Evden Pazarlama Yapmanın Altın Kuralları

Evden Pazarlama Yapmanın Altın Kuralları

Pazarlama kavramı bizim insanımızı olumsuz çağrışımlarla rahatsız eder. Hele evden pazarlama söz konusu olursa kesinlikle negatif tavır takınırız. Ancak ek gelir mahiyetinde evden pazarlama yapmanın altın kurallarını öğrendiğiniz zaman önyargıları yıkmak için haklı bir gerekçe olacaktır. Biliyoruz evden yapılan satışlarda başarı çok azdır ancak marka değeri yüksek,  güvenilen, kaliteli hizmet sunumu yapan kişiler evden, iş […]

Pazarlama kavramı bizim insanımızı olumsuz çağrışımlarla rahatsız eder. Hele evden pazarlama söz konusu olursa kesinlikle negatif tavır takınırız. Ancak ek gelir mahiyetinde evden pazarlama yapmanın altın kurallarını öğrendiğiniz zaman önyargıları yıkmak için haklı bir gerekçe olacaktır. Biliyoruz evden yapılan satışlarda başarı çok azdır ancak marka değeri yüksek,  güvenilen, kaliteli hizmet sunumu yapan kişiler evden, iş yerinden kolaylıkla satış gerçekleştirebilir.

Geçmiş dönemlerde iş yerinden ya da evden pazarlama yaparken yanlış taktikler uygulayıp tutarsız davranışlar ile müşterileri rahatsız eden kitleler olmuştur. Dolayısıyla herkes evden pazarlama yapmak isteyenlere genelde olumsuz yanıt verir. Sizlere işten ya da evden nasıl pazarlama yapılacağını anlatan kuralları sıralayınca işin rengi değişebilir. Dünya  genelinde hala evden pazarlama tekniğini kullanan satıcılar bu işten İyi para kazanmaya devam ediyor. Çünkü işin püf noktalarını çok iyi biliyorlar. Biz de sizlere pazarlama yaparken dikkat edilmesi gereken davranışlar ve yöntemleri açıklıyoruz.

insanları tanımak

Satış  yapacağınız insanları önceden etüt etmekte fayda var.  Haliyle satış yapacak kişinin de iletişim becerisinin güçlü olması ve  insanlarla diyalog kurma konusunda eğitim alması şarttır. Müşteri, satın alacağı üründen ziyarede ürünü tanıtan, ürünün sunan kişinin güven verip vermediğine bakar.

tutundurma yöntemi kullanmak

Hizmetlerinizi anlatmak için hangi yöntemleri kullanacağınızı önceden hesap etmek gerekir. Bu sebeple ürünün piyasası pazar payı, müşterilerin soracağı soruların cevaplarını en iyi şekilde önceden hazırlanmış olması gerekir. İster bir hizmet satın,  isterseniz somut bir ürün öncelikle ürünün en iyi şekilde sunulması müşterinin etkilenmesi önemli bir tekniktir. Rakiplerinizi tanımanız sizin onlardan eksi ya da artı yönleriniz önceden bilinmelidir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Denizli evde ek iş
Pazarlama Yapmanın Kuralları

ürün ya da hizmetin dağıtımı

Satacağınız ürün yada hizmetin nasıl dağıtıldığı anlatılmalıdır. Genelde aldıkları ürün ya da hizmetin tam zamanında teslim edilmesini istenir. Evden, iş yerinden pazarlama yapmanın altın kurallarından en önemlisi belki de zamanında teslimattır. Ürünün doğru yere doğru zamanda satılması ayrı bir konu iken teslim edilmesi de yine bir başka boyuttur.

Önceden her türlü hesabın en iyi şekilde planlanması, kargo firmaları ile anlaşılması, ürünün kargo masraflarını mümkünse satıcıya yüklenmesi alıcı için önemli bir tercih nedenidir.

fiyatlandırma

Ürünün fiyatı en önemli etkendir. Para kazanayım derken gereksiz yere yüksek etiket fiyatları ile daha satış yapmadan istediğinizi kaçırabilirsiniz. Sağladığınız ürünün hizmet düzeyi ve kalitesi için piyasada ödenmesi gereken fiyat seviyesi olmalıdır.

Evden pazarlama yapmanın altın kurallarından biri de rakip firmaların fiyatlarını incelemektir.  Gerektiğinde kampanyalar ile onlardan daha çok satış gerçekleştirmektir.

Ürün ya da hizmet

Satmayı planladığınız hizmet ya da ürünün özellikleri ayrıntıları en iyi şekilde anlatılmalıdır. Pazarlama kurallarından birisi ürünün ya da hizmetin müşteriye ne fayda getireceğini açıklamaktır. Yapabiliyorsanız  rakiplerinizin hizmetlerinin üstüne çıkabilecek yüksek standartlar belirleyin.  Ürününün  maliyetini azaltmak için kaliteden ödün vermeyin.

Ek gelir ihtiyacı olan çalışan ya da çalışmayan herkes bir şekilde ürün ya da hizmet pazarlama sektöründen istifade edebilir. Telefonla bile evden ya da iş yerinden pazarlama yaparak kazanç elde etmek mümkündür.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Peyzaj ve Süs Bitkileri Bölümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?