Egzama Nedir, Egzamadan Nasıl Korunulur?

Egzama Nedir, Egzamadan Nasıl Korunulur?

Egzama Tehlikeli midir? Egzama nedir, egzamadan nasıl korunulur kısa bilgiler vereceğiz. Deri hastalıkları en çok kaşıma ile çoğalır ve başkasına da bulaştığı pek söylenemez ama yine de dikkatli olmak gerekir.. Deri hastalıklarından olan egzama dikkat edilmesi gereken çok tehlikeli bir hastalıktır. Egzama rahatsızlığı olan kişiler en çok kendileri dikkat etmeli ki bu hastalığı başkalarına bulaştırarak […]

Egzama Tehlikeli midir?

Egzama nedir, egzamadan nasıl korunulur kısa bilgiler vereceğiz. Deri hastalıkları en çok kaşıma ile çoğalır ve başkasına da bulaştığı pek söylenemez ama yine de dikkatli olmak gerekir.. Deri hastalıklarından olan egzama dikkat edilmesi gereken çok tehlikeli bir hastalıktır. Egzama rahatsızlığı olan kişiler en çok kendileri dikkat etmeli ki bu hastalığı başkalarına bulaştırarak çoğalmasını önlesin.

Egzamanın Belirtileri

Egzamada yaşanılan sürece göre farklı döküntüler meydana gelebilir. Akut denilen dönemde kızarma, şişme, minik su toplayan kabarcıklar ve sulantılar görülebilir. Şiddetli kaşıntı ve yanmadan yakınılan durumlarda kızarıklık ve kepeklenme olmaz ama  kaşıntı ve yanma şikayeti olabilir. Subakut adı verilen dönemde ise minik yakarcık şeklinde kepeklenme ve kabuklanma olurken kronik periyotta deri kurur, kalınlaşır ve renk değişikliği meydana gelir. Deride çatlamalar meydana gelir. Ancak Egzama tedavisi olan bir rahatsızlıktır, rahat olun.

egzama tedavisi

Egzamada iltihaplanan deri bölgesinde kızarıklıklar meydana gelir ve egzamanın en tipik belirtilerinden biri olan kaşıntı başlar. Aynı zamanda iltihaplı bölge kurur ve üstünde sivilceye benzer oluşumlar meydana gelir; yer yer su toplanır. Egzamalı bölge kaşınırsa, enfeksiyonlu bölge genişler ve yayılır, deri kanar ve iltihaplanıp ağrıya sebep olabilir. Kaşımakla meydana gelen çatlaklardan giren mikroplar egzamanın daha hızlı yayılmasına ve bu bölgenin diğer hastalıklara da açık hale gelmesine neden olur.

Egzama bulaşıcı bir hastalık mıdır?

Bulaşıcı bir hastalık değildir korkmanıza gerek yoktur. Ekseriyetle alerjik bir reaksiyon sonucunda görülür. Ama çeşitli nedenlerle vücudumuzun bölgelerine çok  hızla çoğalabilir

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Canan Karatay 'Büyülü Bir Gün'deydi

EGZAMA

Her hastalığın tedavisi olduğu gibi egzamanın da mutlaka bir şekilde tedavi edildiğini bilmek gerekir. Bundan kurtulmak için bu hastalıkta uzmanlaşmış kişi ve kurumlardan destek alınmak gerektiğini herkes bilmelidir. Deri hastalıklarının insanda ilk önce psikolojik olarak negatif bir etki yaptığı için bu hastalıklara önce ruhsal tedavi ederek başlamak gerekir. Çünkü, tedavi edilecek kişinin bunun çok kötü bir rahatsızlık  olmadığına ikna edilmesi gerekir. Egzama gibi deri hastalıkları sadece görüntü olarak rahatsız etmez, elbette ama en çok diğer insanların bu hastalığa yakalanan insanları tehlikeli gibi görmelerinden çekinilmektedir. Egzama tehlikeli midir? Göreceli bir soru…

Egzama rahatsızlığından dolayı piyasada satılan kremlere uzman onayı olmadan asla itibar etmeyin. Sonra başınız daha da ağrıyabilir. Egzama tedavisi olan bir rahatsızlıktır, korkmayın.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?