En Önemli Organımız; GÖZ

En Önemli Organımız; GÖZ

 Gözde Önemli Hastalıklar  En önemli organımız diyebileceğimiz göz son teknolojik ürünler sayesinde düzgün ve ekonomik olarak iyi kullanılmazsa aklınıza gelmeyecek kadar tehlikeli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.   Bugün size enine boyuna anlatacağımız organımız göz insanların dünyaya açılan penceresi ve aklını kullanabilme, yorumlama yapabilme, insana olduğunun tadına varabilme hazzının en zirvesidir. Gözünde sorunu olmayan insanlardan biriyseniz ki […]

 Gözde Önemli Hastalıklar 

En önemli organımız diyebileceğimiz göz son teknolojik ürünler sayesinde düzgün ve ekonomik olarak iyi kullanılmazsa aklınıza gelmeyecek kadar tehlikeli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Bugün size enine boyuna anlatacağımız organımız göz insanların dünyaya açılan penceresi ve aklını kullanabilme, yorumlama yapabilme, insana olduğunun tadına varabilme hazzının en zirvesidir. Gözünde sorunu olmayan insanlardan biriyseniz ki hiç tahmin etmiyorum ama öyleyseniz çok sağlıklısınız. Yatın kalkın Allah’a dua edin. Bizim bugünkü yazımız görme sorunu yaşayan ve görme sorunu yaşama riski bulunan kişiler için yazdık.

Dilerseniz gözleriniz ne kadar iyi görüyor önce test yapalım.

Gözleriniz ne kadar keskin? Sandığınız gibi iyi görüyor mu?

Görme açısından sorun olmasa bile yanma, çapaklanma sorunu da mı olmuyor bilemiyorum. Keşke hiç bir organımızda sorun olmasa ama canlıysak, hele de insansak göz rahatsızlığı olmayanı yoktur.

Özellikle bayanlar süslenme bahanesiyle gözüne en çok zarar veren canlı dersek ne olur bayan okurlarımız alınmasın. Çünkü güzelleşme adı altında  nedir bu kendinize eziyet etme merakınız, anlamakta zorlanıyoruz. Ama tercih onların diyecek bir şey yok. Ancak, gözlerine verdikleri zarar ve bunun sonucunda oluşacak riskleri de hatırlatmak bizim görevimiz.

Göz Hastalıkları ve Tedavisi

Biz insana değer parolasıyla yola çıktık, size asla zarar gelmesin istemeyiz. İnsanı üzen her konuda duyarsız kalamayız, sorunun üzerine gideriz. Bugünkü uzman doktor sizlere göz hakkında bilmemiz gerekenleri bizlere anlatacak ve umarım bu yanlışları yapmaktan vazgeçeriz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İnsan Ömrünü Uzatan Yiyecekler

Gözün dış bölümünde yani kirpiklerde oluşan iltihaplanmayı,  oluşan göz nezlesini konuşacağız. konjoktivit nedir onu öğreneceğiz. Yine şelazyon yani arpacık da dikkatimizi çekecek konulardan olacak. Bizi dünyaya bağlayan bu küçük ama işlevsel olarak dev bir organımızı nasıl koruyacağımızı gelin videomuzu izleyerek öğrenelim.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?