DİK TEMEL A HARFİNİN ÖĞRETİMİ

DİK TEMEL A HARFİNİN ÖĞRETİMİ

A a aaaa… A harfine gelmişler bizim minikler. Biliyorum, yoruluyorsunuz ama siz çok güzel yazmaya başladınız. E ve L harfleri sizi biraz yormuş ve üzmüş gibi olsanız da günden güne yazılarınız ve çizgileriniz güzelleşmeye başladı. Sevgili minikler yeni bir ses öğrenme zamanı daha geldi. Bu gün de sırada a harfimiz var. A harfi daha sonra […]

A a aaaa… A harfine gelmişler bizim minikler. Biliyorum, yoruluyorsunuz ama siz çok güzel yazmaya başladınız. E ve L harfleri sizi biraz yormuş ve üzmüş gibi olsanız da günden güne yazılarınız ve çizgileriniz güzelleşmeye başladı.
Sevgili minikler yeni bir ses öğrenme zamanı daha geldi. Bu gün de sırada a harfimiz var. A harfi daha sonra yazacağımız bir çok harfin başlangıç noktası gibi olduğunu hatırlatmak gerekir. Küçük a harfi kılavuz çizgili defterinize tam ortaya gelecek şekilde ne büyük ne de küçük olacak şekilde tam kırmızı çizgilerin arasına yazarsanız yazınız güzel olur. Küçük a harfi yuvarlak harf gurubundandır.

Bu harfi yazmak için aşağıdan yukarıya doğru başlayan yuvarlağımızı iyice sağa doğru devam etmeli, yeteri kadar gittikten sonra aynı yerden geri gelerek tam bir çember yapmaya çalışmalısınız. Çember tamamlanınca aşağıya doğru düz bir çizgi ile bitirirken harfimizin ucunu diğer bütün küçük harflerde olduğu gibi bir sonraki harfe başlayacakmış gibi bitirmeliyiz.
A harfi hem yukarı uzantısı olan b, d ve hem de aşağı kuyruğu olan g, ğ harflerinin öğrenimlerini de kolaylaştıracaktır. Aşağıdaki videoyu takip ederek yazı çalışması yapınız. Elbette çalışma kitaplarınızdaki uygun örneklerden de faydalanınız. Gerek büyük A gerekse küçük a sesi öğrendikten sonra öğrenciler her gün farklı etkinliklerle desteklenmelidir. Ücretli sitelerden üyeli alınmalı ve ve gözetiminde çalışılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Hastalanmamak İçin Suyu Sıcak İçin

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?