Evde Doğal Butik Sabun Yapma İşi

Evde Doğal Butik Sabun Yapma İşi

Türk insanı dünyada girişimcilik konusunda en cesur olanları arasında yer alır. Zor zamanlarda müthiş fikirler devreye girer ve sıkıntılar sonunda ortadan kaybolur. Buna örnek olarak evde doğal sabun yapıp satarak kar etmek gösterilebilir. Hiçbir bilgisi olmayanlar bile internetten ya da büyüklerinden duyduğu öğrendiği yöntemleri uygulayarak mis kokulu sabunları satışa sunabilir. Üstelik yetinmez, kimsenin yapmadığı görmediği […]

Türk insanı dünyada girişimcilik konusunda en cesur olanları arasında yer alır. Zor zamanlarda müthiş fikirler devreye girer ve sıkıntılar sonunda ortadan kaybolur. Buna örnek olarak evde doğal sabun yapıp satarak kar etmek gösterilebilir.

Hiçbir bilgisi olmayanlar bile internetten ya da büyüklerinden duyduğu öğrendiği yöntemleri uygulayarak mis kokulu sabunları satışa sunabilir. Üstelik yetinmez, kimsenin yapmadığı görmediği hediyelik butik sabunlar bile hazırlayabilirler. Bunun örneklerini internet ortamında kısa bir tur ile görebilirsiniz.

Hediyelik butik sabunlar var!

Evde sabun yapıyorum, satıyorum, kimsenin bilmediği yöntemlerle ilginç konseptlerde… Doğal hediyelik sabun yapanlar, sipariş verenler, almak isteyenler ciddi boyutlarda. Şimdi bu furyaya katılma düşüncesinde olanlar arasına sizlerde girebilirsiniz. Bu makale satırlarına göz attığımızda göre, bu yönde değilim sergilediğiniz ortadadır. Ya ihtiyaçtan ya da meraktan evde doğal sabun yapma konusunda bilgi edinmek için kolları sıvamış durumdasınız. Biz de basit yöntemlerle size yapacağımız tavsiyeler neticesinde mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu arada şu hatırlatmayı mutlaka ciddiye almalısınız! Sadece bizden veya başka sitelerden okuduklarınız ile yetinmeyin, farklı konseptler deneyerek kimsede olmayan, kimsenin yapmadığı sabun türlerini piyasaya sunabilirsiniz. Farklılıklar her zaman ilgi görür. Aynısından, sıradan olan ürünler pek tercih edilmez. Değişik yöntemlerle ürettiğimiz ürünleri Sağlık Bakanlığı sistemine kayıt ettirip piyasada fark yapabilirsiniz.

Özel sabun üretmek

Farklı olmaktan bahsettiysek bir örnekle size ışık yakabiliriz. Özellikle anne olanlar çok iyi bilir ki bebeklerin ciltleri hassastır. Onlara özel sabun üretmek bir farklılık unsuru olabilir deneme yanılma yöntemiyle içine doğal esanslar ekleyerek üreteceğimiz sabunlarla hem yeni nesle sağlıklı günler hem de kendi bütçenize esenlikler anlamına gelecektir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Instagram'dan Para Kazanma Stratejileri

Çiçeklerden aranjman olur da sabunlardan neden olmasın! Üreteceğimiz sabunlardan müthiş bir aranjman yaparak bırakın onlarla yıkanmayı, görsel olarak bile insanların beğenisine sunulup kar etmemek elde değil. Çok fazla ipucu vermeyelim, farklı bir iş yapmak isteyenlerin fikirlerini ifşa etmeyelim. Dolayısıyla kendiniz biraz kafa yorarak çok müthiş tasarımlar ile kazancınızı katlayabilirsiniz.

Kimyasal temizlik maddeleri insan vücuduna zarar vermeye başladı. Kimyasallar her alanda kullanılmaya başlayınca farklı hastalıklar rahatsızlıklar ortaya çıktı. Bu durumdan rahatsız olan insanlar organik sabun işi ile ilgilenen sağlıklı doğa dostu sabun üreten insanlar arıyor.

Siz de doğal yollardan rahatlıkla sabun yapabilirsiniz. Bu iş sayesinde para kazanma imkanı yakalayabilirsiniz. İster istemez alerjik etkisi olan kimyasal temizlik maddeleri vücuda zarar vermektedir. Özellikle vücudun mikroplardan kurtulmak amacıyla organik sabun yapan kişi, kurum ve  firmaların yaptığı zararsız sabunları aramaktadır.

Sizlere tavsiyemiz doğal yollardan sizler de sabun üretebilirsiniz. Bu işi enine boyuna araştırın. Boş zamanlarınızda sabun yaparak hem kendiniz sağlıklı şekilde kullanırsınız. Hem de satarak para kazanırsınız. Aynı zamanda başkalarının sağlığına da faydanız olur.

Temizlik denince akla sabun gelmektedir. Sabun deyince de son zamanlarda bin bir çeşit sıvı sabunlar raflarda yerini aldı. Her çeşidini deneyen insanlar bunlardan bıktı. Çözümü doğal sabunlarda ağrımaya başladı. Köy, kasaba gibi yerlerde üretilmektedir. Bu sabunların yoğun alıcı kitlesi bulunmaktadır.Sizler de faydalı sabunlardan üretebilirsiniz. Evde doğal sabun yapma işi ile para kazanırsınız ve ailenize destek olursunuz.

Hediyelik butik sabunlar

Evde sabun nasıl yapılır

Sabun yapma öyle düşündüğünüz kadar fabrikasyon bir iş değildir. Birkaç basit malzeme ile kolaylıkla sizler de evde doğal sabun yapabilirsiniz. Sabun yapmak için size lazım olan maddeler ve malzemeler şunlardır;

 • lavabo açıcı
 • sızma zeytinyağı
 • kakaolu hindistan cevizi
 • termometre
 • eldiven
 • karıştırıcı
 • balmumu
 • ağız ve burun maskesi
 • deniz gözlüğü
 • tencere
 • elektronik tartı
BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Arıcılık-Bal Üreticiliği Yapmak

Evde sabun yapımı

Bu maddelerin belli kural dahilinde birbiriyle karıştırılıp belli kalıplara yerleştirilmesi gerekmektedir. Evde sabun yapımı sizlere aşağıdaki videodan özetleyebiliriz.

Videoyu izleyerek basamak basamak takip ederseniz. Siz de organik sabun yapabilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse; Tencerenin içine balmumunun dökerek karıştırın.  Sonra sızma yağ ilave edin karıştırmaya devam edin. Bu karışım 40 derece olunca bir kenarda bekletin. Bir karıştırıcı ile iyice karıştırarak koyu kıvam elde edin. Hazırladığınız kalıplara döküm bir gün bekledikten sonra kalıplardan çıkartabilirsiniz. Nasıl şekil vermek istiyorsanız öyle kesebilirsiniz. Sonra bu sabunları Güneş ortamında bekletirseniz daha sağlıklı olur. Bunları da çevrenizdeki insanlara satabilirsiniz ya da sosyal ağlarda sabunlarınızın özelliklerini anlatarak geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Satış yapabilirsiniz. Evde organik sabun yaparak para kazanmanın mutluluğunu da yaşamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Çeviri ajansı açmak, Çeviri işinden gelir elde etme ve kitap çevirme işi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?