Dizüstü Bilgisayarın Isınma Sorunu

Dizüstü Bilgisayarın Isınma Sorunu

Dizüstü Bilgisayarın Isınması Nasıl Önlenir Dizüstü Bilgisayar soğutucuların çalışma mantığı hakkında kısa bilgi vereceğiz. Çoğumuzun evinde dizüstü bilgisayar var. Bu akıllı teknolojik ürün çok işimize yarıyor ve evimizin her yerinden rahatça internete girme ve diğer bilgisayar işlemlerini yapabiliyoruz. Ancak masa üstü bilgisayar gibi çalışma mantığı olmadığı için doğal olarak bütün donanımı sıkıştırlmış, küçültülmüş olduğu için çabuk […]

Dizüstü Bilgisayarın Isınması Nasıl Önlenir

Dizüstü Bilgisayar soğutucuların çalışma mantığı hakkında kısa bilgi vereceğiz. Çoğumuzun evinde dizüstü bilgisayar var. Bu akıllı teknolojik ürün çok işimize yarıyor ve evimizin her yerinden rahatça internete girme ve diğer bilgisayar işlemlerini yapabiliyoruz. Ancak masa üstü bilgisayar gibi çalışma mantığı olmadığı için doğal olarak bütün donanımı sıkıştırlmış, küçültülmüş olduğu için çabuk ısınma sorunu oluşmuştur. Peki dizüstü bilgisayarın ısınmasını nasıl önleyebiliriz. Bunun için de çözüm düşünülmüş ve soğutma sistemi düzenekleri hazırlanmış dizüstü soğutucusu üretilip piyasaya sunulmuştur.  Bu dizüstü bilgisayar soğutucularından alıp ısınma sorununu giderebilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarın Isınma Sorunu

BİLGİSAYAR SOĞUTUCULARININ ÇALIŞMA MANTIĞI NEDİR

Ana kartın ısıttığı mikro işlemciyi soğutmak için, ısı soğuk olandan sıcak olana geçer. Isı boruları ısı üreten teller, depolanan buharlar soğuk tellere doğru yol alır ve formunu sıcak bölgeye varınca korur. Tekrar buharlaşır ısı yutulması sağlanır. Böylece sürekli bir döngü içinde devam eden bu işlem sayesinde bilgisayarların ısınması önlenmiş olur. Aksi halde bütün parçaların tek bir çatı içinde tutulması ve durmadan çalışması imkansız hale gelebilirdi. Kısacası laptop da dediğimiz bu teknoloji harikası dizüstü bilgisayarlar iletişim ve bilgi işlem aracı bizi yarı yolda değil yolun başında çaresiz bırakırdı. Her işin bir çözümü elbette vardır.

Dizüstü Bilgisayar soğutucuların çalışma mantığı yukarıda anlattığımız gibidir. Sorun oluşursa teknisyenden destek almalısınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  4.5G Nedir, 4G Teknolojisi Hakkında

Bir önceki yazımız olan GAZIN YANMASI NASIL GERÇEKLEŞİR başlıklı makalemizde gaz nasıl yanar, Gazın alev alması için ve Gazın yanma aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?