E-KİTAP OKUYUCUYLA KİTAPLAR DA AKILLANDI

E-KİTAP OKUYUCUYLA KİTAPLAR DA AKILLANDI

KİTABA ULAŞMANIN KOLAY YOLLARI Kitap okuma alışkanlığı teknoloji ile birlikte değişime uğruyor, dersek fazla abartmamış oluruz. Okunacak kitaplar için ne kitapçıya gitmenize gerek var, ne  kütüphaneye, ne de bir arkadaşınızdan ödünç kitap almaya… E-kitap okuyucu cihazın faydaları E-kitap okuyucu cihazlar veya akıllı cep telefona indirilen uygulamalar sayesinde oturduğunuz yerden istediğiniz kitabı okuyabilirsiniz artık. E-kitap adı […]

KİTABA ULAŞMANIN KOLAY YOLLARI

Kitap okuma alışkanlığı teknoloji ile birlikte değişime uğruyor, dersek fazla abartmamış oluruz. Okunacak kitaplar için ne kitapçıya gitmenize gerek var, ne  kütüphaneye, ne de bir arkadaşınızdan ödünç kitap almaya…

E-kitap okuyucu cihazın faydaları

E-kitap okuyucu cihazlar veya akıllı cep telefona indirilen uygulamalar sayesinde oturduğunuz yerden istediğiniz kitabı okuyabilirsiniz artık. E-kitap adı verilen uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Elbette yine para ödemeniz gerekmektedir. Ama e-kitap bildiğiniz kitaplar kadar pahalı da değildir. E kitapları  normal kitapların üçte bir fiyatı kadar bir ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz. Örneğin kitapçıda 30 TL olan bir kitaba 10 tl ödeyerek sahip olabilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde cihazınızı açıp okuma şansınız var. Korkmanıza ya da endişelenmenize gerek yok! Her kitap paralı değil, bedava olan kitaplar da var ama tahmin edeceğiniz gibi çok beğenilen ve sevilen kitaplar işin doğası gereği ücrete tabi. Ama toplumsal içerikli en önemli kitap Allah’ın kelamı Yüce kitabımız Kur’an’ı ücretsiz okuma fırsatınız var.

elektronik cihazlarla kitap okuma

Eğer hala teknolojiye uyum sağlayamadıysanız, yani elektronik cihazlarla kitap okumayı sevmiyorsanız o zaman da oturduğunuz yerden kitap siparişi vererek eski alışkanlığınıza devam edebilirsiniz. Nasıl mı? Yine az da olsa teknolojiden faydalanarak, kitabı ayağınıza getirtebilirsiniz. Online kitap satan sitelerden siparişle istediğiniz kitabı evinize getirtebilirsiniz. Sipariş kelimesi sizi yine endişelendirebilir ama korkmanıza gerek yok. Kredi kartı ile alışveriş yapmak istemezseniz kapıda ödeme seçenekleri de mevcut. Yani istediğin ürün, kapına gelince gözünle görerek, dokunarak ve bakarak nakit veya kredi kartınızla kapıya gelen kargo görevlisine ödeme hakkınız var.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  ÇOKLU ZEKA TÜRLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Etrafımızı çevreleyen farklı uyaran tuzakları arasında okumaya zaman ayırmak pek kolay olmasa da yine de okuma alışkanlığını devam ettirmeliyiz ve çocuklarımıza da bu alışkanlığı aşılamalıyız. Çok zor hatta imkansız gibi olduğunu düşünebiliriz ama bir yolunu bulup çocuklarımızı kitap okumaya sevk etmeliyiz. İster oyun yoluyla ister masal yoluyla kitap okuma kazanımı olmazsa olmazımız olmalıdır.

ÇOCUKLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANDIRILIR

Çocuklarımıza kitap okumayı sevdirebilmek için kitap seçimi çok önemlidir. Bu önemli görevi bizim kontrolümüz altında çocuğa bırakmak, ona hem özgüven kazandıracak hem de kendine değer verildiği duygusunu yaşatacaktır. Çocuklarımızın yaş seviyesine göre kapak resminden, yazı boyutuna kadar, içindeki görsellerden, anlatılmak, verilmek istenen mesaja kadar çok dikkat edilmelidir. Kitaplar çocuğun anlama ve anlatabilme yeteneğine uygun olmalıdır. Yine konusunu günlük hayattan almalı ve insanda merak duygusu uyandırmalıdır. Kitapların konuşma diliyle yazılmış olmaları gerekir. Yani dili sade ve akıcı olmalıdır.

Her şey yoluna girip sıra okumaya geldiği zaman ise çocuğu kendisi ile başbaşa bırakmamalı, aile büyükleri olarak biz de çocuğumuzun yanında elimize bir kitap alarak okumaya zaman ayırmalıyız. Çocukların büyükleri model olarak gördüğü gerçeğini unutmadan biz büyükler de okumalıyız!

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?