Dünya’da En Etkili 100 İnsan

Dünya’da En Etkili 100 İnsan

Dünya çapında söz sahibi büyük yayın kuruluşlarının zaman zaman yaptığı anketlerde dünyayı etkileyen insanlar belirlenir. Her yıl yapılan bu anketler sonucunda listeyi zaman zaman farklı kişiler doldurur. Ancak uzun süre ülkelerin iyi yöneten insanların genelde listeye dahil olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Son birkaç yıldan beri listede yer alan isimler doğal olarak ülkelerini yöneten ve iktidarda olan […]

Dünya çapında söz sahibi büyük yayın kuruluşlarının zaman zaman yaptığı anketlerde dünyayı etkileyen insanlar belirlenir. Her yıl yapılan bu anketler sonucunda listeyi zaman zaman farklı kişiler doldurur. Ancak uzun süre ülkelerin iyi yöneten insanların genelde listeye dahil olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Son birkaç yıldan beri listede yer alan isimler doğal olarak ülkelerini yöneten ve iktidarda olan isimler olarak öne çıkmaktadır. Bunlar Vilademir Putin, Şi Cinping, Recep Tayyip Erdoğan, Donald Trump, Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olarak dikkat çekmektedir.

Listede en çok dikkat çekenler Çin Rusya ve Türkiye’yi yöneten isimler uzun yıllar ülkelerinin yönetimde söz sahibi olan bu isimler dünya çapında en etkili isimler arasında yer almaktadırlar. Geçtiğimiz yıl yapılan ankette ise 10 kez Grammy ödülü almaya hak kazanan Taylor Swift ile iki kez altın küre kazanmayı Başaran Sandra Oh adından söz ettiren isimler olmayı başardılar.

Taylor Swift

2019 yılında listede yer bulan isimler arasında ilginç ve sürpriz isimler de bulunuyor. Örneğin, Malezya başbakanı Mahathir Muhammed, Papa Francis, Benjamin Netanyahu, Michelle Obama. Geçtiğimiz yılın en etkili isimlerini öğrenmek isteyenler listeyi inceleyebilirler. Liste karışık olarak verilmiş yüzdelik dilim ya da alınan oy olarak sıralama yapılmamış. Merak ettiğiniz veya listeye giremediğiniz isimler olabilir.

Indya Moore, Marlon James, Chrissy Teigen, Massimo Bottura, Hasan Minhaj, Samin Nosrat, Ninja, Arundhati Katju and Menaka Guruswamy, Naomi Osaka, Leah Greenberg and Ezra Levin, Fred Swaniker, Lynn Nottage, Tara Westover, Adam Bowen and James Monsees,Barbara Rae-Venter, He Jiankui, Aileen Lee, Jay O’Neal and Emily Comer, Shep Doeleman, Dwayne Johnson, Regina King, Khalid, Emilia Clarke, BTS, Brie Larson, Joanna and Chip Gaines, Ariana Grande, Mahershala Ali, Glenn Close, Rami Malek, Luchita Hurtado, Ozuna, Dream Hampton, Richard Madden, Yalitza Aparicio, Clare Waight Keller, Nancy Pelosi, Donald Trump, Greta Thunberg, Andrés Manuel Lpez , Obrador,Alexandria Ocasio-Cortez, Jacinda Ardern, Juan Guaid, Abiy Ahmed, Mitch McConnell, Brett Kavanaugh, Jane Goodall, Benjamin Netanyahu, hang Yiming, Hoesung Lee, William Barr, Papa Francis, Xi Jinping, Leana Wen, Imran Khan, Crown Prince Mohamed bin Zayed, Cyril Ramaphosa, Robert Mueller, Mahathir Mohamad, Matteo Salvini, Jair Bolsonaro, Zhang Kejian, Taylor Swift, Michelle Obama, Spike Lee, Christine Blasey Ford, David Hockney, Desmond Meade, Lady Gaga, Radhya Almutawakel, Pierpaolo Piccioli, Maria Ressa, Caster Semenya, Mirian G., Grainne Griffin, Ailbhe Smyth and Orla O’Connor, Loujain al-Hathloul, Mohamed Salah, LeBron James, Jennifer Hyman, Gayle King, Mark Zuckerberg, Tiger Woods, Jeanne Gang, Bob Iger, Pat McGrath, Alex Morgan, Vera Jourova, Ryan Murphy, Mukesh Ambani, Ren Zhengfei, Marillyn Hewson, Jerome Powell.

Dünya tarafından yapılan oylama neticesinde belirlenen en etkili 100 kişi listesinde bu sene Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan da yer aldı. Time Dergisi tarafından yapılan ankete göre herkesin tahmin edebileceğin kişiler yine listede yer aldı.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Turizmde Atılım Hesapları

Her yıl düzenli olarak yapılan anket sonuçlarına göre dünyada adından en çok söz ettiren ve etkili olduğu düşünülen isimler arasında Recep Tayyip Erdoğan ile  Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Angela Merkel gibi birçok isim listede yer alıyor.

Ayrıca atletizmde dünya rekorlarına arka arkaya kıran Jamaikalı atlet Hüseyin Bolt, ünlü sinema aktörü Leonardo DiCaprio, Dünya Bankası başkanlığı yapan Christian Lagarde, Apple CEO’su Ti Cook ve elbette 1 numaralı sosyal paylaşım sitesi olarak kabul edilen Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg listede dikkat çeken önemli isimler arasında yer aldı. Listeden adından en çok söz ettiren liderlerden biri olarak elbette Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yapan Recep Tayyip Erdoğan herkesin dikkatini çekiyor.

 Time dergisinde yapılan anket sonucunda listede en çok konuşulan isimlerden biri olduğunu ifade eden internet sitesinin yazarlarından Ian Bremmer’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan için açıklama bölümüne ‘ortadaki adam’ başlıklı bir yazı ekledi. Yazar Erdoğan için 100 Etkili insan arasında bulunmasını şu şekilde açıkladı; Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanlığını yapan Recep Tayyip Erdoğan sıradışı bir liderdir. daha önce ekonomik ve siyasi anlamda hiçbir lider böylesine etkili olmamış ve milyonlar tarafından takip edilmemişti. Milyonlarca insan onu bir kurtarıcı olarak kabul ediyor. Türkiye’nin yıllardan beri böyle bir lidere sahip olmadığını, halkıyla bütünleşen onlarla aynı dili konuşan duygusal bir insan olduğu için etkili bir insan listesine girdiğini yazdı.

Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan, elindeki gücü kimseyle paylaşmak istemediğini kendini eleştiren kişilere asla müsamaha göstermediğini ve ifade özgürlüğüne toleransının az olduğu, hep kendini öne çıkaran bir yapıya sahip insan olduğu da belirtti. Web sitesi editörü Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkesinin jeopolitik açıdan çok önemli bir noktada bulunması sebebiyle dünyada çok konuşulan ve etkili olan liderler arasında olduğunu yazdı.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Alışveriş Sistemindeki Olumsuzluklar Ortadan Kalkıyor

 Avrupa’nın ve NATO’nun güçlü bir partnere ihtiyacı olduğu için Recep Tayyip Erdoğan’ın savaş ve mülteci kılıcı arasında önemli bir noktada olması sebebiyle müttefiklerin tarafından sürekli ilgi gören bir lider olarak kabul ediliyor. Bu sebeple de gerek Washington gerek Avrupa Birliği ve NATO, Recep Tayyip Erdoğan’la sürekli iletişim halinde olmaya, onun düşünce ve görüşlerine dikkat etmeye çalışıyor. Dünyada etkili olan 100 kişinin yayınlandığı listede çok farklı isimler yer almaktadır. Recep Tayyip Erdoğan liderler sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?