Evde Püf Noktaları

Evde Püf Noktaları

Evde bazen istemediğimiz durumlarla karşılaşırız. Bu basit ama  sorun olan ev işlerinde sizi sıkıntıdan kurtaracak evde püf noktaları ile pratik çözüm önerilerimiz var. Bakın belki işinize yararlar. MUTFAKTA PRATİK İŞLER 1. Balık alırken solungaçlarının kırmızı olmasına ve gözlerinin parlak olmasına dikkat edilmelidir. 2. Ağzını açtığında asitli içeceklerin asidinin kaçmasını istemiyorsanız buzdolabına baş aşağı şekilde koymalısınız. […]

Evde bazen istemediğimiz durumlarla karşılaşırız. Bu basit ama  sorun olan ev işlerinde sizi sıkıntıdan kurtaracak evde püf noktaları ile pratik çözüm önerilerimiz var. Bakın belki işinize yararlar.

MUTFAKTA PRATİK İŞLER

  • 1. Balık alırken solungaçlarının kırmızı olmasına ve gözlerinin parlak olmasına dikkat edilmelidir.
  • 2. Ağzını açtığında asitli içeceklerin asidinin kaçmasını istemiyorsanız buzdolabına baş aşağı şekilde koymalısınız.
  • 3. Bayatlayan bisküvi gibi unlu mamülleri fırında biraz ısıtırsanız eski halini aldığını göreceksiniz.
  • 4. Kuru fasulye, nohut gibi bakliyatları saklayacağınız da böceklenmesini istemiyorsanız kavanozun içine birkaç diş sarımsak koyabilirsiniz.
  • 5. Bayatlayan ekmeklerinizi rondoya atıp galeta unu olarak kullanabilirsiniz.
  • 6. Yemeğinizin tuzu fazla kaçtıysa 1 adet patates doğrayabilirsiniz, patates yemeğin tuzunu çekecektir.
  • 7. Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarmaması için soğanı su dolu bir kabın içinde doğrayın.
  • 8. Salatanızın lezzetli olmasını istiyorsanız limonlu zeytinyağını sirkeyi ve tuzu başka bir kapta karıştırıp sonra salataya ilave etmelisiniz.
  • 9. Sosisleri kızartırken çatlamasını istemiyorsanız bıçak ile birkaç yerinden deliniz.
  • 10. Pişireceğiniz etleri en az bir saat önceden buzdolabından çıkarıp böylece daha lezzetli olduğunu göreceksiniz.

PAS ÇIKARMAK

Mutfak eşyalarını, araç gereçleriniz paslandı ise pas  çıkarmak için petrol istasyonlarında satılan petrol ürünü olan gaz yağı ile siliniz, sonra bir kumaş parçasıyla yavaş yavaş kurulayınız. Göreceksiniz ki paslar yok olacaktır.

Evde Püf Noktaları

DUVARA KOLAY ÇİVİ ÇAKMAK

Eğer duvara büyük çivi çakmak istiyorsanız, bunu sıvayı kırmadan yapmak için duvara çivi çakmadan önce duvara biraz sabun sürün, göreceksiniz ki çivi duvara rahatça girecek ve duvar parçalanmayacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kanaatkar Olmanın Huzuru

KAHVE LEKESİ ÇIKARMAK

Evde kahve içerken kolunuzu çarpıp halıların üstüne ya da üzerinize kahve dökülürse birkaç damla gliserin ile çitileyerek kahve lekelerini giderebilirsiniz.

KOLTUKLARIN TOZUNU ALMAK

Elektrik süpürgesi istediğiniz gibi temizlik yapmıyorsa koltuklarınızın da temizlenmesini istiyorsanız tozları almak için koltukların üstüne nemli bez yayarak, sonra bir sopa yardımı ile ıslak bezin üstüne yavaş yavaş vurunca tozların bezin üstüne yapıştığını göreceksiniz. Elektrikten tasarruf edeceksiniz hem de koltuklarınız yıpranmadan temizlemiş olacak.

GÜVELERDEN KORUNMAK

Evimizin gizli sinsi düşmanları güveler dolaplarınızı tehdit ediyorsa, kıyafetleriniz uçlarından kenarlarından delinmeye başladıysa hiç dert etmeyin. Bunun için manavdan bir portakal alarak kabuklarını soyun karanfil ile karıştırarak karışımı gardrobunuzun ya da tekstil ürünlerinin saklandığı bölümlere koyun. Göreceksiniz ki dolabınızdaki giyecekler ve tekstil ürünleri güvelerden korunmuş olacak. Bu evde püf noktaları sayesinde rahat bir hayat sürersiniz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?