E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır

E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Hem yazarlar hem de okuyucular açısından kitap kavramını yeniden şekillendirecek düşüncede olanlar kendilerini gelişmelerin tam ortasında buldular. Hem dijital kitaplar hem de klasik kağıttan basılmış kitaplar okurlarına hizmet etmeye devam ediyor. Okuyucular yaşa ve zevke göre değişkenlik gösteriyor. Gençler hem ucuza gelmesi hem de pratik olması sebebiyle e-kitapları tercih ederken orta yaş ve üzerindeki insanlar […]

Hem yazarlar hem de okuyucular açısından kitap kavramını yeniden şekillendirecek düşüncede olanlar kendilerini gelişmelerin tam ortasında buldular. Hem dijital kitaplar hem de klasik kağıttan basılmış kitaplar okurlarına hizmet etmeye devam ediyor. Okuyucular yaşa ve zevke göre değişkenlik gösteriyor. Gençler hem ucuza gelmesi hem de pratik olması sebebiyle e-kitapları tercih ederken orta yaş ve üzerindeki insanlar sayfaların arasında ufkunu genişletmek için klasik kitapları yeğliyor.

Kısacası; tercihe bırakılmış bir durum olsa da E-kitap yazarak nasıl para kazanılacağı da yine genç yazarların ilgi odağı haline geldi. Geçmiş dönemlerde bir kitap yazmak sorun teşkil etmezken bu yazılan kitabı bastırmak için yayın evi bulmak, matbaa aramak işin zor kısmıydı. Bugün ise hiç kimseye eyvallah etmeden e kitap yazarak para kazanma imkanı doğdu kendi kitabınızı yazmak sandığınız kadar zor değil.

Edebiyatı güçlü, okuyucuları etkileyebilecek cümleler kurabilen insanlar istediğinizde kitabı hemen yazabilirsiniz. Bunun için kimseden icazet almanıza, dilenmenize yalvarmanıza da gerek yok. Haliyle ortaya koyduğunuz eserin geniş kitleler tarafından ilgi çekmesi,  beğenilmesi, kısacası okunması temel prensip olduğunu unutmamak gerekir.

En küçük çocuğun bile artık akıllı bir cihazı var. Bu bir telefon olabilir veya gelişmiş özellikle bir tablet. Her insanın temel ihtiyaçlarından birisi gibi düşünülmeye başlayan bu akıllı teknolojik ürünler bizlere kitap okuma kitap yazma, kısacası para kazanma imkanı da veriyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Etkileyici CV Nasıl Yazılır

Hızlı bir ivme yakalayan e kitap piyasası herkese kolaylıklar sağlıyor. E kitap yazmak zor mudur, nereden başlanması gerekir. Hemen bu konuda ayrıntıları verelim.  Her işte olduğu gibi burada da gerçek anlamda okuyucuların beğene bilecekleri muhteşem kitaplar yazacağınız yazmanız gerektiğini söylemeye gerek yok yazdıklarınızı e kitap haline getirmeden önce arkadaşlarınıza, öğretmenlerimize, eşinize, dostunuza veya sosyal medyada takipçilerinize geliştirmeleri için gönderin. Geri dönüşler alın.  Gerçek anlamda olumlu geri bildirimler alıyorsanız e kitap yazarak para kazanmak sizin için biçilmiş kaftandır.

Yapabiliyorsanız sosyal medyada yazar guruplarına katılın. Yazdıklarınızı onların okumasını sağlayın. Zaman ayırıp size geri dönüş sağlarlarsa ve olumlu görüş bildirirlerse o zaman dijital kitap sizin için para basmaya başlayacaktır, demektir.

E-kitaptan para kazanmak

Kitap yazmak bir meziyet olabilir.  Kitabı yazabilirsiniz herkes çok beğenir, lakin e-kitap pazarında nasıl hareket etmeniz gerektiğini bir deneyebilirsiniz. O zaman işin uzmanlarından destek almanız gerekir. Bu işi layıkıyla yapan insanlarla görüşmeler yapın. Yazdığınız kitabı e kitap haline getirmek için sizlere gerekli adımları onlar atar. Bu editörlere belli miktarda ödemeler yapmanız gerekir. Onlar size kitabın gerçek değerini de söyleyecektir. Abartılı fiyatlar koyarak okuyucularımızı kaçırmayın.

E-kitap yazarak para kazanmak için illa da çok uzun yazılar olması gerekmiyor. Yerine  göre kısa ancak etkileyici kitaplar geniş kitleler tarafından beğeni toplar ve sizlere yeni okuyucular kazandırır. Fiyatlar okuyucuların sizlere para kazandıracak anlamına gelir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  En Beğenilen Erkek Çocuk-Bebek İsimleri ve Anlamları
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

E Kitap nasıl yazılır

Yeterli bilginiz yoksa da daha önce yazılmış olan örnekleri inceleyiniz. Kitabınızın türünün kelime sayısının kitap hakkında yapılan görüşleri mutlaka belirleyiniz. Yazdığınız kitabın reklamını sosyal medyada paylaşın. Reklamın iyisi kötüsü olmaz, mutlaka yazdığınız kitaba ilgi duyan takipçiler de olacaktır.

Geleneksel yayıncılık da ihmal edilmemelidir. Yazdığınız kitaplar geniş kitleler tarafından beğenip yankı uyandırırsa geleneksel yöntemlere kitap yazıp para kazanma yolunu tercih edebilirsiniz. Her ne kadar kitabın yayınlanması uzun sürse de kitap kokusunu almak isteyen okurlar da olacaktır.

Biliyoruz  geleneksel kitaplar ve kitaplardan çok masraflıdır. Başlık, kapak seçimi için enerji harcamak gerekir. Telif ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Kitabınız hakkında yapılan eleştirileri kısa yoldan öğrenemezsiniz. Basılan geleneksel kitaplarda herhangi bir hata varsa değiştirmek kolay değildir. Halbuki e kitap yazarak para kazanmak hem çok kolay hem de geniş kitlelere hitap etmek için önemli bir platform. Geniş kitlelere ulaşmak, kapak tasarımı düzenlemesi,  pazarlama yapma gibi avantajlar e-kitap yazmayı daha cazip kılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?