Ekmeksiz Diyet Karmaşası

Ekmeksiz Diyet Karmaşası

Ekmeksiz diyet olması gerektiğine inanan bazı kişiler aslında tahılın hayatımızdan çıkarılarak kansere davetiye çıkardığını bilmesi gerekir. Ekmeksiz diyet olur mu sorusuna herkesin 2 saniye düşünerek cevap vermesi gerekir. İnsanı aç bırakarak terbiye ederek bir yere varacağını sanan kişiler aslında vücudun vereceği tepkiyi hiç hesaba katamıyorlar. Karbonhidratı hayatımızdan çıkaran insanların en başta çağın sinsi düşmanı kolon […]

Ekmeksiz diyet olması gerektiğine inanan bazı kişiler aslında tahılın hayatımızdan çıkarılarak kansere davetiye çıkardığını bilmesi gerekir. Ekmeksiz diyet olur mu sorusuna herkesin 2 saniye düşünerek cevap vermesi gerekir. İnsanı aç bırakarak terbiye ederek bir yere varacağını sanan kişiler aslında vücudun vereceği tepkiyi hiç hesaba katamıyorlar.

Karbonhidratı hayatımızdan çıkaran insanların en başta çağın sinsi düşmanı kolon kanserine davetiye çıkarmaya varacak kadar tehlikeli hastalıklara zemin hazırlayacaklarını bilmesi gerekir. Unutulmaması gerekir ki ekmek bizim için temel besin kaynağıdır. Önemli olan doğru ekmek çeşitleri ve doğru miktarda kullanılmasıdır. Kepekli tam buğday, çok tahıllı, çavdarlı, yulaflı gibi ekmeklerin tercih edilmesi ve yeteri kadar alınması beslenmemiz için gereklidir.

Ekmeğin faydaları

Ekmeğin insan için ne denli gerekli olduğunu hiç bilgisi olmayan insanlara sorsanız onlar bile söyler. Ekmek yemekten değil aşırı ve bilinçsizce yenilen unlu mamullerden çekinmek lazımdır. Hatta, protein içerikli olmasa bile vücudumuz için gerekli olan amino asitleri içerdiği için mutlaka ekmek ile beslenmek zorundayız. İçerdiği karbonhidrat glisemik indeksi düşük olduğu için açlığımızı gidermeye yardımcı olur. Bilhassa esmer ekmeğin çok çiğnenerek tüketmesi bünye için dış etkenlere karşı koruma kalkanı görevi üstlenmektedir. Dolayısıyla yavaş yenildiğinde doygunluk hissine kapılmamıza yardımcı olur bu bereketli besin.

Ekmek Kilo Aldırır mı?

Bağırsakların düzgün çalışması için içerdiği maddeler kansere karşı insanı korur. Ta bebeklikten itibaren tüketilmesiyle B vitaminleri açısından zengin olduğu için beyin fonksiyonlarının gelişmesine katkı sağlar. Yemeklerle birlikte pilav ve makarna gibi un türevleri yerine esmer ekmek tüketilmesi daha sağlıklıdır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Suni Çim Kansere Davetiye Çıkarıyor

Eğer yeteri kadar ekmek tüketmezsek alınan proteinlerin ve yağların oranları artarak vücudun dengesi bozulur. Sonrasında kalp damar hastalıkları başta olmak üzere karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları oluşabilir.

Ekmeksiz beslenmede kilo kaybı elde edilse bile proteinli diyetlerden dolayı vücuttaki kas kitlesinde ani düşüşler olacağından ciddi sağlık problemleri meydana gelebilir. Daha sonra vücudun kendini toparlamaya çalışması için verilen kilolardan fazlası yağ olarak depolanmış olacaktır.

Ekmeğin az tüketilmesi neticesinde gut hastalığı ve böbrek rahatsızlıkları oluşmaya başlar. Ekmeksiz diyet diye tutturanlara yukarıda verdiğiniz cevaplar yeterli olduğunu düşünüyoruz. Hızlı ve çabuk kilo vermek amacıyla sağlığınızdan olmak istemiyorsanız her söylenene itibar etmeyiniz. Önemli olan kalıcı kilo vermeye çalışmaktır. Ekmeği hayatınızdan çıkararak sağlığınızın da bozulacağını aklınızdan çıkarmamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?