Dronelardan ‘Kartal’ ile Korunma

Dronelardan ‘Kartal’ ile Korunma

İnsansız hava aracı olarak adlandırılan ‘drone’ uçuş emniyetini olumsuz olarak etkilediği için son zamanlarda büyük tartışmalara yol açtı. İnsansız hava aracı kullanımını engellemek amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ilginç bir öneri getirdi. Drone kullanımına karşı en etkili yöntemin kartal olduğu yönünde fikir ortaya atıldı. Florya’da bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Sosyal […]

İnsansız hava aracı olarak adlandırılan ‘drone’ uçuş emniyetini olumsuz olarak etkilediği için son zamanlarda büyük tartışmalara yol açtı. İnsansız hava aracı kullanımını engellemek amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ilginç bir öneri getirdi. Drone kullanımına karşı en etkili yöntemin kartal olduğu yönünde fikir ortaya atıldı. Florya’da bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Sosyal Tesislerinde yapılandeğerlendirme toplantısında gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevaplayan yetkili şaşırtıcı bir öneri getirdi.

Son zamanlarda insansız hava aracı kullanımının giderek artması ile hava trafiğinin oldukça tehlikeli anlar yaşadığına dikkat çekildi. İnsansız hava aracı ile ilgili en büyük problemlerin başında kimin elinde ne olduğu bilinmemesidir. Yapılan son düzenleme ile drone adı verilen bu araçlara kayıt zorunluluğu getirilmiştir. Bu düzenleme ile havada uçan insansız araçların kime ait olduğu anlaşılacaktır. Dronelar için kullanılabilecek en etkili çözüm kartal kullanımıdır. Şu anda Hollanda’da kartal kullanılmaktadır. Kartal gidip insansız hava aracını yakalayıp getiriyor. Şu an için etkili olduğu görülmüş. Şu an için bu bir düşünceden ibaret olan uygulamada son durum nedir merak ediliyor.

Uçuşa yasak olan alanlarda uçurulan dronelar eğitimli kartallar sayesinde engelleniyor. Avrupa havalimanlarında bu tür uygulamalar var. Güvenli bir şekilde drone indirebilmek için gerekli adımların atılması düşünülüyor. Bu iş için en ideal hayvanın kaya kartalı olduğu ifade ediliyor. Çok ilkel gibi düşünülse de tehlikeli olduğu farzedilen dronelar anında etkisiz hale getirilecek.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  DENEY NEDİR, NASIL YAPILIR
Dronelardan korunma

Yapımı süren üçüncü havalimanın da genel havacılık terminali olarak hizmet veriyor. Üçüncü havalimanında hizmet verilmeye başlandı dolayısıyla teknolojik tehditlerden korunma da dikkate alınmalıdır. Düşünsenize dünyanın en büyük havalimanını inşa ediyorsunuz. Bunun sonucunda da bizler de bir yerinde olalım, diye Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarından havacılık alanında gelişmiş olan ülkeler bize taleplerde bulunuyor. Bilhassa Avrupa Kıtası’nda Paris, Frankfurt, Münih, Amsterdam gibi önemli aktarma merkezleri ciddi şekilde etkilenecek..

Son dönemlerde terör olaylarının artması sebebiyle güvenlik önlemleri açısından havalimanlarında uygulamaya başlatılan vücut tarayıcılarının da önemli bir işlevi bulunuyor. Zamanla bütün çalışmaların rayına girmesi ile sorunlar ortadan kalkacak.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Konut Sahibi Olmak= Prefabrik başlıklı makalemizde prefabrik ev sahibi olmak, prefabrik yapı firmaları ve Prefabrik yapılar hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?