan  basamak olarak kabul edin, farklı fikirler arasında kaldığınız zaman yeni bir düşünce bağlantısı algıladığımızda çok dikkatli olun. Önemli olan fikriniz üzerinde araştırmalar yapmaya başlayın.

İnsan beyni durmadan karşılaştırma yaparak hareket eder, insan dünyayı algılayış biçimi sürekli karşılaştırmalardan oluşur. Dahi olacak bir insan karmaşık ve çetrefilli bir bağlantı sistemi kurabilen insanlar olduğunu unutmayın. Bir insan olgulara kesin olarak bakarsa ve bunların aralarındaki ilişkileri analiz yapabilmek için genellemeler yapıyorsa dahi sayılır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çakranızın Farkında mısınız?

Dahi insanların özellikleri

Dahi olabilmenin en zevkli tarafları akıl oyunlarına ağırlık vermesi, akıl oyunlarından zevk alması denebilir. Yeni düşünceleri keşfetmek hedefe varmak için kurulmuş olan sonuçlara ve işlerin bitmesine, kısacası para kazanmaya çok fazla önem veren bir dünya görüşüne pek yer vermez. Bir insan sonuca ulaşmak için çalışıyorsa süreçleri keşfetmek üzerinde fazla vakit harcamak onu mutlu eder. Bir fikrin içinde kaybolan ve düşüncelerin içinde odaklanan insan her zaman dahi olmaya meyilli, gerçekten güzel işler yapan ve sezgisel olan kişiler hayatın derin esrarın da merak etme duygusunu hiç kaybetmeyen canlıdır. Hatta sürekli merak duygusunu geliştiren bir kimse merak etmeden yeni bir şeyler bulamaz, geliştiremez.

Kısacası, icat etmek,yeni şeyler elde etmek istiyorsak farklı düşünmek, farklı yaşamak, olaylara farklı açıdan bakmak zorundasınız.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?