Evde Ahşap Eşya Cilalama İşi

Evde Ahşap Eşya Cilalama İşi

El sanatları ile ilgilenenler için evde ahşap ürünler cilalama, zımparalama ve parlatma işleri cazip olabilir. Ahşap işlerini ister sevin ister sevmeyin parayı sevmeniz yeterli değil mi. O zaman tozuna,  pisliğine aldırmadan ahşap işleri evde yapmak isteyebilirsiniz. Evinin  içindeki her türlü kullanacağı eşyaların ahşap olmasına tercih eden insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durum doğrudan […]

El sanatları ile ilgilenenler için evde ahşap ürünler cilalama, zımparalama ve parlatma işleri cazip olabilir. Ahşap işlerini ister sevin ister sevmeyin parayı sevmeniz yeterli değil mi. O zaman tozuna,  pisliğine aldırmadan ahşap işleri evde yapmak isteyebilirsiniz. Evinin  içindeki her türlü kullanacağı eşyaların ahşap olmasına tercih eden insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu durum doğrudan ekonomik gelir ile de ilişkilidir.

Sağlıklı olan ahşaplar herkesin tercihi arasında yer alır. Lakin bazı durumlarda çok pahalı olmaları sebebiyle almaktan vazgeçilir.   Hele hele gerçekten emek verilmiş, parlatılmış, pürüzleri giderilmiş ahşap işler herkeste hayranlık uyandırır. Sehpalar, mumluklar, raflar, el yapımı mobilyalar asla vazgeçilemeyen ev eşyaları arasındadır.

Ahşap ustaları uzun emekler sonucunda harika eserler ortaya çıkarıyor.  İşin en can alıcı noktası da bu eserlerin göz alıcı hale gelmesi için parlatılması,  zımparalanması en nihayetinde cilalanması mecburidir. Eserin sahibi uzun süre çalışıp ortaya koyduğu bu güzel ürünü evde ahşap cilalama,  parlatma, zımparalama işi yapacak kişileri aramaktadır. Kendisi  gibi sabırlı, emekveren, eserleri yıpratmadan severek, isteyerek şekil verecek, değer katacak kişilerle birlikte yol alacaktır. Emeğinizin karşılığını da yine mutlaka verecektir.

Evde Ahşap Zımparalama İşi

Daha önce bu işlerden yapan, ahşap biblo boyayan, cilalayan, pratik kişiler bu süreçte dahil olabilir, yer alabilir. Ahşaptan her türlü eşya ve oyuncak yapılmaktadır. Hatıra bibloları ve oyuncaklar ve başka benzer küçük eşyalar olabilir. Hatta ve hatta ahşap yakma tekniği ile tablo bile hazırlanmaktadır. Bu işin meraklısı ustalar işi büyütüp her türlü eşyayı minyatür şekilde hazırlayabilmektedir. O  kadar çok örnekleri mevcut ki saymakla bitmez. Minyatür ahşap evler,  deniz feneri, ahşap duvar süsü ve ahşap kitap ayracına kadar herkesi büyüleyecek eserler mevcut.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İstanbul'da Part Time Ek İşler

Sabır, emek ve gayret isteyen çalışmalarda yer almak isteyen insanlar eve ahşap cilalama işi ya da evde ahşap zımparalama işi, parlatma işleri verebilir. Çünkü bütün süreçlerin tek başına tamamlanması oldukça zaman almaktadır. Sizler de ahşaptan yapılan her türlü çalışmaya ilgi gösteriyorsanız ve kendinizi yetenekli bulup bu çalışmaların herhangi bir aşamasında yer edinme gayreti içerisinde iseniz evde ahşap işleri yapmak için davetiye gönderebilirsiniz. Davetiye diye ima ettiğimiz,  eser sahipleri ile işbirliği yapıp çalışmalara dahil olacağınızı beyan etmenizdir.

Sürekli vurguladığımız gibi ahşaptan yapılan eserler belli birikim, tecrübe, inanmışlık, azim ister. Sabır sonucunda ortaya çıkar. Size sonsuz bir güven duyurması gerekir ki yapılan çalışmaların küçük rötuşlarını yapmanız. İşbirliği teklif edilmesi için  güven verebiliyorsanız ahşap cilalama işi, parlatma işi, zımparalama gibi çalışmalara dahil olacağımıza inanıyorsanız eser sahipleri ile görüşmek için gerekli hamleleri yapın.

Bir önceki yazımız olan Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Nasıl Olunur Ne İş Yapar başlıklı makalemizde Tıbbi Laboratuvar Teknikeri, Tıbbî laboratuvar teknikeri iş imkanları ve Tıbbi laboratuvar teknikeri maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?