Doğru Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olur

Doğru Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olur

Güneş gözlüğü seçimi nasıl yapılır çoğumuz bilmiyoruz. Güneş gözlüğü seçiminde nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtı bu yazıda açıklanıyor. Gözlük alacaklar güneş gözlüğü yüze göre nasıl seçilir dikkat edin. Havaların ısındığı, yaz mevsiminin kendini göstermeye başladığı şu günlerde güneş gözlükleri cebimizde, kafamızın üstünde, araç torpidosunda ve çantamızda yerini almaya başladı. Güneş gözlüklerinizi uzun zamandır kullanıyorsanız değiştirme […]

Güneş gözlüğü seçimi nasıl yapılır çoğumuz bilmiyoruz. Güneş gözlüğü seçiminde nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtı bu yazıda açıklanıyor. Gözlük alacaklar güneş gözlüğü yüze göre nasıl seçilir dikkat edin.

Havaların ısındığı, yaz mevsiminin kendini göstermeye başladığı şu günlerde güneş gözlükleri cebimizde, kafamızın üstünde, araç torpidosunda ve çantamızda yerini almaya başladı. Güneş gözlüklerinizi uzun zamandır kullanıyorsanız değiştirme zamanı da gelmiştir diyebiliriz.

Güneş gözlüğü kullanırken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar vardır. Her yüz tipine farklı güneş gözlüğü seçilmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Klasik olarak takılan her gözlük her yüz için uygun olmayabilir. Geniş alın yapısına sahip insanların elmacık kemikleri de kıvrımlı olduğu için bu yüz tipine uygun yumuşak ve kıvrımlı açılar uygun düşürülebilir.

Yüz tipine göre gözlük seçimi

Yuvarlak yüz tipine sahip insanların kare ve dikdörtgen biçimindeki gözlük tiplerinden sakınması gerekir. Büyük boy oval ve yumuşak narin kadınsı tiplere dikdörtgen ve kare gözlük tasarımları daha uygun düşebilir. Geniş çerçeveler, dikdörtgensel açı içeren çerçeveler yuvarlak yüzlü insanlar için uygundur. Yuvarlak yüz tipine sahip olan insanlar dikdörtgensel ve açısal çerçeveleri tercih etmelidir. Eğer yüzünü dikdörtgensel yüz tipine uygun değilse yüzünüzün uzunluğunu maskeleyerek daha kısa sizi daha rahat gösterecek çerçeveler seçilmelidir. Bu tipler için en uygun gözlük modeli geniş çerçeveli olan güneş gözlük tipleridir.

yüz tipine göre gözlükler

Yuvarlak ya da kare şeklinde olan yüzlerde dekoratif geniş stilleri kullanmanız daha uygun düşebilir. Yuvarlak yüz tipine sahip insanların yanak bölgelerinde yüzün üst tarafında dikkat edilmesi gereken kare gözlükler daha uygun bir seçim olur. Eğer yüzünüz kalp şeklinde ise güneş gözlüğü seçerken küçük çerçeveli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü küçük çerçeveli gözlükler insan alnını yumuşatarak sivri çeneyi dengelemek açısından daha uygun düşer.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Açık Rüya Görmek

Kalp şeklinde yüzü olan insanların çerçeveleri kare biçiminde olmalıdır. Elmas biçiminde yüz tipine sahip olan insanların küçük kare ya da dikdörtgen modelleri seçmesi yüz tiplerine daha uygun düşecektir. Çünkü yanak kemiklerini öne çıkarmak için kedi gözü en tepede toplanmış olan stilleri denemekte fayda var.

Güneş gözlüğü seçimi nasıl yapılır çoğumuz bilmiyoruz. Güneş gözlüğü seçiminde nelere dikkat edilmeli, gözlük alacaklar güneş gözlüğü yüze göre nasıl seçilir basit tekniklerle anlaşılabilir. Güneş gözlüğü seçerken en şanslı olan insanlar, yüzü oval şeklinde olan insanlardır. Çünkü oval yüze sahip olan insanlara her türlü güneş gözlüğü rahatça uygun düşer ve hiç çekinmeden istediği gözlüğü kullanabilir.

Güneş gözlüğü seçerken elbette bizim bahsettiğiniz şekilde seçim yapmak zorunda değilsiniz. Güneş gözlüğünün yüzünüzdeki duruşuna, havasına, sizi etkilemesine göre seçim yapmanız en ideal olanıdır. Güneş gözlüğü seçimi nasıl yapılır artık biliyorsunuz. Güneş gözlüğü seçiminde nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını da öğrendiniz. Gözlük alacaklar güneş gözlüğü yüze göre nasıl seçilir dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?