Fırında Domates Soslu Parmak Köfte

Fırında Domates Soslu Parmak Köfte

Acıktığımı zaman canımız farklı yiyecekler çeker. Bugün sizlere domates soslu parmak köfte tarifi vereceğiz. Sizler de farklı ve lezzetlerle karnımızı doyurmuş olacaksınız. Oldukça doyurucu besleyici bir yemek türü olan bu tarifimizi uygun zamanınızda yaparsanız protein ihtiyacını karşılamış olursunuz. Fırında domates soslu parmak köfte tarifi için gerekli malzemeler yarım kilo kıyma bir soğan sarımsak rondodan geçirilmiş […]

Acıktığımı zaman canımız farklı yiyecekler çeker. Bugün sizlere domates soslu parmak köfte tarifi vereceğiz. Sizler de farklı ve lezzetlerle karnımızı doyurmuş olacaksınız. Oldukça doyurucu besleyici bir yemek türü olan bu tarifimizi uygun zamanınızda yaparsanız protein ihtiyacını karşılamış olursunuz.

Fırında domates soslu parmak köfte tarifi için gerekli malzemeler

  • yarım kilo kıyma
  • bir soğan
  • sarımsak
  • rondodan geçirilmiş ekmek
  • karabiber
  • nane kekik
  • 1 yumurta
  • domates sosu
  • iki patates
domates soslu parmak köfte tarifi

Fırında domates soslu parmak köftenin yapılışı

Önce köfteyi bütün malzemeleri koyup karıştırıyoruz. Kıymanın içine karabiber, nane, kimyon, kekik, tuz, yumurta ve robottan geçirdiğimiz ekmeği kıymayı ekliyoruz. Kıymayı iyice karıştırıyoruz, sonra elimize ufak bezeler halinde alıp işaret parmağı şeklinde yapıp çiçek yağında kızartıyoruz. Patatesleri de kızartma şeklinde doğrayıp onları da hafif kızartıyoruz. Sonra domates sosumuzun içine çok az salça koyarak sosumuzu sulandırıyoruz. Köfteleri patatesleri Borcama koyup üstüne sosumuzu döküyoruz. Fırını 180 derecede 10 dakika  ısıtıyoruz. Köftemizi fırına koyup üstüne folyo ile kaplıyoruz. Zevkinize göre dilediğiniz şekilde folyo kaplama işini artırabilirsiniz. yarım saat kadar fırında köftemiz pişirdikten sonra sıcak servis yapabilirsiniz Bunun için ayrı bir servis tabağı hazırlayıp güzel bir sunum elde edebilirsiniz. Fırında domates soslu parmak köftemiz misafirlerinize arkadaşlarımıza dostlarımıza ikram edebilirsiniz.

Özel günlerde bu köfteyi pişirerek kendinize ve misafirlerinize fark yaratabilirsiniz. Oldukça besleyici olan bu yemek haftada bir yapılabilir. Bizim tarihimiz kendinize göre özellik arz etmektedir. Siz de zevkinize göre bazı yöntemler geliştirebilirsiniz. Üstüne yeşil sivri biberler ilave ederek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Sizler için her gün farklı tarifler sunmaya devam edeceğiz. Sizler için oldukça faydalı olan protein deposu et türevi kıymadan yapılmış köftemizi anlattık. Sizlerde yaptığımız yemek hakkında öneri ve eleştirilerinizi konu altında paylaşabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  E(A)li Nazik Kebabının Tarifi

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?