Diş Bakımı Nasıl Yapılmalı

Diş Bakımı Nasıl Yapılmalı

Sağlığımızın her şeyden önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Sağlık diş bakımı ile başlar. Eğer sağlıklı dişlerimiz yoksa yediğimiz içtiğimiz hiçbir şeyin zevkini alamayız. Bu sebeple de diş bakımına çok önem vermeliyiz. İnsanlar günlük koşturmaca içerisinde diş bakımına yeteri kadar zaman ayırmamakta, dolayısıyla da para kazanayım derken sağlığını kaybetmekte sonra da sağlığını geri kazanmak için de para […]

Sağlığımızın her şeyden önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Sağlık diş bakımı ile başlar. Eğer sağlıklı dişlerimiz yoksa yediğimiz içtiğimiz hiçbir şeyin zevkini alamayız. Bu sebeple de diş bakımına çok önem vermeliyiz.

İnsanlar günlük koşturmaca içerisinde diş bakımına yeteri kadar zaman ayırmamakta, dolayısıyla da para kazanayım derken sağlığını kaybetmekte sonra da sağlığını geri kazanmak için de para kaybetmektedir. Bu kısır döngü içerisinde gidip gelen insanoğlu dişlerine yeteri kadar bakım yapsa sağlığına daha fazla harcama yapmayacaktır.

Diş bakımı nasıl yapılır?

Dişlerimizi korumak için neler yapabiliriz, sizlere bunları anlatmak istiyorum.
Diş fırçalamayı günde en az iki defa olmak üzere asla ihmal etmeyiniz. Eğer dişlerinizin arasında boşluklar varsa diş fırçası tam olarak temizlenmiyorsa diş ipi ile dişlerimizin bakımını yapmanız gerekir.

Günlük Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sık sık diş ağrınız kuruyorsa tuzlu su ile gargara yaparak ya da suyun içine birkaç damla sirke koyarak ağzınıza biraz gargara yapıp beklettiğinizde ağrımız biraz hafifleyecektir. Yaptığınız bu kür dişlerinizi mikroplardan arındırır ve diş etlerinizin şişkinliklerini azaltır. Sirkeli su ya da tuzlu su ile ağzınızı çalkalarsanız göremediğimiz diş çürükleri de temizlenmiş ve mikroplardan arındırılmış olacaktır.

Günlük Diş Bakımı

Diş bakımında doğru sanılan yanlışlar

Kulaktan dolma bilgilerle yapılan kolonya, alkol ve aspirin gibi maddelerle dişlere  müdahale edilmesi çok yanlıştır. Bunun yerine bulabiliyorsanız karanfil yağı  ile dişlerinize müdahale ederek ağrıyı dindirebilirsiniz. Yıllardan beri uygulanan karanfil yağı karanfilin kurusu dişlerinizin üzerine etki ederek enfeksiyonları tedavi ettiği bilinmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Akıllı telefon aklımızı aldı!

Çürük dişler için ne yapılmalıdır

Diş çürüklerine karşı soğuk kompres uygulaması diş ağrısına karşı geçici çözüm olarak düşünülebilir. Ağrıyan dişe bazen sıcak kompres uygulaması da iyi gelmekte, bazen de sıcak su ile ağzınızı çalkalarsanız ağrı hafiflemesi olabilmektedir.
Hiç ummadığınız bir anda gece uyurken diş ağrısı ile uyanırsınız yastığınızı biraz yükseltmeniz gerekmektedir. Böylece ağrı biraz daha hafifleyecektir.
Faydalı bu bütün yöntemler geçici çözümlerdir. En iyi çözüm, diş hekimine giderek sorunu kökünden halledecek tedaviler uygulanmasıdır. Düzenli aralıklarla diş hekimine gidilmeli ve ihtiyaç varsa gerekli tedavi yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?