Elif’ten İki Farklı  Hikaye

Elif’ten İki Farklı Hikaye

Yağmurlu Gün Korkusu Bir gece Gamze işlerini bitirip yatmış. O gece de yağmur şiddetini yükseltmiş. Bir anda şimşek çarpmış. Aylin ağlamaya başlamış. Gamze hemen kardeşinin yanına gitmiş. Ağlama kardeşim bir şey yok.Aylin titrek bir şekilde Ablacığım ben çok korkuyorum. Ben de senin yatağında yatabilir miyim? Tabii ki kardeşim yatabilirsin. Teşekkür ederim abla o zaman geliyorum. […]

Yağmurlu Gün Korkusu

Bir gece Gamze işlerini bitirip yatmış. O gece de yağmur şiddetini yükseltmiş. Bir anda şimşek çarpmış. Aylin ağlamaya başlamış. Gamze hemen kardeşinin yanına gitmiş. Ağlama kardeşim bir şey yok.Aylin titrek bir şekilde Ablacığım ben çok korkuyorum. Ben de senin yatağında yatabilir miyim? Tabii ki kardeşim yatabilirsin. Teşekkür ederim abla o zaman geliyorum. İki kardeş yatmaya başlamış. Bir anda bir tane daha şimşek çakmış. Bir de ne olsun iki kardeş yere düşmüşler. İkisi de oturup ağlamışlar. Sonra anne babaları gelmiş. Annenin içeri girmesiyle yere düşmesi biri olmuştu. Çünkü Gamze ve Aylin yedikleri muzun kabuğunu yere atmış. Babaları annelerini kaldırayım derken pat diye o da yere düşmüş. Çocuklar buna çok   gülmüşler. Anne çocukların üstlerini örtüp odadan ayrılmış.

Yağmurlu Gün Korkusu adlı hikayeyi beğendiyseniz alt tarafa yorum yazın.

Eliften hikayeler

 

Tarla  İşi

Günün birinde Ömer ve babası Metin Bey çapayı kazmayı alıp traktöre doldurup tarlaya gitmişler. Bir de ne olsun bütün emekleri boşa gitmiş. Ömer  baba bu ne böyle? Bütün emeklerimiz boşa gitmiş. Hepsini de kargalar yemiş. Ömer ve babası Metin Bey beraber Fidan almaya gitmişler. 342 tane domates fidanı, 124 tane salatalık fidanı, 348 tane portakal fidanı, 144 tane elma fidanı, 242 tane biber fidanı, 344 tane havuç , ve  tane soğan fidanı almışlar. Bu fidanları tarlaya götürüp ekmişler. Sonra Metin Bey odunluğa gidip odun almış.   Ömer de eve gidip lazım olmayan eşyaları bulup bu malzemeleri kullanarak bir korkuluk yapmışlar. Ellerine ve ayaklarına zil  takmışlar. Sonra bir ağacın arkasına saklanmışlar. Daha sonra karga çetesi gelmiş. Ömer ve  babası  Metin Bey sepete doldurduğu sebze ve meyveleri yaşlılar  ve yalnız insanlara ve maddi durumunun sıkıntılı olanlara dağıtmış. Biraz da eve bırakmış. Birazını da pazarda satmış. Böylece geçimini sağlamış.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Mira ile Hira Hikayesi

Tarla işi hikayemiz burada bitti. Eliften hikayeler nasıl olmuş arkadaşlar?

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?