Evde Nasıl Ek İş Yapılır

Evde Nasıl Ek İş Yapılır

En büyük tedirginliklerden birisi de ekonomik olarak geleceği görememe endişesidir. Bunun kaynağı da düzensiz harcama, beraberinde eksiye düşme ve finans kuruluşlarının sömürüsüne alet olmadır. Ek iş olarak ne yapabilirim, diye düşünmeye başlayanların bu duruma düşmesinin esas altında yatan nedenler bu şekilde özetlenebilir. Elbette acınacak duruma düşmeden de insanca yaşamak için daha fazla paraya ihtiyaç duyanlar […]

En büyük tedirginliklerden birisi de ekonomik olarak geleceği görememe endişesidir. Bunun kaynağı da düzensiz harcama, beraberinde eksiye düşme ve finans kuruluşlarının sömürüsüne alet olmadır. Ek iş olarak ne yapabilirim, diye düşünmeye başlayanların bu duruma düşmesinin esas altında yatan nedenler bu şekilde özetlenebilir.

Elbette acınacak duruma düşmeden de insanca yaşamak için daha fazla paraya ihtiyaç duyanlar olacaktır. Onlar da haklı olarak ilk örnekte verdiğim insanların durumuna düşmemek için önceden pozisyon almaya çalışan insanlardır. Her iki örnekte de paraya ihtiyaç hat safhada da olsa birincisi panik halindedir. Kazanayım derken kaybetme ihtimali yüksektir. Düşünce neredeyse kaybolma derecesine ulaşmıştır, mantık aramak, yanlış yapmamak zor ihtimaldir.

Bu olumsuzluklara maruz kalmamak için iki örnekte verdiğimiz kişiler gibi olmamaya gayret edilmelidir. Sözün özü, evde yapılabilecek ve beraberinde akmasa da damlayacak şekilde para kazanma yollarını bulmaya çalışıyorsunuz. Sitemiz sizlere rehberlik ederek temizlik hizmetlerinden tutun da evde pasta kurabiye yapımı işine kadar farklı örneklerle sizlere yol göstermeye çalışmaktadır.

Emekli ve maharetli erkek ihtiyaç sahiplerinin onarım-tamirat, hatta küçük montaj işlerini araştırmasını ve bu konuda kendini geliştirmesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Örneğin banyoda musluk arızası giderme, damlayan kalorifer peteğini onarma, kırılan bir parke ya da fayansı tamir etme… hem sizi para kazandığınız için mutlu eder hem de insan olarak emeklilik çağında verimli ve üretken olmanız dolayısıyla huzur içinde olmanıza katkı sağlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tığ İşleri Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Gençler etkinlik ve organizasyonlar planlayabilir, yani parti, nişan, düğün, yemek organizasyonları planlayarak hem ihtiyaç duyan insanlara hem de kendinize önemli bir basamak sağlayabilirsiniz.

El işlerini herkes rahatlıkla yapabileceği için bu konuda kişi ayrımı yapmadan takı tasarımı, boncuk dizme paketleme ambalaj, kutulama türünden hizmetlerin de gözardı edilmemesi gerektiğini not etmelisiniz.

Son aylarda coronavirüs ya da covid 19 salgını nedeniyle güzellik bakımlarına ara veren hanımlar evde bu hizmeti almak için gezici güzellik hizmetleri veren kişilere başvurmaktadır. Kadınlar zaten bunları kendi üzerlerinde sürekli uyguladıkları için pedikür, manikür, masaj, bakım gibi kolay ve çok para kazandıran ek işler tercih edebilirler.

Boya-badana, tamirat işleri yapmak

Kolay para kazanmak istiyorum

Çalışma anlayışı zamana bağlı olarak değişmeye başladı. Bazı insanlar işin kolayını anladılar ve evde nasıl ek iş yapılır öğrendiler. Hala bilmeyen duymayan varsa sitemizde onlara bilgilendirme yapmak için bu yazı kaleme alınmıştır. Firmalar evde boş duran insanların zamanını değerlendirmesi için iş gönderiyor. Elbette hayrına yapmıyorlar. Hem kendileri bu fırsattan para kazandırıyorlar hem de kendileri önemli oranda kar yapıyorlar.

Ek iş yapmak istiyorum, ne yapabilirim türünden akıldaki soru işaretlerine süreç gereği online ya da serbest zamanlı yapılabilecek iş örnekleri bolca bulunmaktadır.

En büyük sorun giderlerin kontrol altına alınamamasıdır. Bu sebeple doğal olarak da borçlar bitmiyor aksine çoğalıyor. Borçların kapanması için de ekstradan para kazanmak zorunlu hale geliyor. Para kazanmanın bin bir türlü yolunu hala bilmeyenler var mı? Bunlardan en kolay olanı evlere iş veren firmaların sunduğu opsiyonların avantajlı olanlarını değerlendirmektir.  Zamanları olan insanlar da bu fırsatları değerlendirerek ailesine önemli katkı sağlıyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Önceden Çekilen Kredilerin Dosya Masrafları Alınabilir mi?

Ekiple evden ek iş

İnsanlar artık anlaşıp birlikte çok kazanabileceği ekip kuruyorlar. Küçümsenemeyecek önemli işlere imza atıyorlar. Siz de herhangi bir ekibe dahil olabilirsiniz veya çevreniz kalabalık ise bir ekip kurarak ekiple evden iş alabilirsiniz. Ekip nasıl kurulur? Tanıdıklarımızla bir araya gelirsiniz. Ek iş yapmak istediğiniz konusunda görüş birliğine varırsınız. Belirtilen saatlerde hep birlikte oturursunuz basit ek iş fırsatlarını değerlendirirsiniz.

Ek iş nasıl alınır

Evden nasıl ek iş yapılır, bilmeyenlerin anlaması için birkaç örnek verelim. Evlere ek iş veren firmalar çalıştırmak istedikleri insanları bizim gibi platformlar aracılığıyla inceliyor. Daha önce bu işi ya da benzer işler yapmış olan kişilerin işten anladığını düşünüyorlar. İnandıklarına çalışma teklifi gönderiyorlar.

Ayrıca ekip kurup, çalışmak isteyen insanların da bu işi yapabileceğine inanıyorlar. Acil iş çıkarmaları gerektiği zaman sizlerin bıraktığı iletişim kanallarını kullanıyorlar.

Evlere ek iş veren firmaların telefon numaraları maalesef uygulama dışı bırakıldı. Yani boşuna eve iş gönderen firmaların telefon numarası aramak için zaman harcamayın. Böyle bir çalışma yapmıyorlar. Çünkü sizin de tahmin edebileceğiniz gibi işi olmayan evden çalışmak isteyen o kadar fazla ki… Hepsinin işveren insanları telefonla aradığını düşünün. Mümkün değil.

İş başvuruları yapın

Ek iş nasıl alınır püf noktasını bilmiyorsunuz. O zaman yapacağınız iş şudur. Kendinize ya da ekibinizi en iyi şekilde tanıtan anlatan iş başvuruları niteliğinde olan mesajlar yazın. Firmalar sizin yazdığınız mesajları inceler. Beğenirlerse sizlere mesaj atarlar. Siz de size gönderilen işi beğenirsiniz çalışmaya başlarsınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ahşap Fotoğraflık Montajı

Evde ek iş yaparak ne kadar ücret kazanılır?

Yaptığınız işin çeşidine göre kolaylığına zorluğuna göre kazancınız değişkenlik gösterebilir. Kişi başı 1000 lira da 5000 lira da kazanabilirsiniz. Bu, sizin kararlılık, beceri ve çalışma prensibinize göre değişir. Hadi kararlılığını göster ve iş isteğinde bulunup ilk adımı at.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Çeviri ajansı açmak, Çeviri işinden gelir elde etme ve kitap çevirme işi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?