Direksiyon Eğitim Simülatörü İşe Yarıyor mu?

Direksiyon Eğitim Simülatörü İşe Yarıyor mu?

SÜRÜCÜ EĞİTİM SİMÜLATÖRÜ Ehliyet almak için 2 aşamalı sınavı geçmek gerekiyor. MTSAS 1. sınav yazılı test sınavıdır ki 100 üzerinden 70 puan almanız gerekiyor. Diğer bir çok sınavda olduğu gibi yanlış doğuyu götürmediği için bütün soruları cevaplamanız sizin için bir şey kaybettirmez, kazandırır! Soruları okuyun size en yakın gelen cevabı işaretleyin. Trafik eğitim kursları, direksiyon […]

SÜRÜCÜ EĞİTİM SİMÜLATÖRÜ

Ehliyet almak için 2 aşamalı sınavı geçmek gerekiyor. MTSAS 1. sınav yazılı test sınavıdır ki 100 üzerinden 70 puan almanız gerekiyor. Diğer bir çok sınavda olduğu gibi yanlış doğuyu götürmediği için bütün soruları cevaplamanız sizin için bir şey kaybettirmez, kazandırır! Soruları okuyun size en yakın gelen cevabı işaretleyin.

Trafik eğitim kursları, direksiyon eğitimini simülatörler sayesinde bulundukları ortamdan verebilmektedir.2. ve en önemli sınav ise uygulama sınavı olan UYGULAMALI DİREKSİYON SINAVIdır. Son değişikle direksiyon sınavı oldukça zorlaşmış, ehliyet almak sıfır hata yapma şansı ile neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Sürücü Eğitim Simülatörü Nasıl Kullanılır

Gerçek araç donanımlarıyla aynı özelliklere sahip olan bu kokpit içerisinde algı ve refleks ölçebilen orijinali ile aynı özelliklere sahip direksiyon eğitim simülatörleri sayesinde, sürücü adayları çok çok rahat eğitim alabilmektedirler. Sürücü okullarında araçların, oluşabilecek zararları önlemek amacıyla geliştirilen bu simülatör sayesinde uzaktan kontrol mekanizması sayesinde eğitim fırsatı sunmaktadır.

sürücü eğitim simülatörü

 Dilerseniz bu simülatör sayesinde trafikte risklere girmeden kendinize geliştirip, trafikte rahatça bir sürüş sağlayabilirsiniz. Yine orijinal araçlarla aynı özelliklere sahip bu simülatör sayesinde koltuklarınızı ayarlayabilir koltuk kanatlarını pardon, kontak anahtarını kullanabilir, vites değiştirilirebilirsiniz. Hatta hız göstergelerine bakabilir, direksiyonla dönüşler yapabilir, emniyet kemerlerinizi takınabilirsiniz. Yani bütün donanımlar tam bir araç özelliklerine sahip olarak tasarlanan simülatörler sayesinde sürücü adayları kendilerini geliştirebilmektedirler. 

Ayrıca, yine pedallar sayesinde fren, debriyaj, gaz çalışması yapılarak hız ayarlarına ayak uyumunu geliştirebilirsiniz. Yine pedallar sayesinde debriyaja basarak vitesi değiştirebilir, gaza basarak gösterge panelinde hız ayarını kontrol edebilirsiniz. Şarj lambası, far göstergesi, ikaz lambası gibi paneli üzerinde hepsini uygulayabilirsiniz. Yine cam sileceklerinizi çalıştırıp kapatabilirsiniz. Gerçeğe bire bir olarak tasarlanmış bu simülatör araçlar sayesinde çok kolay eğitim alınabilmektedir. Direksiyon eğitim simülatörleri hem sürücü adayları hem de sürücü kursları için çok faydalıdır.

Kolay yoldan sürücü belgesi almak için tam hazırlıklı olmak şart. Her platform hazırlık için önem arz eder. İnanmayacaksınız ama park etme oyunları hatta araba yarışları bile işin mantığını kavramaya yardımcı olur. Gerçeğe yakın uygulama imakanı veren direksiyon eğitim simülatörü de kesinlikle faydalı olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  HAYATIMIZ NANO!

Bir önceki yazımız olan GAZIN YANMASI NASIL GERÇEKLEŞİR başlıklı makalemizde gaz nasıl yanar, Gazın alev alması için ve Gazın yanma aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?