Erkekler Kadınlardan Ne Bekler

Erkekler Kadınlardan Ne Bekler

Erkeklerin kadınlardan ne beklediğini merak edenler için yaptığımız araştırmada, her insanın bir kadında olması gereken özellikleri  beklediğini tahmin ediyoruz. Bunlar; erkeklerin kadınlardan, zorluklarla mücadele ederken yılmamasını, eşini aldatmasını, her zaman şefkat göstermesini, güçlü olmasını, asla yalan söylememesini koruyan, kollayan, akıllı ve sempatik bayanlar olmasını beklerler. Erkeğin kadından beklentisi,  fazla itiraz etmeyen hanımlar olması, aynı zamanda […]

Erkeklerin kadınlardan ne beklediğini merak edenler için yaptığımız araştırmada, her insanın bir kadında olması gereken özellikleri  beklediğini tahmin ediyoruz. Bunlar; erkeklerin kadınlardan, zorluklarla mücadele ederken yılmamasını, eşini aldatmasını, her zaman şefkat göstermesini, güçlü olmasını, asla yalan söylememesini koruyan, kollayan, akıllı ve sempatik bayanlar olmasını beklerler.

Erkeğin kadından beklentisi,  fazla itiraz etmeyen hanımlar olması, aynı zamanda günümüz ekonomik şartlarının oldukça çetin olmasından dolayı maddi durumu sorun teşkil etmeyen, hatta oldukça maddi durumu iyi olan hanımlar olmasını da istemektedirler. Erkekler kadınlardan oturmasını- kalkmasını bilen, iletişimi iyi, kendini geliştirmiş, terbiyeli, eğitim almış, tuttuğunu koparan cesur kadın olmalarını da isterler.

Kadınlar Erkeklerden Ne Bekler

Saydığımız bu erkeklerin kadınlardan beklentisi doğal olarak kadın tarafından erkekten istenen, beklenen özelliklerdir. Aslında işin özü erkekler de kadınlar da her zaman insana değer veren, onurlu, anlayışlı, hoşgörülü, yardımsever, zorlukların üstesinden gelmek için mücadele eden, yanındaki insanı yücelten insanlar ister.

Kadınların erkeklerden beklentisi de erkeklerin başını döndürecek, hayran bırakabilecek güçlü karakterli erkeklerdir. Bu kadınların organizasyon yeteneği gelişmiştir.Erkekler lider ruhlu kadınlara bayılırlar. Erkekler fazla detaycı olmadıkları için kadınlardan daha arka planda kaldıklarından kendilerinin akıl edemedikleri şeyleri birlikte yaşadığı kadının düşünmesini, hayatta uygulamaya geçirmesini beklerler. Ayrıca erkekler kadınlardan, sorunları ortadan kaldırırken şikayetçi olmaması, sorunu çözmesini de beklerler.
Erkeğin dünyasında güçlü karakterli kadın adı verilen efsane kadınları bulmak hayalden öteye geçemez. Böyle kadını  bulsa da yanına yaklaşamaz, desek fazla abartmış olmayız. Çünkü güçlü kadın, erkeği alır, sürükler götürür. Bu durumda da erkeğin kadının yanında silik görünmesine neden olacağından, erkeklerin istediği güçlü kadınları aslında isteyip istemedikleri de bir muammadır. Belki de işin rengi değişik ki güçlü kadın zayıf bir erkeği yanında taşımak istemez. İki güçlü karakterin de birlikte yan yana gelemeyeceğinden işin içinden çıkmak oldukça zordur.
Bir gerçek var ki bakımlı olmak, güzel olmak, erkeksi olmak, karizmatik olmak… hayran olmak için etkili varsayımlardır, ancak en önemlisi sağlam bir kişilik olması gerekir. Eninde sonunda, erkek olsun, kadın olsun her insan sürekli güçlü karakterler görmek ister. Herkes üçlü kişilere ilgi duyar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  TEOG Sonrası Lise Tercihi Nasıl Yapılmalıdır

Erkeklerin Beğenmediği Kadın Tipi

Kısacası, aslında erkekler güçlü kadınları pek tercih etmez, demek doğru değildir. Çünkü erkekler güçlü kadınları beğenir, ancak kadınların gücünü erkeklerin gücüyle karşılaştırmak kadınların hoşuna gitmez, diye düşünür.

Son olarak hayatınızı birleştireceğiz kişiyi seçerken gerçek anlamıyla sevmeden, onu tanımadan, onunla bir ömür yolculuk yapacağınıza kendinizi inandırmadan asla ve asla tam olarak tanımadan evlilik yapmayınız.

Evleneceğiniz kişinin gözlerinin içine baktığınız zaman sizin yüreğinizi sızlatmalı, sözleri en  zor durumlarda bile sizi güçlü kılmalı, canınıza can katmalıdır. Bu durum her iki cinc için de geçerlidir. Çok zor ama bulabilenler çok şanslıdır.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?