En Çok Beğenilen Kredi Kartları Hangileridir

En Çok Beğenilen Kredi Kartları Hangileridir

Tüketicilerin alışveriş işini kolaylaştıran kredi kartları Dünya genelinde büyük ilgi görmektedir. Peki dünyada en çok beğenilen kredi kartları hangileridir? Hiç merak ettiniz mi? Taksitli alışveriş imkanı sunan, paranız olmasa bile istediğinizi alma fırsatı veren kredi kartları hakkında sizlere derlediğimiz bilgiyi sunacağız. İnsanlar sürekli hayatı kolaylaştırmak amacıyla bir şeyler düşünüp tasarlar. Güzel bir icat olarak kabul edilecek olan […]

Tüketicilerin alışveriş işini kolaylaştıran kredi kartları Dünya genelinde büyük ilgi görmektedir. Peki dünyada en çok beğenilen kredi kartları hangileridir? Hiç merak ettiniz mi? Taksitli alışveriş imkanı sunan, paranız olmasa bile istediğinizi alma fırsatı veren kredi kartları hakkında sizlere derlediğimiz bilgiyi sunacağız.

İnsanlar sürekli hayatı kolaylaştırmak amacıyla bir şeyler düşünüp tasarlar. Güzel bir icat olarak kabul edilecek olan kredi kartları da amacına uygun kullanılırsa faydalı bir para harcama aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Sadece zengin insanlar değil her kesimden insan kredi kartlarını kullanarak alışverişi hem hızlandırıyor hem de kolaylaştırıyor. Bilinçli tüketiciler kredi kartını nasıl kullanılması gerektiğini öğrendi. Ancak bazı tüketiciler kredi kartı ile ilgili yanlış ve eksik bilgi edindikleri için biraz canları yanabiliyor.

En çok tercih edilen premium kredi kartları

Bugünkü yazımızda dünyada en çok tercih edilen kredi kartları hakkında sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

American Express Centurion Kart

Dünyanın en seçkin kredi kartı American Express Centurion Kart olduğunu söyleyelim. Bu kart daha ziyade zengin insanlar tarafından tercih edilmektedir. Üstelik bu kartı alabilmek için de belli aşamaları geçmek gerekir. Siyah renkli American Express Centurion Kart önemli kişilere verilmektedir. Bu önemli kartı alabilmek için önce Amerikan Ekspres Platin kartı kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra belli kriterleri yerine getirdikten sonra banka yetkilileri uygun gördüğü takdirde Amerikan Ekspres Centrium kredi kartı alabiliyorsunuz. Bu kart sahipleri önemli fırsatlardan ve ödüllerden faydalanabilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İstanbul Günlük Ödemeli İş İlanları

JP

JP Morgan Chase Palladium

İkinci sırada JP Morgan Chase Palladium kredi kartı tercih edilmektedir. Amerikan Ekspres Centrium kredi kartı kullanımına başladıktan sonra yaklaşık 10 yıl sonra JP Morgan Chase Palladium kart piyasaya çıkarıldı. Özel olarak tasarlanan bu kart varlık yönetimi, özel banka ve yatırım bankaları ile ilişkileri olanlara verilmektedir. Bu kart isteyen herkese verilmektedir. Ancak bunun da kendine özgü kriterleri bulunmaktadır.

Dubai First Royal MasterCard

Üçüncü sırada en çok tercih edilen kredi kartı Dubai Port Royal master kart olarak dikkat çekmektedir. Altın ve elmas ışıltılı bu kart 0,2135 Karat Elmas taşımaktadır. Elbette sadece kartın üzerindeki elmas değil sahiplerine oldukça büyük fırsatlar sunması da tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Kredi kartını herkes alabilmektedir. Hiç kimseye kısıtlama ya da bir üst limit alt limit getirilmemiştir. Ancak bu kredi kartına sahip olmak isteyenlerin Dubai First tarafından davet edilmesi gerekmektedir.

Citratus Rewards Visa

Dördüncü sırada en çok beğenilen kredi kartı Citratus Rewards Visa olduğunu söyleyebiliriz. En çok beğenilen tercih edilen kredi kartlarından aksine bu kart siyah değil, beyaz rengi tercih etmiştir. Bu karta sahip olabilmek için hesabınızda yüklü miktarda paranız olması gerekmektedir.

En seçkin kredi kartları

Coutt World Silk Kart

5 numarada Coutt World Silk Kart gelmektedir. Başta kraliçe ikinci Elizabeth’in de kullandığı bu kart İngiltere zenginlerinin kullandığı kredi kartı olduğunu hatırlatalım. Bu Seçkin kartı kullanabilmek için hesabınızda 1 milyon dolar dan fazla yatırımınız olması şartı bulunmaktadır. 100 kadar insan bu limiti aşabildiği için sadece onlar kullanabilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yarı Zamanlı Ek İş; Stand Görevlisi Olmak

Visa Infinite

6 numarada Visa Infinite kredi kartı bulunmaktadır. Amerikalı olup da yurt dışında yaşayan Amerikalıların tercih ettiği bu kart bilhassa Rusya, Ürdün, Güney Afrika, Mısır, Fransa, Kanada, Nijerya gibi ülkelerde daha çok tercih edilmektedir.

Citigroup Kredi Kartı

Citigroup Black Chairman Kredi Kartı

Dünyada en çok tercih edilen yedinci kredi kartı Citigroup Black Chairman  olarak karşımıza geliyor. Önemli bir servet sahibi insanların kullanabildiği bu kredi kartı Citibank özel müşterilerine vermektedir. Yılda 300 bin dolardan fazla harcama yaparsanız bu karta sahip olabilirsiniz.

NatWest Black MasterCard

Sekizinci en çok tercih edilen kredi kartı NatWest Black MasterCard. Bu karta sahip olanlar bir buçuk milyon dolar harcama limiti ne sahip olmaktadır. Dünyada en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer alan NatWest Black MasterCard daha çok özel uçuşlarda seyahat konaklamalarında tercih edilmektedir.

Merrill Accolades American Express Kart

Dünyada en çok tercih edilen premium kredi kartları listesinde Merrill Accolades American Express Kart. Kredi kartını kullanabilmek için firmanın servet yönetimi şubesinde müşteri olmak için davet alınması gerekmektedir. Kartın üzerinde altın rengi ile boğa logosu kazınmış. Bu kart sahipleri de 500 bin dolar harcama yapabilme fırsatına sahiptir.

Santander Black

Dünyada en çok tercih edilen onuncu kredi kartı Santander Black Brezilya’nın master kart olarak listede yer bulmaktadır. Güney Amerika’da yaşayan vatandaşlar tarafından tercih edilen Santander Black Brezilya master kart Santander firması tarafından özel müşterilerine verilmektedir. Bu karta sahip olan sadece 3000 Latin Amerikalı olduğunu hatırlatalım.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kredi Notu (Skoru) Nedir Nasıl Sorgulanır

Türkiye’de kullanılan kredi kartları arasında dünya sıralamasına giren maalesef yoktur. Sizlere dünyada en çok tercih edilen kredi kartları hangileridir, kısaca bilgilendirme yaptık. Bu kartlardan herhangi birine sahip olan Türk var mıdır, merak ediyoruz. Sizce American Express Centurion Kart”ın yakınından değil de uzağından geçen var mı? Ne dersiniz?

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?