El İşi Ürünlerden Para Kazanmak

El İşi Ürünlerden Para Kazanmak

Düşünceler, hayaller, umutlar nakış nakış işlenerek hazırlanan el işi ürünler ile para kazanmak isteyen herkes bu yazımızı dikkatle okuyarak rotasını çizebilir. Ek işler aracılığı ile gelir elde etmek herkesin harcı değildir, hele hele el emeği göz nuru diye adlandırabileceğimiz harika ürünler ortaya koyan insanların ürettiği ürünlere paha biçilemez. Ne gibi el işleri yapılabilir derseniz seçenekler […]

Düşünceler, hayaller, umutlar nakış nakış işlenerek hazırlanan el işi ürünler ile para kazanmak isteyen herkes bu yazımızı dikkatle okuyarak rotasını çizebilir. Ek işler aracılığı ile gelir elde etmek herkesin harcı değildir, hele hele el emeği göz nuru diye adlandırabileceğimiz harika ürünler ortaya koyan insanların ürettiği ürünlere paha biçilemez. Ne gibi el işleri yapılabilir derseniz seçenekler oldukça fazla. Siz kendinizi, yeteneklerinizi keşfedin.

Bahsettiğimiz uzun uğraşlar sonucunda harika eserler ortaya çıkaran insanlar içindir. Bir de kar amaçlı hızlı bir şekilde pratik düşünüp hazırlanan el işi ürünler var. Bu ürünleri dileyen kendisi yapıp satar, dileyen da yaptıkları ürünleri bir aracı ilaç pazarlama yolunu tercih eder.

Oyuncak araya yapmak

Ne gibi el işleri yapılabilir

 • Kokulu mum yapımı
 • El işi kitleri
 • Oyuncak bebek
 • Çerçeveleme
 • Mobilya boyama
 • Kaligrafi
 • Fotoğrafçılık
 • Güzel kokulu yaprakların ve baharatların kavanozlanması
 • Kokulu el işi ürünleri
 • Ağaç işleri
 • Yumuşak oyuncaklar
 • Fotoğraf albümleri düzenleme
 • Çiçek aranjmanları
 • Sandalye bambuları
 • Boyama ve dokuma yapma
 • Ahşap oyuncak yapımı
 • Takı tasarım
 • Hasır şapka örme
 • Örgü, tığ, dantel işleri…
El işi ürünler

El işi ürünler yapıp satma sonucunda da para kazanmanın bazı ipuçlarını bilmekte yarar var. Hemen herkesin rahatlıkla gündelik hayatta kullanabileceği el işi ürünler tercihe göre sipariş alınarak da yapılabilir, olmazsa önceden hazırlanıp sonradan müşteri tercihine bırakılabilir. Eğer müşteri sipariş verirse doğal olarak onların beklentileri doğrultusunda ürünler ortaya çıkarmak lazım gelir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Evde Dikiş Seti Paketleme İşi

El işi ürünlerden ne kadar para kazanılır

Çalışmalarınız takdir ile karşılandığı zaman kazancınız ummadığınızdan fazla olacaktır. Ancak sipariş almadan önce kendiniz boş zamanlarınızı en iyi şekilde geçirmek, bunun karşılığında gelir elde etmek için ne yaparsınız? İhtiyaç durumuna göre ürünlerinizi fiyatlandırırsınız. Şunu söylemek istiyoruz. Sipariş üzerine el işi yapmak daha avantajlıdır. Önceden kazancınızı hesap etme durumunuz mevcut olur. Kaç sipariş aldıysanız ve sipariş başı kaç lira alacağınız konuşulduysa ürettiğiniz el işi miktarınca geliriniz oluşacaktır. Diğer taraftan hiçbir sipariş almadan kendi başınıza karar verip eserler ortaya çıkarıyorsanız ve bunları satmayı planlıyorsanız duruma göre pazarlık yapıp o an için karar verip para kazanabilirsiniz.

Boyama süsleme işi

El işi ürünler nasıl satışa sunulmalıdır

Ürünleri satmanın değişik metotları mevcuttur. Yakın çevreden başlayıp sipariş alabileceğiniz gibi yine yakından uzağa doğru kendi imkanlarımızla hazırlayacağınız tanıtım kartları, afişler ile ürün satış yelpazesini genişletebilirsiniz. Siparişler çok olduğu zaman yetiştiremezseniz yine yakın çevrenizden destek alabilirsiniz. Çünkü hiçbir iş yapmadan zamanı su gibi akıtan o kadar çok insan var ki ve inanın hepsinin de el işi yaparak para kazanmak için can attığını şaşırarak göreceksiniz.

Bazı durumlarda kalabalık ortamlarda kendinizi tanıtma, anlatma durumlar oluşabilir. Yaptığınız ürünleri en iyi siz bildiğiniz için size destek olacaklara anlatabilirsiniz. Önceden bir konuşma hazırlamanız da yararlı olur. Daha önce kendi kendimize provaları yapabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Teknikeri Ne İş Yapar Maaşı Ne Kadar

Güzel bir tanıtım sipariş için önemli bir basamaktır. Size yapacağımız son tavsiyeler ise şunlardır;

El işi ürünler ile para kazanmak birinci hedefiniz olmamalıdır. Yani bütün enerjinizi bu işler ile harcamayın. Günün her saatinde kendinizi bu işleri yaparak yıpratmayın. Sadece hobi gibi bir iş yaptığınızı varsayarak çalışın. Olur da yaptığınız ürünleri elden çıkarmada zorlanırsınız sağınızdaki solunuzdaki insanları ürünlerinizi satmak için rahatsız etmeyin. Her zaman müşteriler kendileri karar vermelidir. Baskıcı satış teknikleri her zaman geri tepmiştir. Siz en iyi olduğunuz konularda eserler ortaya çıkarmaya çalışın. Profesyonellik bu işin önemli aşamasıdır. Yaptığınız el işi ürünler amatörce sıradan ve etkileyici değilse kendinizi fazla zorlamayın. Şık, zarif, orijinal sade ürünler üreterek alıcıları etkileyin.

El sanatı örnekleri

Her zaman müşterilerin yerine kendinizi koyun. Nasıl bir ürün satın alırsınız? Gerçekten beğenmediğiniz, etkileyici bir tasarım olmayan, işçilik kalitesi çok kötü ürünleri alır mısınız? Yaptığınız el işi ürünleri satarak nasıl para kazanacağınızı biraz da zamana bırakmak da gerekebilir. Zamanla alıcıların beklentileri doğrultusunda hareket etmez daha mantıklı bir iş anlayışı olacaktır. İnternetin gücünden yararlanmasını öğrenmeniz satışlarınızı patlatabilir.

Ne gibi el işleri yapılabilir örneklerden yola çıkarak siz karar verin ve harekete geçin. Başlamak bitirmenin yarısı diye bir motivasyon sözü var. Hakikaten çok doğru. Ee ne bekliyorsunuz, hadi ama!

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?