Facebook-Twitter Doğum Tarihi Ekleme-Silme

Facebook-Twitter Doğum Tarihi Ekleme-Silme

Sosyal ağlar veri toplama sistemi olarak dizayn edilmiş yapılardır. Sizin girdiğiniz bilgiler kullanıcı eğilimi belirleme amaçlı olarak da kullanılır. Buna göre Twitter, Facebook, Instagram ya da WhatsApp sizin her türlü veri ağınızı kullanır. Reklam amaçlı olarak toplanan profil bilgileri hem mutlu anlarınızın paylaşılmasına, hem de özel bilgilerinizin başkaları tarafından bilinmesine ortam da hazırlamaktadır. Bizim tavsiyemiz […]

Sosyal ağlar veri toplama sistemi olarak dizayn edilmiş yapılardır. Sizin girdiğiniz bilgiler kullanıcı eğilimi belirleme amaçlı olarak da kullanılır. Buna göre Twitter, Facebook, Instagram ya da WhatsApp sizin her türlü veri ağınızı kullanır. Reklam amaçlı olarak toplanan profil bilgileri hem mutlu anlarınızın paylaşılmasına, hem de özel bilgilerinizin başkaları tarafından bilinmesine ortam da hazırlamaktadır. Bizim tavsiyemiz güvenlik gerekçesiyle doğum tarihinizi sadece çok yakınlarınıza görünür kılmak, tanımadıklarınıza izin vermemek yönünde olacaktır. Yine de tercihler kullanıcıya kalmıştır.

Twitter’ın en son yeniliklerinden biri de doğum tarihi ekleme oldu. Kullanıcıları bu yeniliğe oldukça sevindirmişe benziyor. Profilinizde yer alacak olan doğum tarihinizi isterseniz saklayabilirsiniz, isterseniz herkesin görünümüne açık bırakabilirsiniz. Ya da sadece takipçilerinizin doğum tarihinizi görmesine izin verebilirsiniz.

Bunu Facebook’ta olduğu gibi gizlilik ayarları bölümünden yapabilirsiniz. Twitter bu farkı ile Facebook’a oldukça büyük bir sükse yapmış durumdadır. Twitter’da doğum tarihi eklemek için akıllı telefonlarınızın Android uygulaması için kullanabileceğiniz gibi isterseniz web sürümleri üzerinde de görünüm sağlayabilirsiniz.

Twitter Doğum Tarihi Ekleme

Twitter doğum tarihi ayarını yapmak için masaüstü bilgisayarda ayarlama yapmak gerekmektedir. Twitter’a masaüstü bilgisayardan giriş yaparak profil ayarlarından gerekli değişikliği gerçekleştirebiliyorsunuz. Mobil uygulamalar için de aynı şekilde profil ayarları bölümünden girip doğum tarihinizi ayarlayabilirsiniz.

Sosyal ağlarda doğum tarihi nasıl eklenir? Twitter doğum tarihi ayarları yapmak için web adresinden giriş yapıp profil seçeneğini tıklamanız gerekir. Sağ köşede bulunan profili düzenle sekmesine tıklayıp ayarlarınızı yapınız. Öncelikle gün, ay ve yıl olarak düzenlemeniz gerekir. Ayarlar sekmelerinin sağ tarafında bulunan minik ikramlar kimlere görünür olsun ya da kimlere kilitli olsun ya da gün, ay, yıl hangilerinin görünür olup olmaması konusunda size farklı seçenek sunmaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Birleşmiş Milletler Günü

Sosyal ağların sayısı sürekli artıyor. En çok tercih edilenler sizlerin de kullandığı üzere Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin ve diğerleri. Hepsinde mantık aynıdır; sisteme üye olunur, profil ayarları bölümüne girilir, kişisel tercihler yapılır. Hepsinde düzenleme kullanıcıya bırakılmıştır. Kişisel bilgileriniz ne kadar fazla olursa eklediğiniz, arkadaşlık kurduğunuz takipçiler sizi daha yakından tanıyacaktır. Bunun hem artısı, hem de eksileri olabilir. Dolayısıyla Facebook ya da Twitter’da özellikle doğum tarihi ekleme-silme tercihi olumlu ve olumsuz durumlar göz önüne alınarak aktif ya da pasif edilmelidir.

Bu seçenekleri kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz Eğer doğum gününüzü takipçilerinize göstermek isterseniz size doğum günlerinizde kutlama mesajları göndereceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?