Ecrin Dursun Anlat Bana Öğretmenim Şarkısı

Ecrin Dursun Anlat Bana Öğretmenim Şarkısı

1. sınıfa başlayalı henüz 2 ay oldu, okumayı yazmayı yeni yeni sökmeye başladı. Öğretmenler Günü geldi çattı. Peki kendisine yeni yeni bilgiler öğreten biricik öğretmenine nasıl bir hediye vermeliydi Ecrin Dursun? Öğretmeninin en çok hoşuna gidecek hediyeyi tahmin etti. Onun için güzel bir şarkı araştırdı, onu çalıştı, öğrendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hayatına yön verecek, […]

1. sınıfa başlayalı henüz 2 ay oldu, okumayı yazmayı yeni yeni sökmeye başladı. Öğretmenler Günü geldi çattı. Peki kendisine yeni yeni bilgiler öğreten biricik öğretmenine nasıl bir hediye vermeliydi Ecrin Dursun? Öğretmeninin en çok hoşuna gidecek hediyeyi tahmin etti. Onun için güzel bir şarkı araştırdı, onu çalıştı, öğrendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hayatına yön verecek, dünyayı tanımasına fırsat tanıyacak olan öğretmenine hediye etti.

Öğretmenim Şarkısı-Ecrin Dursun


Ecrin Dursun eskileri yenileri her şeyi bilmek istiyordu. Şarkısında da bunları öğretmeninin anlatmasını, kendisini yeni bilgilerle güncellerken geçmişi de öğrenmek istediğini dile getirdi. Geleceğe yol göstermesini, nasıl iyi insan olabileceğini, iyi bir rehberlik yapmasını bekliyor öğretmeninden.

Gaziemir 9 Eylül İlkokulu’nda 1. sınıfa başlama heyecanı yaşayan, gözleri pırıl pırıl parlayan, yeni şeyler öğrenmekten mutluluk duyan Ecrin Dursun öğretmeninin ne denli önemli bir kişi olduğunu, öğrendiği şarkı sayesinde güzel sesi ile sevenleriyle paylaşıyor. Her türlü bilginin öğretmenden öğrenmenin farklı olacağını müjdeliyor.

Bilgi günümüzde farklı mecralardan kolaylıkla elde edilebilir, ancak öğretmen onu farklı şekillerde süzgeçlerden geçirerek çocukların seveceği, anlayabileceği şekilde çocuklara aktarıyor. Çocukların gözleri önüne çekilen karanlık dünyanın aydınlanması için aynı zamanda bir ışık görevi üstlenen öğretmen; Ecrin’in gözünde o doğruyu, inancı, sevgiyi, görgüyü öğreten tek güvenilir kişidir.

Çocuklar aslında öğretmenlerini bazen yaptıkları küçük yaramazlıkla sabrının sınırını zorlar. Buna rağmen anne babasına bile yapamayacağı şirinlikleri öğretmenine karşı yansıtır. Çünkü bilir ki öğretmeni onu asla üzmez. En güzelinin, en doğrusunun, en sevdiğinin öğretmeni tarafından kendine verildiğini hisseder. İyi bir insanın nasıl olması gerektiğini, kendine yaşayarak öğretilmesini çocuklar öğretmeninden öğrenir. Aydınlık bir dünyaya ulaşmak için neler yapılması gerektiğini öğretmeninden öğrenir. Sevinir, mutluluk duyar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Oksijensizlik Kanser Ediyor!

Ecrin Dursun ‘Anlat Bana Öğretmenim’ şarkısını yaşayarak, hissederek, küçücük yüreğine kocaman sevgiler sığdırarak söylüyor. İlk Öğretmenler Günü’nü heyecanla, aynı zamanda gururla şarkısını okuyarak kutluyor. Öğretmenler için de en güzel hediyelerden birisi şüphesiz bu unutulmaz bir hediye, yüreğin bir köşesinden kopup gelen sözcüklerdir.

En güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü armağanı bir şarkı, bir şiir, öğretmenine sevgisini anlatan güzel bir resim ve daha da güzeli, kendisine değer veren öğretmenine verilecek güzel bir öpücük olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Ecrin süper vala bu işte senden iyisi yok
    Öğretmenim Şimşek nasıl
    Öğretmenim oCUMHURİYET ÇOCUKLARI değil ATATÜRK
    ÇOCUKLARI olacaktı Ayça çok seviyor

  2. Öğretmenler her şeyin en güzelini hak eder. En çok da bizim öğretmenimiz…

    Ağzına sağlık Ecrin arkadaşım. Şarkıyı çok güzel söylemişsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?