Evlilikle ilgili fıkralar

Evlilikle ilgili fıkralar

Daha önce neredeydin Bir işadamı, iş görüşmesi için İstanbul’a uçakla gitmesi gerekiyor. Hemen uçak biletini alır ve aprona yaklaşır ama nereden geldiği belli olmayan bir ses adama şöyle seslenir: -Bu uçağa sakın binme, düşecek! Şaşkın şaşkın sağına soluna bakan işadamı sesin kimden geldiğini öğrenmeye çalışır ama göremez ve doğruluk payı olacağını düşünerek binmekten vazgeçer. Akşam […]

Daha önce neredeydin

Bir işadamı, iş görüşmesi için İstanbul’a uçakla gitmesi gerekiyor. Hemen uçak biletini alır ve aprona yaklaşır ama nereden geldiği belli olmayan bir ses adama şöyle seslenir:

-Bu uçağa sakın binme, düşecek!

Şaşkın şaşkın sağına soluna bakan işadamı sesin kimden geldiğini öğrenmeye çalışır ama göremez ve doğruluk payı olacağını düşünerek binmekten vazgeçer. Akşam haberlerde gerçekten de adamın binmekten vazgeçtiği uçağın düştüğünü duyar ve çok şaşırır. Ancak iş görüşmesi için mutlaka İstanbula uçakla gitmesi gerekmektedir. Yine bir sonraki gün uçakla yolculuk etmek için havalimanında beklemektedir. 1 gün önceki duyduğu ses yine kulağına fısıldar:

-Bugünkü uçağa da binme! Bu da düşecek!

Gerçekten de o uçak da düşünce, adam çaresiz trenle gitmeye karar verir. Garda trenin kalkmasını beklerken yine o bildik ses:

-Bu trene sakın binme! Raylardan çıkıp devrilecek, der.

Adam korka korka bir hal olur. Ne yapıp edeceğini anlayamaz. Düşünür taşınır İstanbul’a otobüsle gitmenin daha mantıklı olacağına karar verir. Lüks bir otobüs ile yolculuk etmekten başka çare kalmamıştır. Biletini alıp otobüse binecekken malum ses yine uyarır:

-Bu otobüse sakın ha binme, çünkü virajı alamayarak uçuruma yuvarlanacak!

Adam yine korku içinde kalır ne yapacağını şaşırır ve gaipten gelen sese hemen cevap verir:

-Peki sen kimsin? Nereden biliyorsun bunları?

Malum ses şöyle yanıt verir:

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Şoför Fıkraları

-Ben senin iyilik meleğinim. Sürekli senin iyiliğini düşünüyorum.

Tepesi atan işadamı:

-Benim iyiliğimi düşünüyorsun da evlenmeden önce neredeydin?

Hangi burç

Temel bir gazetenin magazin bölümünde çalışan burç servisini ziyaret eder. Kendine yardımcı olurlar. Önemli bir konu hakkında görüşeceği sanılır. Çalışanlar merak eder, Temeli dinlerler:

-Buyurun beyefendi? Ne istemiştiniz?

Temel:

-Her gün akrep burcu için bir “Armağan sizi bekliyor, diye yazıyorsunuz. Yeter artık yazmayın şunu!”

Burçlar servisinde çalışan yetkili bir anlam veremez ve nedenini sorar. Temel de:

-Benim hatun akrep burcundan olduğu için her akşam hediye bekliyor. Ben de götürmeyince evde kavga çıkıyor.

Temel

Gelirim belli

Evlenmeye karar veren genç adam talipli aramaya başlar ve kendine uygun bir kadınla evlenmek ister. Evleneceği kıza şu uyarıyı yapar:

-Peşinen söylemekte fayda var. Ben asgari ücretle çalışan biriyim. Yani gelirim çok fazla değil. Bu durumun önceden bilmeni istiyorum. Eğer kazancımı az bulmazsan seninle evlenmek istiyorum. Asgari ücretle 1 ay idare edebilirsen sana evlenme teklif edeceğim.

Gelin adayı genç kız adama şu cevabı verir:

-Ben asgari ücretle bir 1 ay idare edebilirim, sıkıntı olmaz. lakin sen bir ay nasıl yaşayacaksın onu anlayamadım!?

Yıkanmaya ihtiyacı var

Temel kıt kanaat geçirmek zorundadır. Eşi Fadime ile evlenen Temel evin bütün ihtiyaçlarını gidermekte zorlanır.

Fadime çamaşır makinesi olmadığı için elde çamaşır yıkar. Temel’den elde yıkamalık toz deterjan ister. Çok fazla parası olmayan Temel sadece sabun satın alabilir. Fadime de çamaşırları sabunla yıkılacaktır. Bahçede çamaşırları sabunlayacakken birden siyah bir karga sabunu kaptığı gibi götürür. Fadime üzgün bir halde feryat figan eder. Temel sakin bir eda ile:

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Fiziksel Olarak Oynanabilecek En İyi Çocuk Oyunları

-Fadime’ciğim boş ver, götürsün, hiç üzülme! Baksana zavallı çok kirli, simsiyah olmuş. Bizden çok onun yıkanmaya ihtiyacı var, der.

Bir önceki yazımız olan Temel'den Meslek Tiplemeleri başlıklı makalemizde İlk Türk Astronot Temel ve Trafik Polisi Temel hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?