Ek İş Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Ek İş Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Emek harcayıp alın teri karşılığında para kazanmamak olur mu? Her canlı hayatını yönlendirmek, şekil vermek için rızık peşindedir. İnsanlar ek iş yaparak para kazanmak isteyebilir. Gayet doğal bir süreç olarak düşünülmelidir. Gerçi tam zamanlı düzgün bir meslek ile sabahtan akşama kadar gelir elde etmek için çaba harcamak çok mümkün gözükmüyor. Böyle bir ortamdayken nasıl ek iş yapılır düşünmek zorundayız.

Bütün olumsuzluklara rağmen düzenli işlerden arta kalan zamanlarda aile ortamında ya da akraba, komşu, ekip ruhuyla hareket edip para kazanmak pekala mümkündür. Para kazanmak için farklı zaman dilimlerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı insanlar akşamları ek iş yapabilirken bazıları da vardiyalı çalışıp diğer vardiya boşluğunda kendine uygun bir iş edinebilir.

Ekstradan para kazanma

Ek iş yaparak 5000 TL’ye kadar para kazanmak mümkündür. Çalışacak kişi sayısı ile orantılı olarak gelir sayısı miktarı değişkenlik gösterecektir. Tek başınıza çalıştığınızı varsayarsak ekstra paralar kazanmak hayal bile değil. İnternetin gücünden istifade ettiğiniz takdirde hak ettiğiniz gelirleri çalışarak elde edebilirsiniz. Bireysel çalışmalar biraz yorucu ve iştah kaçırıcı olabilir. Bu nedenle ekip ruhu ile sistematik bir çalışma prensibi edinmeniz, gelirinizi katlayacaktır.

Ekstradan para kazanmak için yapılması gerekenler fazladan para kazanmak için kimsenin aklına getirmediği projeler üzerinde kafa yormak. Dolayısıyla geliri artırmak şarttır. Ekstra çalışma saatlerinde sizin yapacağınız iş adedi ve çalışma saatine hiç kimse müdahale edemez, karışamaz. Sizin mali durumunuz veya performansınız çalışma azmini kazancınızı netleştir. Bu yıllardan beri farklı hizmetler verip karşılığında hiçbir şey alamayan farklı ürünleri firma sahiplerine hazırlayıp ekstra para kazanma hayal eden insanlar hayal kırıklığına uğramış olabilir. Azimli olmak faydalanmak, inadına iş bulmak için her yolu denemek ekstra para kazanmak için gerekli ilk adımdır. Başarılı olmak isteyen insanlar adımı önceden hesap eder. Hangi fiillerin yapılması gerektiğini hangi eylemlerin zaman israfı olacağını öngörür. Yani önceden atılacak her adımın artısı eksisi en iyi şekilde hesaplanması hanenize artı bir avantaj olarak eklenecektir.

Ekstradan gelir elde etmenin faydaları ve zararları nelerdir? Ekstradan para kazanmak amacıyla faaliyet yapmak birinci prensiptir. Dolayısıyla diğer insanlardan bir farkınız olması gerekir. Bu tür ek iş ilanlarını inceleyen araştıran kişilerin tek odaklandığı konu ücret olduğu için bazı durumlarda işe girişmeden kaybederler. Oysa sizin performansınız, iş anlayışınız sözünüzde durmanız ve diğer etkenler ekstra para kazanmanın incelikler arasında yer alır. Yani kontrol sizin elinizde olması gerekir.

Ne zaman çalışacaksın, ne kadar ürün hazırlayacağınız, bunun karşılığında kaç lira gelir elde edeceğinize siz karar vermelisiniz. Ekstradan para kazanırken hiç tahmin edilmeyen olumsuzluklar da başımıza gelebilir. Bunları yaşamamak adına pazarlık yapmayı iyi bilmelisiniz.

Unutmayınız ki sizin için çok önemli ekstra kazançlar ayıracağınız zamanlarla ve ortaya koyacağınız kaliteli ürünlerle anlam kazanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Stres Atma-Öfke Kontrol Merkezi Açmak başlıklı makalemizde İlginç iş fikirleri, öfke kontrolü için dükkan ve öfke ve sinir kontrol merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook’ta Bize Destek Olun