Fadik ile Fadime Yol Ayrımında

Fadik ile Fadime Yol Ayrımında

Bir gün Fadik Fadime’ye küser. Fadime ‘ nin köyünden ayrılır. Günler aylar seneler geçer ve Fadik Fadime ‘nin köyüne gelir ve fadime’yi  arar. Fadik: -Fadime ben senin köyüne  döndüm,  der. Beni hiç karşılamaya hiç gelmicek misin? der. Fadik şaşırarak şöyle der: -Sen ne ara geldin? Fadik: -Ya beni karşılamaya gelsene… der. Fadik ayıp olmasın diye […]

Bir gün Fadik Fadime’ye küser. Fadime ‘ nin köyünden ayrılır. Günler aylar seneler geçer ve Fadik Fadime ‘nin köyüne gelir ve fadime’yi  arar. Fadik:

-Fadime ben senin köyüne  döndüm,  der. Beni hiç karşılamaya hiç gelmicek misin? der. Fadik şaşırarak şöyle der:

-Sen ne ara geldin?

Fadik:

-Ya beni karşılamaya gelsene… der.

Fadik ayıp olmasın diye Fadiğe şöyle der. Fadime:

-Ay geliyorum Fadik, der. Fadime hava alanına gelir. Fadiği alır eve gelir Fadik şöyle der. Fadik:

-Ben sana toka aldım o gıjjıklı saçlarını topla diye. Süt aldım kocaman ol diye. Tartı aldım 1545 bin kilon azaltılırsın diye…

FADİK İLE FADİME

Derken Fadime Fadiğin sözünü keser ve şöyle der:

-Yeter yeter artık bıktım. Git git artık bıktım senden. İyi ki benden ayrılıp o şehire gittin. Keşke bir daha buraya gelmesen de bende on beş senelik hukuka devem etsem der. Fadik :

-Ben senden küstüm arkadaşım Ayşe’nin yanına gideceğim. Sen de  on beş senelik o uykuna devam edersin. Fadime “elveda elveda” der.

Fadik gider. Fadime Fadiği  hiç takmadan gözleri portlamış şekilde uyumuş. Fadime uykulu gözlerle şöyle der.

Fadime:

-Ay bari şu şapşiğin getirdiği süren on beş koli içiyim. Çünkü fazlası çok fazla kilo yapar, der. Fadik de geldiğim mi gelmiştim mı diye sürer. Ayşe de ne yapayım,  hangi yemeyi yapayım, diye düşünür ve seneryo biter.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Elif'ten İki Farklı Hikaye

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Fadik Fadime

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?