Düdüklü Tencere Tamiri Nasıl Yapılır

Düdüklü Tencere Tamiri Nasıl Yapılır

 Düdüklü Tencere Nasıl Tamir Edilir Tamirini zor olduğunu düşündüğümüz araçlardan birinde sıra. Düdüklü tencere. Kadınların vazgeçemediği ve yemeklerin mucidi en son teknoloji ile üretilmiş düdüklü tencereler çok sık kullanımdan kaynaklı arızalar verebilir. Düdüklü tencere çok ucuz bir mutfak malzemesi değildir. Dikkatli kullanmak gerekir. Olur da arızalanırsa  hemen ustaya gitmeye gerek yoktur. Önce kendiniz tamir etmeye […]

 Düdüklü Tencere Nasıl Tamir Edilir

Tamirini zor olduğunu düşündüğümüz araçlardan birinde sıra. Düdüklü tencere. Kadınların vazgeçemediği ve yemeklerin mucidi en son teknoloji ile üretilmiş düdüklü tencereler çok sık kullanımdan kaynaklı arızalar verebilir. Düdüklü tencere çok ucuz bir mutfak malzemesi değildir. Dikkatli kullanmak gerekir.

Olur da arızalanırsa  hemen ustaya gitmeye gerek yoktur. Önce kendiniz tamir etmeye çalışın yapamazsanız ustaya götürün. Çok para istenirse de kabul etmeyin, bir tanıdığınız da bu işin üstesinden gelebilir. Durun durun, tanıdık yok diye det etmeyin. İş başa düştü ve ihale size kaldı. Kendinize haksızlık etmeyin. Sizin düdüklü tencere tamiri  yapanlardan eksiniz mi var! Bizce yok. Tek sorun kendinize olan güvensizlik.

Düdüklü Tencere Sorunları

En çok rastlanan sorun ise genelde yemekleri zamanında pişirememesi olarak karşımıza çıkar. Bu sorunun kaynağı iç lastik basınç supabı sorunu olabilir. Peki nasıl çözeriz bu sorunu, onu inceleyelim şimdi. Kapağı açıp içindeki conta da diyebileceğimiz lastik çıkarılıyor, kapağın içindeki kontrol paneli sabitleme vidası sökülerek, panel alınıyor ve içindeki aksamlara ulaşıyoruz. Subap içindeki sıcaklık algılayan özelliği sayesinde ısı artığında yukarı çıkarak basıncın içerisinde kalmasını sağlıyor. Düdüklü tencerenin contası zamanla aşınıyor ve değiştirilmesi gerekiyor. Parça değiştirdikten sonra yaptıklarımızın tersinden giderek işlem bitiyor.  

Düdüklü tencere nasıl tamir edilir öğrendiniz. Yenilenmiş tencereyi güle güle kullanın. Unutmayın, arada bir yine kontrol edin.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Şubeye Gitmeden Anında Kredi Veren Bankalar

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?