Dünya’nın Değişime Uğraması

Dünya’nın Değişime Uğraması

Bilinen en büyük hayvanlar dünyada 65 milyon yıl önce yaşadığı sanılan dinozorlardır. Yaratılan bütün canlılar arasında dinozorlar belki de en güçlü, en dayanıklı yapıda olanlardır. Bu hayvanlar zamanla yaşadıkları doğa ve çevre etkisi ile ve bilinmeyen sebeplerden dolayı hayat alanlarını kaybettiler. Dünya’nın değişime uğraması sonucunda farklı bir yaşam tarzı da oluşmaya başlayacağını ve bazı canlı türlerinin yok olacağını kimse […]

Bilinen en büyük hayvanlar dünyada 65 milyon yıl önce yaşadığı sanılan dinozorlardır. Yaratılan bütün canlılar arasında dinozorlar belki de en güçlü, en dayanıklı yapıda olanlardır. Bu hayvanlar zamanla yaşadıkları doğa ve çevre etkisi ile ve bilinmeyen sebeplerden dolayı hayat alanlarını kaybettiler. Dünya’nın değişime uğraması sonucunda farklı bir yaşam tarzı da oluşmaya başlayacağını ve bazı canlı türlerinin yok olacağını kimse bilmiyordu.

Binlerce kuş türünün yarışları sonuçları jetler ve ilk memeliler de aynı dönemde yaşıyorlardı. Bu dönem oldukça hoş bir dönemdir. Hava sıcaklığı ve deniz seviyesi yüksekliği uygundur. Devasa sürüngenler kuyularda yaşarken dinozorlardan hiç kimsenin haberi yoktu. Uzayda bulunan 100 futbol sahasındaki büyüklüğündeki bir meteor dünyaya doğru geliyordu. Bu dev meteorun dünyaya çarpması günümüzdeki bütün patlayıcıların bir araya gelmesinden daha güçlü bir etki yaratmıştır. Sert depremler dünyayı sarstı ve başarabilen canlılar bu depremin zararlarından kaçtı. 10 dakika içinde devasa bir sıcaklık Amerika kıtasının üzerine çıkmıştı.

Koca toz ve kül bulutları güneşi örtüyordu. 144000 metre genişliğe etki etmişti. Dünyaya düşmüş milyonlarca ton ağırlığındaki kayadan sonra dünyadaki tüm ormanlar yanmaya başlamış, doğal olarak canlılar bu olumsuz durumdan etkilenmeye başlamıştı. Ateş fırtınası haftalarca devam etti, tüm ormanlar yok olmuştu. Sonunda dünya donmaya başlamıştı. Dünya ile birlikte bütün canlıların vücutları donmaya başlamış ve dinozorların da vücutlarını hareket ettirebilecek enerjisi kalmamıştı.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Baskı ve Desen Teknikeri-Teknisyeni Hakkında Bilgi

Fakat yüzeyin alt kısmında bulunan canlılar ise hala aktif durumdaydı. Hayatta kalmış olan bu ilk canlılar meydana çıkınca felaketin etkisi daha da iyi anlaşılmaktadır. Tamamen değişmiş bir dünyayla yüzeyine gelmişlerdi. Kainatın içindeki her şeyi yaratan ve yaşatan Yüce Yaratıcı yeryüzünü değiştirmiş ve bir dönem sona ermişti.

Dünya’nın değişime uğraması ile yeni bir dünya düzenin başlangıcı da yaşayarak öğrenilecekti.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?