Diriliş Ertuğrul Ekibi, Kar Film Festivali’ne Katıldı

Diriliş Ertuğrul Ekibi, Kar Film Festivali’ne Katıldı

Türk boylarından Diriliş Ertuğrul dizisi sayesinde üne kavuşmuş Kayı boyu, Türklerin asırlarca özgür yaşamasına öncülük etmiştir. Bu dizinin çok sevilmesinin sebeplerinden birisi de hem Osman Gazi, hem de Söğüt dolaylarında sevilen Şeyh Edebali etkisi hiç şüphesiz en önemli etkendir. Bizlere bu diziyi sevdiren yönetmen, oyuncular, yöre halkı, rolünü başarıyla oynayan Engin Altan Düzyatan’dır. Dizi uzun […]

Türk boylarından Diriliş Ertuğrul dizisi sayesinde üne kavuşmuş Kayı boyu, Türklerin asırlarca özgür yaşamasına öncülük etmiştir. Bu dizinin çok sevilmesinin sebeplerinden birisi de hem Osman Gazi, hem de Söğüt dolaylarında sevilen Şeyh Edebali etkisi hiç şüphesiz en önemli etkendir.

Bizlere bu diziyi sevdiren yönetmen, oyuncular, yöre halkı, rolünü başarıyla oynayan Engin Altan Düzyatan’dır. Dizi uzun yıllardır TRT ekranlarında seyirciyi adeta ekranı kilitlemektedir. Birçok oyuncu diziye dahil oldu rolünü en iyi şekilde yaptı. Sonra mecburen diziden ayrıldı. Yerine gelen yeni karakterler de aynı şekilde büyük emekler vererek Diriliş Ertuğrul dizisine artı değer kattılar. Oldukça ünlü tiyatro sanatçısı, sinema sanatçısı sevilen dizide rol alırken yeni, tanınmamış yüzler de bu sayede fırsat olarak adlarından söz ettirmeyi başardılar.

Diriliş Ertuğrul oyuncuları sürekli çekimlerden dolayı yorgun düşebiliyor. İşte bu yoğun tempodan bir nebze olsun ayrılarak farklı bir etkinlik yapmak için Anadolu’da sevenleri ile buluşmak için festivalleri değerlendiriyorlar. Seyirciyle hasret gidermek, tanışmak, görüşmek, onların düşüncesini almak amacıyla yurtiçinde dönem dönem festivaller bahane edilerek buluşmalar gerçekleştiriliyor.

Diriliş Ertuğrul Oyuncuları

Televizyon dizi izleyicilerinin son zamanlarda çok beğenerek takip ettiği ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin oyuncuları, yönetmeni ve senaristi Atatürk Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi tarafından gerçekleştirilen Kar Film Festivali sebebiyle Erzurum’a gitti. Erzurumlular sevilen dizi ve ekibini yakından görmek için izdihama neden oldu.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İNSANLIĞI DEĞİŞTİREN BULUŞ; KAĞIT

Kar Film Festivali etkinlikleri çerçevesinde dizinin yönetmeni olan Metin Günay, senaristi Mehmet Bozdağ ile dizinin önemli oyuncuları Engin Altan Düzyatan ile diğer oyuncular; Didem Balçın, Cengiz Coşkun, Cavit Çetin ve Nurettin Sönmez büyük ilgi gördüler. Dizi ekibinin bir söyleşi yapmak üzere Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’ne gelmesi sebebiyle binlerce kişinin akınına uğradı ve büyük izdiham yaşandı. Söyleşinin yapıldığı kültür merkezinde gençlerin bazıları baygınlık geçirdi. Yaşlı insanlar ise ezilme tehlikesi geçirdiler.

Söyleşiye katılan oyunculara yaklaşmak isteyen meraklılara sürekli, ‘Yavaş olun!, Sakin olun!, Rahat olun!, Acele etmeyin!’ diye uyarmalar yapılmasına karşın salonda izdihama engel olamadılar. İki saat kadar süren söyleşide öğrenciler söyleşiye katılan dizinin ekibine merak ettikleri soruları sordular. Kültür merkezindeki söyleşi bittikten sonra, ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin ekibi büyük güvenlik önlemleri altında salondan çıkarılmaya çalışıldı. Oyuncular, yönetmen ve senarist izdiham nedeniyle adeta kaçırılırcasına arka kapıdan çıkarılmak zorunda kaldılar.

Dizinin ekibi daha sonra günün yorgunluğunu atmak üzere Palandöken’de bulunan Kayakla Atlama Kuleleri karşısında bulunan bir restoranda Erzurum’un ünlü cağ kebabını yiyerek stres attılar. Yemeğe başta vali, büyükşehir belediye başkanı ve diğer ileri gelenlerin de katılması dikkatlerden kaçmadı.

Diriliş Ertuğrul dizisi ne zaman yeni versiyonuna geçecek, diye beklenti içine giren seyirciler haklı olarak fazla bekletilmemeli. Dizinin gereksiz yere uzatılmaması isteniyor. Yeni dizinin adı Osmangazi olarak düşünüldü ancak ayrıntılar henüz paylaşılmadı.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bitkilerde Savunma Sistemi

Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrılacak mı, Osman Gazi rolünü kim yapacak, yeni dizi nerede, ne zaman çekilecek, hangi tarihte başlayacak seyirciler merakla beklemeye koyuldu.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?