Dünya’da Hayatın Başlangıcı

Dünya’da Hayatın Başlangıcı

 DÜNYAMIZ NASIL OLUŞTU Tarih öncesi kavramı dünyaya henüz hiçbir insan elinin değmediği dönemi kapsamaktadır. İnanışa göre Dünya’nın başlangıcında hiçbir hayat belirtisi yoktu. Dünyada’ki yaşamın ortaya çıkmasıyla ilgili farklı görüş ve inanışlar vardır. Örneğin Avustralya yerlileri daha önce atalarının yaşadığı topraklara geldiklerine inanır, Çinlilere göre ise Dünya yumurtaya benzeyen iki farklı enerji topunun çarpışması sonucu hayat […]

 DÜNYAMIZ NASIL OLUŞTU

Tarih öncesi kavramı dünyaya henüz hiçbir insan elinin değmediği dönemi kapsamaktadır. İnanışa göre Dünya’nın başlangıcında hiçbir hayat belirtisi yoktu. Dünyada’ki yaşamın ortaya çıkmasıyla ilgili farklı görüş ve inanışlar vardır. Örneğin Avustralya yerlileri daha önce atalarının yaşadığı topraklara geldiklerine inanır, Çinlilere göre ise Dünya yumurtaya benzeyen iki farklı enerji topunun çarpışması sonucu hayat bulmuştur.
Günümüz bilim insanları ise dünyada hayatın big bang, yani büyük patlama adı verilen başlangıçtan sonra Evrenin oluştuğu kabul edilmiş, bunun sonucunda da Evrende binlerce gezegen oluşmuş, üzerinde yaşadığımız Dünya da bu patlama sonucunda oluşan gezegenlerden bir tanesi olduğu kabul edilmektedir.

DÜNYA KAÇ YAŞINDADIR

Milyonlarca yıl öncesinde dünyada hayat belirtisi ortaya çıktığı zaman ilk defa on yedinci yüzyılda İncil’de yazılı olan bazı insanların yaşlarından dolayı yapılan hesaplamalara göre dünyanın Milattan Önce 4004 yılında yaratıldığına inanılıyor.
Bazı bilim insanları ise dünyanın yaratılışının zamanını tarih ve saat olarak da söylediği gözden kaçmamaktadır. Dünya’nın yaratılışı Milattan Önce 4004 yılında 26 Ekim Pazar, saat dokuzda olduğu söylenmektedir. Ancak hesaplamaların yanlış ve yetersiz olduğu, Dünya’nın çok daha yaşlı olduğunu bilim insanlarının çoğu kabul etmekte, dünyanın yaşının binlerle değil, milyarlarla hesaplanması gerektiğini savunanlar gittikçe çoğalmaktadır. Dolayısıyla Dünya’mızın yaşının 5 milyar yıla yakın olduğu tahmin edilmektedir. Bu sayının hesaplanmasında dünya tarihi ile ilgili eski bir kitabın incelenmesinde kitabın bin yıla çarpılarak tekrar binle çarpılarak 1 milyar yıl eklenmesi sonucunda ortaya çıkan rakam, Dünya’nın gerçek yaşına daha yakın olduğu kabul edilen bir görüş olmuştur.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tıp Mühendisliği Hakkında Ayrıntılı Bilgi
Hayatın Başlangıcı

Dünya’nın yaratılışı öyle sanıldığı gibi bir anda olup biten bir yaratılış olmamış, bir milyar yıllık bir dönem geçmiştir. Ancak ilginç olan Dünya’nın yaratılışı 1 milyar yılı bulurken etrafında döndüğü Güneş ise hiçbir zaman değişmedi, dört buçuk milyar yıl öncesi nasıl dünyamızı aydınlattıysa bugün de aynı şekilde görevine devam etmektedir.

DÜNYADA İLK CANLILAR NASIL OLUŞTU

Dünya’mızın canlanması yani canlılara sahip olması ilginç varsayımlar sonucunda olduğu öne sürülen ilk yaratılan diğer gezegenlerden gelen kimyasalların proteinleri oluşturması ve oluşan proteinlerin bölünerek çoğalması sonucunda hayat başlamış oldu. Hayatın başlangıcı fosillere yazılan kayıtlara tutulmuş dolayısıyla ilk yazılı belgeler o dönemde fosillere işlenerek başlamış oluyor. Merak ettiklerinizin cevabını bulmak için ekteki videoyu izleyiniz.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?