Faiz Problemlerinin Kolay Çözüm Yolu

Faiz Problemlerinin Kolay Çözüm Yolu

Faiz problemleri günlük hayatta en çok kullanılan ve bankacılık sektöründe de insanlar için tavsiye edilen faiz hesabı güncel bir konudur. Hemen hemen bütün sınavlarda faiz problemleri ile ilgili sorular çıkmakta  ve bu konuyu tam olarak öğrenemezsiniz. Faiz Problemlerinin Kolay Çözüm Yolu çok basit. Bu konudan dolayı sınavlarda yeteri kadar puan alamazsınız, üzülürsünüz. Faiz Problemleri Konu […]

Faiz problemleri günlük hayatta en çok kullanılan ve bankacılık sektöründe de insanlar için tavsiye edilen faiz hesabı güncel bir konudur. Hemen hemen bütün sınavlarda faiz problemleri ile ilgili sorular çıkmakta  ve bu konuyu tam olarak öğrenemezsiniz. Faiz Problemlerinin Kolay Çözüm Yolu çok basit. Bu konudan dolayı sınavlarda yeteri kadar puan alamazsınız, üzülürsünüz.

Faiz Problemleri Konu Anlatım Videosu
Faiz problemlerini çözmek sanıldığı kadar zor değildir. Basit bir formülü vardır ki bu formülü iyi öğrenirsiniz siz de sınavlarda çıkan faizlerle ilgili soruları çok kolay bir biçimde çözebilirsiniz sınavlarda büyük başarı sağlayabilirsiniz.

Faiz Problemleri Kolay Çözüm Yolu

Faizle ilgili problemlerin çözümünde en kolay formül faizi bulmak için bankaya yatırılan para çarpı faiz oranı çarpı vade şeklinde hesap planı sonrada 100 e bölündüğünde elde edilecek faiz kolayca hesaplanmış olur. Yalnız burada unutulmaması gereken bir konu bu hesaplama aylık faiz oranını bulmak için verilen bir formüldür eğer günlük olarak faiz hesaplanacak sa yine aynı şekilde yatırılan para çarpı faiz oranı çarpı vade bölüm 36000 şeklinde hesaplanmasına bilmeniz gerekmektedir.

Faiz Problemleri Konu Anlatımı
Faiz hesaplarında üzerinde durulması gereken en önemli konulardan biri de faiz hesaplanırken verilen oran sürekli yıllık oran olarak düşünülmeli eğer aylık oran verilmezse bu oranlar yıllık orana çevrilmelidir.
Faiz hesaplamaları denince aklımıza hep bankalar bankaya yatırılan paralar, vadeler, kredi kartları, kredi kartları faiz oranları, konut kredileri, tüketici kredileri, taşıt kredileri gibi faiz oranları aklımıza gelmektedir doğal olarak bu faiz oranlarını bilmeniz gerektiginden faiz hesaplarını örnek yaprak hem kendimizi geliştirmek hem de günlük hayatta da lazım olduğunu unutmamalıyız. 

Faiz Problemleri Videolu Çözümleri

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Moment (TORK) Konu Anlatımı

Her zaman söylediğimiz gibi öğrenmek için pratik yapmak gerekmektedir pratik yapmak için de dersleri takip etmeli örnekleri tekrar etmeli siz de benzer örnek faiz problemleri çözmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cümlede Fiilimsileri Bulma başlıklı makalemizde Cümlede Fiilimsiler Nasıl Bulunur, Fiilimsiler ve FİİLİMSİLER KONU ANLATIM VİDEOSU hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?