Diyetisyen Muayene Ücretleri

Diyetisyen Muayene Ücretleri

Kilo fazlanız ya da aşırı kilo kaybınız varsa sağlıklı yaşam konusunda bir uzmana ihtiyaç duyuyorsunız. Bu durumda doğal olarak diyetisyen muayene ücretlerinin araştırmaya koyulmalısınız. Çünkü diyetisyenler sağlıklı yaşam konusunda uzman olan eğitimli kişilerdir. Her türlü vücut tipine uygun reçeteler hazırlayıp ideal kiloya ve sağlığına kavuşmak isteyenlere yardımcı olurlar.

Eğer aşırı kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve bu sorunun kendi başınıza üstesinden gelemiyorsanız yapmanız gereken tek şey var. Konusunda uzman olan bir diyetisyene müracaat etmek olacaktır. Uzun yıllar alanında uygulamalı tedaviler yapmış ve kendini geliştirmiş iyi bir beslenme uzmanı hayat temponuza uygun bir diyet listesi oluşturacaktır. Böylece siz de sağlıklı bir bünyeye kavuşmak için diyet listesine uymanız gerekecektir.

Her diyetisyenin kendilerine göre farklı fiyat tarifeleri vardır. Bu farklılık ilden ile değişebileceği gibi kişinin kendi çalışma prensibine göre de farklılık gösterecektir.

Türkiye’nin nüfusu en kalabalık şehri olan İstanbul’da birçok ünlü beslenme uzmanı vardır. Bunların çoğu İstanbul’un yaşam koşullarına uygun bir şekilde diğer illere nazaran biraz daha yüksek fiyatla çalışmaktadırlar. Her şehirde diyetisyen ücretleri yapılacak uygulamaya göre değişir. En düşük 80 TL’den başlar 300 TL’ye çıkabilecek şekilde farklılık gösterebilir. Üstelik bu bahsettiğiniz tutarlar sadece bir muayene ücreti olduğunu hatırlatmakta farda vardır. Muayene ücretleri uzmanın bilinirlik, ve işinde olan başarısı ile katlanabilir.

Yapılan diyet programları en az 6 ay ya da bir yıl kadar sürmesi gereken süreçler olduğu için bu zaman içerisinde yapılması gereken kontroller vardır. Bu kontroller haftalık ve aylık olarak da değişiklik göstermektedir. Diyet uygulaması için çalışmak istediğiniz diyetisyenin uyguladığı fiyat tarifesi farklı olabilir ama aylık bazda düşündüğünüz zaman bu tutarlar 400 TL ile 900 TL arasında değişebilir.

Unutmamak gerekir ki, birlikte çalışacağınız diyetisyen ne kadar çok tecrübeli ise ödeyeceğiniz ücret de o kadar yüksek olacaktır. Sağlıklı olma hedefine ulaşma yönündeki başarı oranı paraya paralel olarak artacaktır.

Eğer, maddi durumunuz bu ücretleri ödemeye elverişli değilse devlet hastanelerinin diyetisyenleri de sizlere yardımcı olacaktır. Oralardaki en büyük handikap ise aşırı talep olduğu için yeterli bir program uygulanamaz olmasıdır. İstenilen başarıyı yakalamanız neredeyse imkansız diyebiliriz. Bu sebeple sizler de takdir edersiniz ki bu işe yıllarını vermiş, profesyonel olarak çalışan insanların gerçek anlamda başarılı yakalayacağını. Çünkü bu işten para kazanmanın esası, diyetisyenin aldığı verimli sonuçlara bağlıdır.

Kilo yönetimi nedir

Sizler de bulunduğunuz bölgedeki diyetisyenler ile çalışarak sağlıklı bir dünyaya kavuşabilirsiniz. Bu amaçla işini en iyi şekilde yapan uzman diyetisyenlerin kimler olduğunu araştırıp bulun ve fiyatlarını da öğrenerek kendinize uygun program hazırlatmaya çalışın. Vücut tipine göre ya da beslenme yanlışlarına göre diyet programları uygulanır.

Beslenme listesi oluşturma ücretleri

Türkiye’deki diyetisyenlerin çalışma biçimleri ve fiyat tarifeleri çok değişkendir. Size örnek teşkil etmesi açısından önemli şehirlerimizden örnekler sunmaya çalışalım. Türkiye’nin ikinci büyük kenti başkentimiz Ankara’da diyetisyen özel muayene ücretleri ortalama 150 TL civarındadır. Bu ücret bir aylık ya da 2-3 aylık çalışma sürenize paralel olarak 800 lira civarında bir maliyeti beraberinde getireceği de hesap edilmelidir.

Türkiye’nin en kalabalık üçüncü büyük ili olan İzmir’de ise bir diyetisyenin hazırlayacağı beslenme listesi ücretleri ortalama 100 TL şeklinde olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum tedavi sürecinin devam etmesiyle toplamda 600 TL kadar maliyet şeklinde tezahür edebilir.

Türkiye’nin diğer önemli kentleri Bursa, Adana, Antalya, Konya, Eskişehir, Samsun, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, Trabzon ve Balıkesir gibi nüfusu yoğun olan yerlerde de diyetisyen ücretleri çok benzerlik gösterecektir. Başlangıçta saydığımız büyük şehirlerimizin beslenme listesi oluşturma ücretlerinin biraz altında olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çok Zeki Olduğunuzu Biliyor muydunuz? başlıklı makalemizde başarılı - başarısız değerlendirmesi, ünlü insanların geçmişleri ve zeka türlerine örnekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ