En İyi Bakım Merkezi THY’de

En İyi Bakım Merkezi THY’de

Dünyanın en önemli havayolu şirketleri arasında bulunan THY Teknik Anonim Şirketi dünyada en iyi bakım merkezi olarak değerlendiriliyor. Geçen sene Lufthansa Havayolları bu ödüle layık görülürken, bu yıl Türk Hava Yolları Teknik Anonim Şirketi ödülü almaya layık görüldü. Önemli maliyetleri bulunan Türk Hava Yolları en iyi bakım merkezi seçiliyorsa, demek ki iyi işler yapıyor. Önemli […]

Dünyanın en önemli havayolu şirketleri arasında bulunan THY Teknik Anonim Şirketi dünyada en iyi bakım merkezi olarak değerlendiriliyor. Geçen sene Lufthansa Havayolları bu ödüle layık görülürken, bu yıl
Türk Hava Yolları Teknik Anonim Şirketi ödülü almaya layık görüldü.

Önemli maliyetleri bulunan Türk Hava Yolları en iyi bakım merkezi seçiliyorsa, demek ki iyi işler yapıyor. Önemli miktarda yatırım finansmanı yapmasına rağmen cirosu beklentilerin üzerine geçti. Her sene hedeflerini bir önceki yıla göre yüzde arttırmayı başaran bir kurum. Hedefleri aylık dilimlere bölerek ve ay ay inceleyerek aylık hedefleri sürekli gerçekleşiyor. Yaptığı çalışmaların hedeflerin üzerine çıkması sorumluluğu artırıyor.

Türk Hava Yolları’nın dünya çapında ilk 5 seviyelerinde olduğunu dile getiren yetkili hem gurur hem de yapılması gerekenlerin önemine değiniyor. Teknik anlamda dünyada yedinci sırada olan Türk Hava Yolları 2002 yılında teknik anlamda 15 ila 20. sıralarda idi. Şimdi yedinci sıraya geldi. Amacı ilk 5 içerisine girmek. Daha ilerisine çıkabilir mi, onu 2020’lerde yapacağı hedefler içerisine alabilir. O sondaki hedefler arasında bulunuyor. Her sene filoya 35-40 yeni uçak katılmaktadır. Yapılan plana göre 2018’de 450 uçağa ulaşmak vardı. Hemen hemen bu hedef tutturuldu. Bunun arkası gelecek, devam edecek. 2020 yılındaki hedeflere 2018’de ulaşacağız, denildi ve o hedefler de neredeyse tutturuldu. Şimdilik 300 uçak tescil edildi. İlk yerli uçak projesinin bekleme tarihi olarak 2020 olarak hedefliyor, ancak bunun sertifikasyon süreci ne kadar süreceği belli değil. Bu durum THY kontrolü dışında. İlk ticari uçuşa ne zaman başlayacağını da söylemek doğru değil. Çünkü önce müşteri bulmak gerekiyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Facebook Nedir, Kişisel Bilgileri Paylaşıyor mu?
THY Teknik AŞ

Dünya çapında havacılık bakım merkezlerinin sürekli takip edildiğini dile getiren yetkili, ‘Dün aldığımız bir haberle dünyanın en iyi bakım merkezi seçildiğimiz öğrendik. Dünya birincisi seçildik, bu çok önemli ve gurur veren bir haber. Geçen yıl bu ödüle Luftansa layık görülürken, demek ki biz onları geçmişiz ve en iyi bakım merkezi birinciliğini bize layık gördüler. Bu duruma Lufthansa biraz bozulacak ama kusura bakmasınlar. Biliyoruz biz biraz çok oluyoruz ve bu kadar çok iyi olduğunuzu bilmiyorduk ancak yetinmiyoruz daha da iyisini yapmak için çalışıyoruz, çalışacağız.’ dedi.

Türk Hava Yolları Teknik Anonim Şirketi gelecek yıllarda da bu başarısını devam ettireceğinden hiç kuşkumuz yok. Elbette kurumsal kimlikten taviz vermemek koşulu ile.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Konut Sahibi Olmak= Prefabrik başlıklı makalemizde prefabrik ev sahibi olmak, prefabrik yapı firmaları ve Prefabrik yapılar hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?