Doğal Et Üretiminden Para Kazanmak

Doğal Et Üretiminden Para Kazanmak

Sera gazı salınımına olumsuz yönde etki ettiği bilinse de yapay et teşvikleri yapılsa da doğal et üretimi yapmak için önemli nedenlerimiz var; sağlıklı beslenmek. Doğal yollarla yetiştirilen hayvanlardan elde edilen kırmızı ya da beyaz et bulmak giderek zorlaşıyor. Bu çıkış noktasından hareket ederek terk edilen geleneksel yöntemler tercih edilmesi durumunda istenilen fiyatlarda et satışı yapmak […]

Sera gazı salınımına olumsuz yönde etki ettiği bilinse de yapay et teşvikleri yapılsa da doğal et üretimi yapmak için önemli nedenlerimiz var; sağlıklı beslenmek. Doğal yollarla yetiştirilen hayvanlardan elde edilen kırmızı ya da beyaz et bulmak giderek zorlaşıyor. Bu çıkış noktasından hareket ederek terk edilen geleneksel yöntemler tercih edilmesi durumunda istenilen fiyatlarda et satışı yapmak mümkün olabilecek. Zaten piyasada teşvik edilen yapay et artıları eksileri ile tartışılmaya devam ediliyor.

Birkaç yıl içinde laboratuvar ortamında üretilecek olan etlerin karbon salınımında belli miktarda azalma sağlayacağı, bunun sonucunda da çevre felaketlerinin önlenmesi planlanıyor olsa da doğal yollarla üretilen etin yerini hiçbir şey tutmaz. Bu perspektiften bakıldığında zaman organik et tercihi kullanan tüketiciler artacak. Doğal et üretiminden para kazanmak isteyenler için de büyük bir fırsat ortaya çıkacak. Bu alternatifi değerlendirmeyi düşünenlerde şapkasını önüne koyup bir kez daha düşünmeye başlayacak.

Hepimizin en önemli problemlerinden birisi de doğal besinler bulamamak. Özellikle protein ihtiyacını karşılamak amacıyla kanatlı ve kırmızı et yaygın bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bunu karşılamak amacıyla doğal et üretimini masaya yatıracağız.

Doğal yollardan beslenmek bütün canlıların en doğal hakkıdır. Son zamanlarda bilinçsizce kimyasallar kullanılarak hem doğaya zarar veriyor, hem de canlıların geleceğini tehlikeye atılıyor. Genetiği ile oynanan organizmalar sürekli olarak tehlike saçıyor. Besicilik artık doğa ortasında değil dört duvar arasına sıkıştırılmış hayvanlarla yapılmaya başlandı.

yapay et

HAZIR YEME “DUR” DİYEN ÇIKMAYACAK MI?

Hayvanlara yiyecek olarak da yem veriliyor. Buna da itirazımız yok. Fakat büyük bir tehlike kapımızda bekliyor. Hazır yem adı verilen yiyecekler hem et kalitesini hem de hayvan sağlığını tehlikeye sokma başladı. sebebi hayvan yemlerinin içinde GDO içeren maddeler bulunması. Bunun sonucunda da hızlı bir şekilde büyüyen hayvanlar kilo bazında para kazandırırken insanlığın geleceği açısından tehlikeler saçmaya devam ediyor. Yani büyüme hormonları enjekte edilen hayvanlar insan organizmasına geçiyor. Böylece zaman içinde bizler de hayvanlardan aldığımız GDO özelliği taşıyan organizmalarla insani özelliklerimizi kaybediyoruz. Hastalandığımız zaman hekime gittiğiniz zaman bize tavsiye edilen antibiyotikler çok da faydalı olmuyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Borsa ve Finans Meslek Elemanı ne iş yapar?

Sözün özü; bu büyük tehlikeden bir an önce geri dönmek bizim elimizde. O halde sağlıklı et yemek için ne yapmalıyız? Doğal yollardan beslenen hayvanlar yetiştirerek kendinize gelmeliyiz. Bunun birkaç kişi bu işi yapmamalı. Önce devlet politikası oluşturulmalı. GDO içeren yemler ortadan kaldırılmalı, üretimine satışına izin verilmemelidir. Daha sonra da doğal yollardan beslenen hayvanların etlerinin çocuklarımıza gençlerimize insanlara yedirilerek, doğru düşünen güçlü bireyler meydana getirmeliyiz.

Devlet kontrollerinin iyi şekilde yapmalı, yanlış yapanlara büyük yaptırımlar getirilmelidir. Tarımda kullanılan ilaçlar kontrollü bir şekilde ortadan kaldırılmalıdır.

Doğal et üretimi nasıl yapılır?

Kimyasal özelliği olan böcek ilaçları dolaylı yollardan hayvan yiyeceklerini geçmektedir. Böylece toksik etkisi yaparak sistematik biçimde hayvanları etkilemektedir. Bunlar da hayvanların yağ dokusundan birikerek insanlara geçmektedir. Temiz beslenme alanında yetiştirilen hayvanlardan elde edilen beyaz et  ya da kırmızı et sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır.

İnsanlığın kurtuluşu yine insanın kendi elindedir. Hayvanların uygun ortamlarda beslenmesi, otlatılması, tarım ilaçlarının minimize edilerek yok edilmesi hem hayvan yetiştiricileri hem de sağlıklı bir nesil için elzemdir.

Bütün bahsettiğiniz sorunlar çözülür. Bunlara insan olarak bizler katkı sağlamalıyız. Her şey başkasından beklenirse hiçbir çözüm üretemeyiz. Bir an önce herkes kendi imkanları ölçüsünde adım atmalı ve doğal et üretimi şansı yakalanmalıdır. Eğer bu şekilde bir çalışma yok olursa insanların fiyatına bakmaksızın organik et satın almak için  mesafe hesabı yapmaksızın her yerden giderek ekolojik ortamda yetişmiş hayvanların etinden satın alacaktır. Doğal et herkesin ana sütü kadar hakkıdır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Berber (Kuaför) Dükkanı Açmak

Bir önceki yazımız olan Goji Berry (Kurt Üzümü) Yetiştirip Para Kazanmak başlıklı makalemizde Goji Berry faydaları, Goji berry yetiştiriciliği hakkında ve meyve bahçeciliği destek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?