Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak

Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak

Ailede gelirin artırılmasına yönelik çabalardan biri olarak kabul edilen bebek veya çocuk bakıcılığı işi yapmak yükselen bir değer olarak ortaya çıkmaktadır. Eski film ve sinemalarda çok sık gördüğümüz; özellikle kültürlü, bakımlı bayanların çocuk bakıcısı bebek bakıcısı rolünde karşılaştığımız bu meslek dalı bugün ihtiyaç sahibi herkesi ilgilendirir bir kimliğe bürünmüştür. Bir ara yabancı uyruklu kadınların revaçta […]

Ailede gelirin artırılmasına yönelik çabalardan biri olarak kabul edilen bebek veya çocuk bakıcılığı işi yapmak yükselen bir değer olarak ortaya çıkmaktadır. Eski film ve sinemalarda çok sık gördüğümüz; özellikle kültürlü, bakımlı bayanların çocuk bakıcısı bebek bakıcısı rolünde karşılaştığımız bu meslek dalı bugün ihtiyaç sahibi herkesi ilgilendirir bir kimliğe bürünmüştür.

Bir ara yabancı uyruklu kadınların revaçta olduğu bu olan yavaş yavaş bizim insanımıza da cazip gelmeye başlamıştır. Enflasyon ve işsizlik rakamları aile bireylerinden çalışan sayısının artırmak yönünde olumsuz bir gelişme ile etkilemektedir. Bu bağlamda 1 kişi maaş alıp ev geçindirmesi kolay değildir. İster istemez kadın da üretime ya da giydiren ortak olmak maksadıyla yapabileceği bir işte iştigal olmak durumundadır. Neslin devamı için de çocuk sahibi olma durumu söz konusudur. Birkaç yıl bebek sahibi olmasa da nihayetinde zamanı gelince evlat sahibi olan aileler işinden olmamak gelirini kaybetmemek için evde bakıcı çalıştırma düşüncesine girmektedir. Olaya tersinden baktığımız zaman evde çocuk bakarak para kazanma işini tercih edenler de aynı şekilde eşine destek olma yönünde tercihini beyan etmiş oluyor. Her iki tarafta para kazanıyor, durumdan memnun kalıyor.

Ailesinde gelirin düşük olduğundan yakınan bütçenin artmasına sorunların ekonomik yönden azalmasına katkı sağlamayı düşünenler, evde bebek çocuk bakıcılığı işi yapıp bir nebze olsun refaha kavuşabilir.

Çocuk bakarak ne kadar para kazanılır

Kazanç çalışma saatleri ile doğru orantılıdır. Öğleye kadar ya da gün boyu çalışma durumu evde çocuk bakıcılığı işinden alınacak kazancı ortaya çıkarır. Bir başka boyutu ise, çocuk hangi evde bakılacak kendi ailesinin evinde mi yoksa bakıcının kendi evinde mi? Bütün bunlar karşılıklı olarak bebek çocuk bakıcısı arayanlar ile görüşülerek konuşulur. Rahat bir çalışma ortama olarak ek iş, yarı zamanlı yapılırsa asgari ücretin yarısı, tam zamanlı yani gün boyu yapıldığı takdirde bir asgari ücret kadar kazanç getirebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Trabzon Ek İş İlanları

Evde boş oturan kadınların en çok bildiği ve severek uyguladığı ek kazanç yöntemlerden biri olan  evde yatılı çocuk bakarak para kazanmak nedir, nasıl yapılır, kaç lira kazanılır… Çalışan anne babaların çocuklarını evde yalnız başına bırakamayacağını herkes bilmektedir. Mutlaka çocuğa bir bakıcı bulmak gerekmektedir. Evde boş duran bayanlar için yüksek gelirli dönemsel işler olarak düşünülmelidir. En çok talep edilen ek iş ilanları arasında yer alan çocuk bakıcılığı sayesinde oldukça iyi gelir elde edebilirsiniz. Böylece aile bütçenize hatırı sayılır bir katkı sağlamış olursunuz.

Evde yatılı çocuk bakarak para kazanmak için yapmanız gereken çevrenizde çocuğu olup da iyi bir bakıcıya ihtiyacı olan insanların olup olmadığını araştırmaktır. Yakın çevrenizde bakabileceğiniz çocuk olması sizin için avantaj sağlayacaktır.

Unutulmaması gereken en önemli kural artık çocukların kendi evlerinde bakılması gerektiği şartıdır. Yani evde çocuk bakacak kişi çocuğu kendi evine getirmeden çocuğun evinde bakması zorunluluğu doğabilir. Bu sebeple çok uzak yerlere gitmemeniz için yakın çevrede soruşturma yaparak çocuk baktırmak isteyen aileler keşfedilmesidir.

Yatılı çocuk bakarak para kazanmak

Yatılı çocuk bakarak para kazanmak

Siz de uygun bir fiyat ile anlaşarak çocuğunuzun çocuğu hangi saatlerde bakacağınıza karar vermelisiniz. Alacağınız ücret, çocuğunu bakalacağınız süre ile doğru orantılıdır. Örneğin sabahtan öğleye kadar bakacaksanız ona göre ücret alacaksınız; sabahtan akşama kadar çocuk bakarak para kazanmak istiyorsanız fiyatınız 2 kat olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bilgisayar Operatörü Ne İş Yapar

Size tavsiyemiz sabahtan öğleye ya da öğleden akşama kadar yarım gün çocuk bakıcılığı yapacaksanız ayda 1000 lira civarı para talep edebilirsiniz. Eğer tam gün çocuk bakmak zorundaysanız bu rakam 2000 liraya doğru çıkabilmektedir çocuk bakıcılığı hem zor hem de kolay iş olarak düşünülmelidir.

Zor tarafı ise çocuğun durumuna bağlıdır. uysal bir çocuksa sizi fazla yormayacaktır. Yaramaz, aksi, huysuz bir çocuk sizin için büyük dezavantaj olduğunu söyleyebiliriz. Avantajlı noktalardan birisi de sıcak bir ortamda, her türlü ihtiyacın çocuğun ailesi tarafından karşılanacağını bilmektir. Hatta kendi temel ihtiyaçlarımız bile çocuğun evinde karşılanacağı için oldukça avantajlı bir ek iş olarak düşünülmelidir.

Sürekli evin içinde kapalı kalarak çocuk bakmak doğru değildir. Yeri gelir, çocuğu parka gezdirmeye götürmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da çok dikkatli olmanız gerekir. Allah korusun çocuğun başına bir şey gelirse tek sorumlu sizsiniz.

Evde bebek-çocuk bakarak para kazanmak hem oldukça karlı hem de oldukça sorumluluk isteyen önemli bir ek iş fırsatı olduğunu bilmek gerekir. Sizler de bu ek kazanç fırsatını değerlendirerek ailenize ek katkı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?