Esprili Eğitimin Adresi; Tonguç Akademi

Esprili Eğitimin Adresi; Tonguç Akademi

Sevgili öğrenciler, bugün size çok farklı bir eğitim öğretim sitesinden bahsetmek istiyoruz. Tonguç Akademi konu anlatımları ile öğrencilere önemli katkılar sunuyor. Eğitimde bir çığır açan iki arkadaşın müthiş, etkileyici konu anlatım videoları ile öğrenciler severek, eğlenerek ders çalışmaya başladı. Çünkü 2 kişi dersleri sıkıcı olmaktan kurtarıp, öğrencilerin sevdiği tarzda, tiyatral bir şekilde, espirilerle konu anlatmaya […]

Sevgili öğrenciler, bugün size çok farklı bir eğitim öğretim sitesinden bahsetmek istiyoruz. Tonguç Akademi konu anlatımları ile öğrencilere önemli katkılar sunuyor. Eğitimde bir çığır açan iki arkadaşın müthiş, etkileyici konu anlatım videoları ile öğrenciler severek, eğlenerek ders çalışmaya başladı. Çünkü 2 kişi dersleri sıkıcı olmaktan kurtarıp, öğrencilerin sevdiği tarzda, tiyatral bir şekilde, espirilerle konu anlatmaya özen göstererek yeni bir öğretim modeli geliştirdiler, desek fazla abartmış olmayız. Tonguç Akademi nedir?

Evet, bahsettiğimiz site adı biraz eğitimle alakalı olmasa da espritüel bir şekilde site ismini bile çocukların ve öğrencilerin ilgisini çekecek bir şekilde düşünerek koymuşlar bu keyifli sitenin adı Tonguç Akademi. Siz de eğlenceli, esprili sıkılmadan ders dinlemek istiyorsanız, bu sitede derslerinizi takip etmenizi öneririz.

Site, bahsettiğimiz eğitim öğretim sitesi çok profesyonelce hazırlanmış ticari kaygılarla hazırlanmış, bildiğiniz ücretli sitelerden değildir. Elbette ticari kaygısı vardır belki ama öğrencileri ilgilendiren konu o siteden ne denli faydalanabileceklerini ve gerçekten size ne kazandıracağını bilmenizdir. 

Profesyonelce hazırlanmamış derken, ücretli abonelikli siteler gibi  değil de tam da öğrencilerin seveceği bir ikili öğretmen-öğrenci ilişkisini sergileyen videolar olarak, öğrencilerin seveceği tarzda, akıllı öğretmen, aptal öğrenci ilişkisi şeklinde tiyatral 1 motivasyon kazandırılarak öğrencilere zevkli, eğlenceli, etkileyici ve sıradışı bir site hazırlamışlar. Kendileriyle barışık oldukları için böyle güzel bir proje hazırlayıp eğitime kazandırdıkları için kutlamak gerekir.

Tonguç Akademi nedir?

Tonguç Akademi kendilerini ve çalışma prensiplerini şu şekilde anlatmaktadırlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İsteyen Memur Kendi İline Atanabilecek

Hazırladığımız videolar öğrencilere eğitimin sıkıcı olmadığını göstermek, bir şeylerin öğretirken eğlendirerek öğretilmesi gerektiğini, bunu yaparken de tiyatral bir hava katarak öğrencilere motivasyon kazandırmak istedik, şeklinde çalışma amaçlarını dile getirmektedirler.

Tonguç Akademi nedir?

Tonguç Akademi konu anlatımları için kendisine de güzel bir sloganın cümle bulmuştur. Bu cümlede de çok güzel bir mesaj vermektedir Tonguç Akademi. ‘Anlamayan öğrenci yoktur, anlatamayan öğretmen vardır.’ diyerek eğitimin gerçekten bir uzmanlık işi olduğunu, bilmenin önemli olmadığını, bildiklerini karşıdakine anlatmanın bir yolunu bularak anlatabilmenin daha önemli olduğunu vurgulamaktadırlar ki bu düşünceye katılmamak imkansızdır.

Gerçekten bu slogan cümleleri o kadar isabetli olmuş ki dershaneye giden çocuklar, dershanelerde öğretmenleri rutin bir işi yaptıklarından dolayı öğrencilerin dersleri ve konu anlatımlarına hiç sevmediğini, bu sebeple Tonguç Akademi öğretmenlerinin eğlenceli, etkileyici sıradışı konu anlatım videolarını hem severek hem de gülerek espirilerle izlediklerini ama o konuda da çok iyi anlayıp takip ettiklerini söylemektedirler.

Hatırlatalım ki bizim Tonguç Akademi sitesini hazırlayanlarla hiçbir tanışıklığımız yoktur, sadece eğitime ve insana verdikleri değerden dolayı sitemizde kendilerinin yaptığı çalışmalardan dolayı tanıtıma hak kazandıklarını düşündüğünüz için yer veriyoruz. 

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?