Fransa’da Türklerin Ağırlıklı Olduğu Parti; PEJ

Fransa’da Türklerin Ağırlıklı Olduğu Parti; PEJ

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan siyasi partiler insanlara hizmet etmek için kurulur. Eşitlik ve demokrasi için Fransa’da 2015 yılında kurularak seçimlerde seçmenlerinden oy alarak hizmet vermek isteyen Eşitlik ve Adalet Partisi olanca hızıyla seçmenlerine ulaşmaya çalışıyor. Türk kökenli kurucuların partisi PEJ, Fransada’ki vatandaşlarımızın da oylarına talip. Köklü partilerin daima oy deposu olarak kabul ettikleri bölgelerde […]

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan siyasi partiler insanlara hizmet etmek için kurulur. Eşitlik ve demokrasi için Fransa’da 2015 yılında kurularak seçimlerde seçmenlerinden oy alarak hizmet vermek isteyen Eşitlik ve Adalet Partisi olanca hızıyla seçmenlerine ulaşmaya çalışıyor.

Türk kökenli kurucuların partisi PEJ, Fransada’ki vatandaşlarımızın da oylarına talip. Köklü partilerin daima oy deposu olarak kabul ettikleri bölgelerde süistimal ve haksızlıkları açılımı ile Eşitlik ve Adalet Partisi olarak yüzlerine vuran bir siyasi oluşum.  Fransa’da aşırı sağ-sol ve bu partilerle yüz göz olan terör örgütü PKK, PEJ ve adaylarına hem fiili hem sözlü saldırılarda bulunuyor.

Kurucularının Türk olması sebebiyle Strazburg şehrinde faaliyet göstermeye başlayan Türk Partisi olarak anılan ve kısa adı PEJ, olan parti tanıtımını yapmak için her türlü fırsatı değerlendiriyor. Fransa’nın Strazburg şehrinde her türlü dernek, lokal ve faaliyeti değerlendirerek tanıtımını yapan Eşitlik ve Adalet Partisi, Karakayalılar Derneği’ne de giderek kendilerini tanıtma fırsatı buldular.

Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olan Fransa’da özellikle Müslüman ve Türklerin doğru yönlendirilmesi için çalışmalar yürütüyor. Cumhurbaşkanlığı ve Belediye Başkanlığı seçimleri için sandığa giden seçmene rehber oluyor. Fransa’da yaşayan 6 milyondan fazla Müslüman toplum ile birlikte Fransızlar da ‘adalet ve eşitlik’ sloganı ile hazırlık yapan PEJ her fırsatta tanıtımını yapıyor. Karakayalılar Derneği’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Eşitlik ve Adalet Partisi Genel Başkanı Şakir Çolak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Toplum Ve İnsan

Strazburg şehrinde faaliyetlerimize başlayıp ve hızla büyümeye devam ediyor. Şu anda 200’den fazla üyesi bulunmaktadır. Kendilerini Fransa’ya tanıtmak için internet ile farklı bölgelerde çalışmalar yapıyor. Fransa’da ayrımcılığa maruz kalan, dışlanan insanlara yardımcı olmak ve birlikte hareket etmek için hareket ediyor.

PEJ

Maalesef Fransa’da siyasi hareket olarak en zayıf halka Türkler öne çıkmaktadır. Türk vatandaşları siyasete fazla ilgi göstermiyor. Sadece Eşitlik ve Adalet Partisi’ne değil, her partiye üye olmalı, katılmalı. Potansiyelimizi siyasette de kullanmalıyız. Kurulan Eşitlik ve Adalet Partisi (PEJ) sadece Türklerin değil herkesin partisidir. Zaten hiç kimsenin kendine özel partisi olamaz. Göçmen kökenli bir parti olmasına rağmen her türlü soruna çözüm bulmak için çalışıyor. Amacı Fransa’da yaşayan göçmenlerin sorunlarına çözüm bulmaktır.

Yeni bir parti olduğu için sizlerin desteğine büyük ihtiyacı var. PEJ topluma hizmet etmek için yola çıktı. Herkesin demokratik hakkını en iyi şekilde kullanabilmesi için seçim kütüklerine kayıt olması gerekir. Vatandaşlarımızın çoğu bunu çok önemsenmiyor. Eşitlik ve Adalet Partisi’nin amacı Strazburg şehrinde birinci turu geçerek ikinci tur seçimlerine katılmak. Bunun için gerekli desteğin sağlanması şart. Çok fazla oy alması gerekiyor. Bu amaçla başta Türk dernekleri olmak üzere her türlü göçmen dernekleri ile işbirliği yapılıyor.

Fransa için yapılacak bütün seçimlerde PEJ aktif bir şekilde söz sahibi olmalı. Vatandaşların her türlü sorununun çözümüne yardımcı olmak için seçimlerde Müslüman ve diğer göçmen kökenlilerin onların hakkını savunacak Eşitlik ve Adalet Partisi her platformda desteklemesi zorunludur.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Parasız Mutlu Olmanın Sırları 

Bir önceki yazımız olan 'Sınav Kaygısı' ile Başa Çıkma Yöntemleri başlıklı makalemizde SINAVDA NEDEN STRES YAPILIR, Sınav Kaygısı ve Sınav Kaygısı Nasıl Giderilir hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ