Eleman İhtiyacı Hiç Bitmeyen Meslekler

Eleman İhtiyacı Hiç Bitmeyen Meslekler

İş aramaktan bıkan işsiz insanlar çareyi zor ama eleman ihtiyacı sürekli olan meslekleri öğrenmekte arıyor. Gerçekten de dünyada işsiz sayısı her geçen gün inanılmaz boyutlara ulaşırken, geleceğini düşünmek zorunda olan insanlar da en çok tercih edilen ancak eleman ihtiyacı sürekli olan mesleklere yönelmek zorunda kalıyor. Hemen akla ilk gelenler, çağımızda paralel olarak düşünüldüğü zaman; bilişim, […]

İş aramaktan bıkan işsiz insanlar çareyi zor ama eleman ihtiyacı sürekli olan meslekleri öğrenmekte arıyor. Gerçekten de dünyada işsiz sayısı her geçen gün inanılmaz boyutlara ulaşırken, geleceğini düşünmek zorunda olan insanlar da en çok tercih edilen ancak eleman ihtiyacı sürekli olan mesleklere yönelmek zorunda kalıyor.

Hemen akla ilk gelenler, çağımızda paralel olarak düşünüldüğü zaman; bilişim, yazılım, arama motoru uzmanlığı, web sitesi yöneticiliği benzeri işler geliyor. Oysa çok farklı, hiç kimsenin aklına gelmeyen az bilinen meslekler de düşünülmelidir.

Fazla tanınmayan sektörler beraberinde istihdam demektir. Bunlara örnek olarak, hemen az bilinen iş imkanı yüksek olan popüler meslekleri sıralayalım;

 • dijital baskı operatörlüğü
 • aktüer
 • çocuk bakıcılığı
 • yaşlı bakıcılığı
 • şantiye şefliği
 • dış ticaret uzmanı
 • desinatör
 • argon kaynakçısı
 • hasta bakıcısı
 • resepsiyonist
 • market reyon görevlisi
 • online satış danışmanı
 • grafiker
 • güvenlik personeli
 • dijital pazarlama uzmanı
Aktüerya Bölümü

Aktüerlik

Yatırım, finans, sigortacılık ve işletmecilik alanında faaliyet göstermek isteyenler için güzel iş sahaları mevcuttur. Aktüer iş ilanları sürekli göze çarpmaktadır. Öngörülü olabilen, analiz yapabilen, risk yönetebilen insanlar aktüer olmak için gerekli özellikleri taşıyor anlamına gelir. Çünkü çok az kişinin tercih ettiği bu meslek hem çok para kazandırıyor, hem de ihtiyaç sahiplerine istihdam olanağı tanıyor.

Desinatörlük

Bu yüzyılda farkına varılmayan ancak sanat eylemine yönelik ideal bir meslek olarak hafızalara kazanıyor. Geçmişi oldukça eskiye dayanan sanat ağırlıklı bu mesleği kariyer sitelerinde çok fazla görmeye başladık. Desinatör iş ilanları firmaların tasarım, mühendislik, mimarlık alanında eğitim görmüş bireylerine hitap etmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Herbalife Sisteminden Para Kazanmak

Argon kaynakçılığı

Fazla yetişkin birey tarafından tercih edilmeyen argon kaynakçılığı maden sektöründe aranan, kimsenin farkına varamadığı, eleman açığı hiç bitmeyen meslekler grubunda bulunmaktadır. Kaynak malzemeleri ve metal parçaları argon gazı ile birleştirerek çalışan, alanında uzman olan kişiler firmaların aradığı eleman grubunda yer almaktadır. Argon kaynakçısı olmak için metaller konusunda ön bilgiye sahip olmak şarttır.

Dış ticaret elemanı

İthalat, ihracat işlerini takip etmek için aranan kişiler arasında başı çekmektedir. Ticaret. ekonomi. dış ticaret elemanı en yetkin olduğu konular arasında olmalıdır. İş takibini uluslararası düzeyde yapabilecek olan dış ticaret elemanı kimsenin cesaret edemediği ancak çok talep gören personel arasındadır.

Aktif pazarlama elemanı

Aktif pazarlama elemanları zaten her daim aranan personel arasındadır.

Bakıcılık

Son yıllarda hasta bakıcısı, çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, yaşlı bakıcısı gibi evde ya da huzurevlerinde kolay iş bulup istihdam olanağı yakalayabilecek meslek gruplarında sayılmaktadır.

Dijital baskı operatörü

Dijital baskı operatörü olmak isteyenler de şanslı grupta yer almaktadır, çünkü dijital olarak desem oluşturup baskı makineleri aracılığıyla bunu seven şekilde üretip firmayı çağıran sokacak elemanlar içinde yer edinmektedir.

Eleman açığı sürekli olan ve fazla tanınmayan mesleklerden bazılarını vurgulamaya çalıştık. Çağın şartları beraberinde yeni sektörler ile canlandırmaktadır. Sürekli ekonomi, sanayi, ticaret, iş hayatı takip edildiği zaman hangi sektörde hangi meslek grubuna daha fazla ihtiyaç duyulacağı önceden ön görülmelidir.

hangi sektörde hangi meslek

Bir üniversiteyi bırakın, birkaç üniversitenin farklı dallarını bitirip, üç dört tane yabancı dil öğrenmiş gençler bile iş bulmakta zorlanabilir. Önemli olan hangi alanda daha çok iş açığı olacağını analiz edebilmektir. Buna da geleceği okumak diyebiliriz. Burada kastımız da hangi mesleklerin işlevini kaybedeceği, hangilerinin gelecekte daha çok ihtiyaç duyulacağını tahmin edebilmektir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sehpa Örtüsü Takımı Paketleme İşi

Geçmiş dönemdeki yaygın anlayışın aksine hem icrası kolay, hem de işi bulmada zorluk çıkartmayacak sektörler ve meslekler tercih edilmelidir. Sizlere ön bilgi olarak saydığımız iş kolları bizim analiz edip ortaya çıkardıklarımızdır. Sizler de kendi ilgi, beceri, yetenek ve istekleriniz doğrultusunda, kimsenin tahmin edemeyeceği, eleman açığı gelecekte fazla olacak fazla tanınmayan meslekleri keşfedebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?