DİNAMİK KONU ANLATIM SUNUSU

DİNAMİK KONU ANLATIM SUNUSU

Dinamik; harekete sebep olan ve hareketi değiştirebilen etkileri araştırarak, hareketin niçin ve nasıl olduğunu inceleyen fizik dalıdır. Bu konu hakkında da en çok çalışmayı bilim insanı Newton yaptığı için Newtonun yasaları ile açıklanabilmektedir. Çok kısa süre içerisinde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz Dinamik konusu videolu anlatımı güzelce anlamak hazırlanmış çalışmayı dikkatle izleyin. Önemli yerleri […]

Dinamik; harekete sebep olan ve hareketi değiştirebilen etkileri araştırarak, hareketin niçin ve nasıl olduğunu inceleyen fizik dalıdır. Bu konu hakkında da en çok çalışmayı bilim insanı Newton yaptığı için Newtonun yasaları ile açıklanabilmektedir. Çok kısa süre içerisinde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz Dinamik konusu videolu anlatımı güzelce anlamak hazırlanmış çalışmayı dikkatle izleyin. Önemli yerleri not edin. Anlamadığınız yer olursa arama motorlarından araştırıp konuya tekrar dönün.

Dinamik konusunu anlamak için bilmeniz gereken 2 kanun vardır. Dinamik kanununun birincisi eylemsizlik prensibi; bir cismin ilk hareketini koruma isteğidir. Bu cisme etki eden kuvvetlerin bileşkesi sıfır olduğunda cismin ondaki hareketini durduruyorsa doğru hareket ediyorsa hareketine sabit hızla devam eder. Cismin hareketi değiştirildiğinde de cisim bu hareketine devam ediyor denir. 2. kanun etki tepki kanunu; bir cisim başka bir cisme kuvvet uygulanırsa etki eder, diğerinin de ona zıt yönde ve aynı büyüklükte bir kuvvet yani tepki uyguluyorsa buna etki tepki adını veriyoruz. Dinamik konusunu tam olarak öğrenebilmek için sizler için eklediğimiz video dersi izlemeniz gerekiyor…

Geleceğe yönelik önemli hedefleri olan öğrenciler için dinamik konusu dikkat edilmesi gereken sorular içerir.  Eylemsizlik prensibi ders anlatan hocadan ve diğer farklı kaynaklardan araştırıp öğrenilmelidir. Dinamik konusu videolu anlatımı sizlerin anlayacağı şekilde eğlenceli hale getirilmiştir. Ders çalışırken sizi uyaran telefon ve diğer araçları kapatın.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  SIVILARIN KALDIRMA KUVVETİ KONUSU

Bir önceki yazımız olan Isı - Sıcaklık Konu Anlatımı başlıklı makalemizde ISI VE SICAKLIK KONU ANLATIMI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?