Dönemsel Yarı zamanlı (part-time) İşler

Dönemsel Yarı zamanlı (part-time) İşler

İhtiyaç durumuna göre değişen dönemsel yarı zamanlı part time işler önemli bir kazanç fırsatıdır. Hü hem çalışmak, hem masrafları çıkartmak için bu gibi dönemsel çalışma imkanlarını değerlendirmek icap eder. Genelde öğrencilerin başvurduğu bu yöntem bazen iş bulamayan, her türlü işi yapmaya mecbur kalan işsizler için de çıkış yolu olabiliyor. Popüler dönemsel işler yaşanılan periyota göre […]

İhtiyaç durumuna göre değişen dönemsel yarı zamanlı part time işler önemli bir kazanç fırsatıdır. Hü hem çalışmak, hem masrafları çıkartmak için bu gibi dönemsel çalışma imkanlarını değerlendirmek icap eder.

Genelde öğrencilerin başvurduğu bu yöntem bazen iş bulamayan, her türlü işi yapmaya mecbur kalan işsizler için de çıkış yolu olabiliyor. Popüler dönemsel işler yaşanılan periyota göre değişkenlik gösteriyor. Bazen komisyonlu satış yapmak, için bazen stand elemanı olmak için ya da gizli müşteri, anketörlük, çeviri yapmak gibi karşılıklı görüşülerek iş bulmak mümkün olabiliyor. Kazanç ise geçirilen süre oranında değişkenlik gösteriyor, yani yerine göre 250 TL, yerine göre 2500 TL kazanma fırsatı doğabiliyor.

Satış danışmanın görevleri

Part time iş çeşitleri

Dönemsel part-time ek iş yapmak isteyenler kariyer sitelerinin bu başlık altındaki ilanlarını takip etmeleri avantaj sağlıyor. Çünkü bu tür fırsatları değerlendirmek isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Öne çıkan part time iş çeşitleri; çocuk bakıcılığı, manikür, pedikür, karşılama hostesi, stand satış elemanı, gizli müşteri, satış danışmanı olarak öne çıkıyor. Sadece bunlar değil yerine göre depo elemanı, kurye, akaryakıt satış temsilcisi, resepsiyonist, broşür dağıtım elemanı, reklam ve grafik tasarımcısı, komi, garson eleman taleplerine cevap verebiliyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen part time eleman satış temsilcisi, anketör, çağrı merkezi elemanı, dağıtım elemanı, oyun ablası, çocuk bakıcılığı, stand elemanı, satış temsilcisi olarak dikkat çekiyor. İlanlara başvurmak, istenen şartları görmek, kazanç nedir sormak için ilgili firmanın ilanlarını okumak, şartlar uyuyorsa CV göndermek işi almanız için önemli bir başlangıç olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yalıtım Teknikeri Teknisyeni Ne İş Yapar

Yaşadığınız şehir seçildiği takdirde orada ihtiyaç duyulan dönemsel yarı zamanlı part time eleman ihtiyaçları filtrelenir. Bu şekilde kendinize uygun olanlara başvuru yaparsınız aynı zamanda sizin için uygun zaman diliminde olanlar ve uygun ücret ödeyenler iyi bir avantaj olarak düşünülmelidir.

Gittiğiniz dükkanlarda mağazalarda alışveriş merkezlerinde bizimle çalışmak ister misiniz, yazılı ilanlara çok sık rastlamışsınızdır. Bu işler sürekli olabileceği gibi genelde yarı zamanlı part time iş ilanları olarak dikkat çeker. Bu işi kimler tercih eder?  Başta paraya ihtiyacı olan ve işi olmayan herkes ilgi gösterir.  Çünkü çalışmak için mecburen iş bulmak evi geçindirmek eve para götürmek gerekir. Eğer bu işler sürekli ise ve yapabileceğiniz sizin ihtiyacınız olan  fırsatı sunuldukça şanslısınız. Özellikle üniversite öğrencileri bu tip işler için elverişli elemanlardır.

Part-time işler

Bazen de kurumsal firmalar çalışma arkadaşları arıyoruz.  Şeklinde ilanlarla yine gençlere fırsat vermek için dikkat çekici ilanlar yapıştırırlar. Siz de yarı zamanlı iş ilanları part-time işler arıyorsanız hareket noktasını bulmak gerekir. Özellikle hafta sonu göç zamanı olanlar ya da yarım gün çalışıp boş zamanım fazla olan insanlar bu olasılıkları değerlendirebilir.

Part time ek iş İstanbul

Yaşadığınız yer ilk başta olmak üzere internette tarama yapabilirsiniz. Yani eğer İstanbul’da yaşıyorsanız arama motorlarına part time iş İstanbul şeklinde yazık arayabilirsiniz. Yarı zamanlı eleman arayan firmalar sizlere ulaşmak için bu şekilde ilanlar veriyor. Sizler de uygun boş zamanınızda göre verilen ilanları inceleyebilirsiniz. Çünkü bazı ilanlar 2-3 saat çalışacak eleman alırken bazıları da evden de yapılabilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Teknikeri Kimdir Ne İş Yapar, Maaşı

Son yıllarda zaten  part-time işler oldukça revaçta diyebiliriz. Kimse işyerine gitmeye gerek görmeden evdeki boş zamanını değerlendirme yolunu kullanmaktadır.  Türkiye’de işletmeler bazı işleri evde yapacak insanlara ihtiyaç duymaktadır.

Sizler de kolaylıkla yapabileceğiniz oldukça fazla part time ek işler bulunmaktadır. Üstelik bu işleri yapmak için iyi bir işe gitmemize gerek yok. Evinizde kendi başınıza istediğiniz şekilde gece gündüz hafta sonu sabah öğle… canınız ne zaman isterse işi yapıp teslim etmeniz gerekir. Yarı zamanlı part time işler doğal olarak geliri değişken emeklerdir. Çok çalışırsanız geliriniz fazla olur.  Canınız istemezse yavaş yavaş çalışırsanız bonuslarınız da az olur.  Yani kazancınızı tamamen siz belirleyeceksiniz. Part time ek iş yapmak istiyorsanız sitemizde anlatılan opsiyonları araştırın.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Çeviri ajansı açmak, Çeviri işinden gelir elde etme ve kitap çevirme işi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?