Evde Bebek Çocuk Bakıcılığı İşi

Evde Bebek Çocuk Bakıcılığı İşi

Bayanların en çok para kazanacağı ek iş olanaklarından birisi olan evde çocuk bakıcılığı yaparak nakit sorununun giderilmesini ele aldık. Risk faktörü az olan kazanç kapıları arttı, bunlardan birisi de bebek bakıcılığıdır. Hem sıcak bir ortamda, hem de rahat bir pozisyonda fazla emek harcamadan ve sevginizi vererek  kazanmak isterseniz bu işle yakından ilgilenebilirsiniz. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız o […]

Bayanların en çok para kazanacağı ek iş olanaklarından birisi olan evde çocuk bakıcılığı yaparak nakit sorununun giderilmesini ele aldık. Risk faktörü az olan kazanç kapıları arttı, bunlardan birisi de bebek bakıcılığıdır. Hem sıcak bir ortamda, hem de rahat bir pozisyonda fazla emek harcamadan ve sevginizi vererek  kazanmak isterseniz bu işle yakından ilgilenebilirsiniz.

Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız o zaman daha da avantajlısınız. Çünkü işgücünün yarısını kadınlar oluşturmaya başladı. Çalışan kadının aynı zamanda ev işleri, çocuk işleri ve kariyer birlikte kolay olmuyor. Bu sebeple çocuğun başka birileri tarafından bakılması gerekiyor. Sizde bu işi zaten  biliyorsunuzdur. Enine boyuna biliyorsunuzdur ancak biz sizlere neler yapmanız gerektiğini nasıl iş bulabileceğinizi hatırlatalım. Daha önce çocuk bakarak maaş olanağından yararlanlar ne yapacaklarını çok iyi biliyordur. Fakat ilk defa böyle bir düşünceye kapılar insanlara neler yapması gerektiğini önceden çok iyi etüt etmelidir.

Evde çocuk bebek bakıcılığı yapmak istiyorum

Öncelikle yaşadığınız bölgede, mahallede, sokakta bu işi yapmak istediğinizi komşularınıza arkadaşlarınıza bahsedin. “Evde çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum”  diye laf arasında çıtlatın. Mutlaka mahallenizde güvenilir, temiz bir çocuk bakıcısı aranmaktadır. Önemli olan size güvenilen çocuğunu size teslim edilecek emanet edilecek olan bir candır. Bu sebeple birinci şart güven olduğunu unutmamak lazım. Para ikinci sırada gelir. Size herkesin güvenmesi lazım.  Ve sizi çocuk baktırmak isteyenler onların tavsiye etmesi lazım. Siz kendi kendinize en güvenilir biriyim. Ben iyi biriyim ederseniz size kimse inanmaz. Eğer güven vermiyorsanız maalesef evde çocuk bakıcılığı imkanı da tanımazlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yapı Dekorasyon Teknisyeni Ne İş Yapar Görevleri Maaşı

Kimler çocuk bakıcısı olabilir

Bu iş yaptırmak isteyen insanlar hem evini hem de en sevdikleri varlıkları çocukların teslim edecek. Kendileri gün boyu evde olmayacak. Sizin de aileden biri olmanız beklenecek. İşte bu sebeple gerçekten işini severek yapan ailenin bireyi gibi olan insanlar tercih edilmektedir.

Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak istiyorum diyenlerin önce kendini eleştirmesi yanlışlarını kabul etmesi ve bunları düzeltmesi gerekiyor. Aksi takdirde size çocuk bakıcılığı işi verirse bir de bir hafta on gün sonra işinize son verilebilir.

Güvenilir olmayan işini düzgün yapmayan yalan söyleyen insanlar hemen farkedilir. Böylece sizinle çalışmak istemezler işimize son veriler.

Çocuğa değer

Evde çocuk bakıcısı arıyorum

Çocuk bakmak isteyen insanların önem verdiği yerler incelenmeli. Onlarla görüşülmelidir. Dediğimiz gibi öncelikli olan güven sorunu aşılırsa önemli miktarda para kazanacağınızı söyleyebiliriz. Biraz profesyonel servis evden sadece çocuk değil yemek yaparsanız, evin basit temizlik işlerini sorun etmezseniz. Evde çocuk bakıcısı arıyorum diyen insanlar size minnettar kalır. İstediğinizi ücreti kadar alırsınız.

Çocuk bakıcılığı kazancı

Eğer yaşadığınız bölge ile ilgili fazla bilgi sahibi değilseniz, yani komşularınızla marketlerde, dükkanlarda, bakkallarda, manavlarda konuşuyorsanız bu işi internet aracılığı ile çözebilirsiniz. Ancak  çocuk bakıcılığı işi yaptırmak isteyenler size ne kadar da beğenir, bilemiyoruz. Yine de yaşadığınız bölgeyi ve kendinizi tanıyın size çocuk baktırmak isteyen insanlar ulaşmak isteyebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  A'dan Z'ye Mekatronik Mühendisliği

Son zamanlarda bu meslek profesyonel insanlar tarafından yapılmaya başlandı. Çocuk bakıcılığı fiyatları yerine göre danışmanlık hizmeti veren firmalar tarafından belirlenirken yerine göre de bağımsız olarak çalışan ve gönüllü olarak ek gelir kazanma düşüncesindeki kadınlar tarafından da ortaya çıkmaktadır. Eğer bu bebek bakıcısı danışmanlık şirketleri ile çalışırsanız onlar size iş bulur ancak belli oranda da sizden komisyon alırlar.

Kimseye bağlı olmadan kendi başınıza evde bebek bakıcılığı işi yapmak isterseniz size güvenerek çocuğunu teslim edecek kişilerle yapacağınız pazarlık ücretinizi ortaya çıkarır. Çünkü bu işlerde yatılı bebek bakıcısı, gündüzlü bebek bakıcısı gibi değişken alternatifler de bulunmaktadır. Kalacağınız zaman karşılığında yapacağınız iş harcayacağınız çaba oranında bebek bakıcısı kazancı oluşacaktır.

Kimseye bağlı kalmaksızın bağımsız bir şekilde evde bebek ya da çocuk bakıcılığı yapmak isteyenler yaşadıkları il, bölge ile birlikte iletişim bilgisi olarak mail adresini konu altındaki iletişim formuna yazmaları durumunda kendilerine ulaşmak isteyenler olabilir.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Çeviri ajansı açmak, Çeviri işinden gelir elde etme ve kitap çevirme işi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?